Ви знаєте, що доглядати за зубами потрібно ретельно, але чи все виконуєте як слід?
Будь-який лікар-стоматолог зможе легко дізнатися про велику кількість ваших звичок, швидко оглянувши порожнину рота. Кава, сигарети, погане чищення – все це не залишиться непоміченим.
Після кожного прийому їжі людина, небайдужа до здоров’я та зовнішнього вигляду своїх зубів, повинна користуватися флоссом. Нитка допомагає видалити зубний наліт, що призводить до розвитку карієсу та проблем з яснами. Якщо ви думаєте, що, з’явившись на прийом до гігієніста, можете його обдурити, то глибоко помиляєтеся. Лікар зможе легко вирахувати, що останній раз флоссом ви користувалися не сьогодні вранці, вранці три дні тому.
Читайте також: ВСІ, ЩО ВИ ХОТІЛИ ЗНАТИ ПРО ЧИЩЕННЯ ЗУБІВ, АЛЕ БОЯЛИСЯ ЗАПРОСИТИ
Всі ці домашні рецепти із сіллю, содою, активованим вугіллям та іншими не менш дивовижними речовинами найчастіше просто марні. У кращому випадку вам вдасться видалити легкий наліт, але із зубним каменем і плямами, що в’їлися, від барвників (кава, чай, нікотин) ці засоби впоратися не в змозі. Буває і таке, що відбілювання кустарним способом закінчується плачевним результатом: витончення емалі, роздратування ясен, рецесія (опущення контуру ясен) і чутливість зубів – ось основні проблеми, з якими ви можете зіткнутися за підсумком.
[offers_carousel id=160655]
Поки ЗОЖ-експерти запевняють вас, що вода з лимоном натще допомагає «розбудити» метаболізм, стоматологи попереджають, що кислота, що містить цитрусовий, має негативні наслідки для здоров’я ротової порожнини, починаючи від пошкодження емалі і закінчуючи несвіжим диханням. Пропонуємо компроміс: випивайте на голодний шлунок склянку води, але не додавайте туди лимон.
Ідеальна зубна щітка – це тема для цілої дисертації, але ми зараз зупинимося лише на одному пункті – щетині. Лікарі попереджають, що занадто жорстка щетина може призвести до проблем з емаллю та рецесії, тому вибирайте щітку із щетиною середньої жорсткості (м’яка не буде добре видаляти наліт).
Читайте також: ПРАВИЛА ЗДОРОВ’Я: 10 ПОМИЛОК ДОГЛЯДУ ЗА ЗУБАМИ
Це не менш шкідлива звичка, ніж неконтрольований дотик до обличчя (призводить до висипів). Просто повірте нам на слово, як би ви не нервувалися, не варто заспокоюватися підручними засобами (наприклад, чудовою кульковою ручкою, яку так приємно буває погризти).
… з різними незрозумілими засобами. Та сама історія, що й з відбілюванням зубів. Завдяки правильній рекламі та зростанню популярності Instagram-блогерів та зірок, ми віримо в те, що ефірні олії створять диво із зубами навіть у самому занедбаному стані, а порошок з активованого вугілля поверне усмішці білизну всього за два використання. Поки що їх «суперздатності» не доведені науково, не варто їм довіряти на 100%.