UA
RU

Краще відмовитися: що не варто їсти натще

Редагувати переклад
Є список продуктів, від яких краще відмовитися вранці. Перегляньте цей список, можливо, вам доведеться виключити якісь продукти зі свого ранкового раціону.

Сніданок - справа тонка і іноді так не хочеться витрачати час на її приготування. У цьому випадку ми згадуємо про швидкі сніданки, такі як йогурт, пластівці або тости. Але не всі продукти однаково корисні і те, що ми вважали за прийнятне раніше, може виявитися зовсім не корисним. Відкриттям для нас, наприклад, став звичайнісінький йогурт, а ось чому читайте нижче.

Йогурт

немає натще

Для нас це стало несподіванкою, адже ще недавно йогурт був нашим порятунком. То чому ж не варто вживати йогурт натще? Справа в тому, що сам по собі цей продукт корисний, оскільки в ньому міститься безліч бактерій, які допомагають травленню. Але коли ми їмо його з ранку на голодний шлунок, корисним бактеріям нема над чим працювати, тому агресивний шлунковий сік просто знищує всі властивості «йогуртних мешканців». Відповідно, йогурт не можна назвати шкідливим для завтра, він скоріше марний, але після повноцінного їди — цей кисло-молочний продукт зробить свою справу.

Читайте також: 10 продуктів, багатих на цинк

 

Холодні напої

немає натще

У холодних напоїв не дуже гарна слава, якщо вживати їх на голодний шлунок. Вони «славляться» тим, що звужують судини шлунка, що, у свою чергу, призводить до проблем із кровообігом цього органу. Відповідно, якщо відбуваються збої у роботі шлунково-кишкового тракту – порушується процес перетравлення їжі. Дієтологи радять виключити з ранкового раціону будь-які холодні чи прохолодні напої, незалежно від того, це буде проста вода або молочний продукт.

Кава

немає натще

А тепер хочемо звернути увагу на гарячі напої. Як не дивно, кава з ранку натще зіграє з вами злий жарт. Вже неодноразово вчені проводили дослідження впливу кави на наш організм і дійшли висновку, що кофеїн негативно впливає на систему травлення. Точніше, він погано позначається на шлунку, якщо вживати його натще. Кофеїн агресивно впливає на слизову оболонку цього органу і він починає вироблятися шлунковий сік, який призначений для кращого перетравлення. А якщо такої їжі в шлунку немає, це може призвести до розвитку гастриту.

Також кава негативно впливає на жовчний міхур, адже він провокує вироблення зайвої жовчі. Якщо ви думаєте, що поганий вплив кави може прикрасити молоко, ми хочемо вас засмутити - в'яжучі речовини, які є в каві та чаї, зв'язуються з білками молока і утворюють майже нерозчинні сполуки, що осідають камінням у нирках.

хурма

немає натще

Здавалося б, яку шкоду можуть завдати фрукти під час завтра? Як би сумно це не звучало, є деякі цитрусові, від яких варто відмовитись за ранковою трапезою. Хурма. Її волокниста структура погано перетравлюється шлунком, що веде до зупинки роботи цього органу. Іноді цей процес знаменують як «зупинка шлунка», а ми пам'ятаємо, що це не найприємніший процес.

Цукор

Багато хто вважає, що до обіду можна вживати солодощі і вони не позначаться негативно на фігурі. Можливо, але за сніданком краще виключити цукор та всі продукти, в яких він може утримуватися. Цей продукт миттєво засвоюється організмом і дратує підшлункову залозу. В результаті вона починає виробляти інсулін, а рівень цукру в крові знижується, що призводить до різкої апатії і втоми.

Читайте також: КАЖУТЬ Вчені: ЧОМУ НЕ ВАРТО ПИТИ КАВУ НАТОЩАК

груші

немає натще

Груша сама по собі важка для шлунка, а вранці тим більше. У ній міститься безліч клітковини, яка травмує слизові оболонки травного тракту. Крім цього, вживання груш натще може призвести до непередбачуваних наслідків, наприклад, розлад шлунка. Ми не думаємо, що саме з цього ви хочете розпочати свій день!

дріжджі

немає натще

Забудьте про дріжджову випічку під час сніданку, вона призводить до здуття живота. Саме дріжджі провокують вироблення зайвих газів та уповільнюють роботу шлунка. Так що, перш ніж з'їсти круасан, добре подумайте, чи хочете ви ходити з тяжкістю та здуттям цілий день.

цитрусові

немає натще

Цитрусові містять велику кількість кислоти, яка здатна роз'їдати слизову оболонку шлунка. Якщо ви не відчуваєте печії після вживання цитрусових або апельсинового фрешу, коли можете видихнути і насолоджувати свіжим соком. Але якщо у вас простежуються подібні симптоми, тоді варто задуматись і перестати їсти цитрусові на голодний шлунок. 

Фото: unsplash.com

Статті на тему