UA
RU

Дивна недуга: чи існує алергія на Wi-Fi

Редагувати переклад
У нашому столітті сучасних технологій людство вже не може жити без Інтернету. 

Алергія на Wi-Fi

На думку фахівців, до 2018 року у світі налічуватиметься близько 2 млрд користувачів смартфонів, а кількість користувачів Інтернету взагалі перевалить за 3,4 млрд людей. 

Багато хто бачать у цьому лише плюси. По-перше, постійний доступ до інформації це зручно. А по-друге, наявність та розвиток Інтернету дуже вигідно людям, які працюють, наприклад, з іноземними партнерами та замовниками. Проте перебувають і ті, хто виступає проти такого поширення електромагнітних хвиль, що забезпечують доступ до Всесвітнього павутиння. І основний аргумент таких людей – наявність алергії.

Читайте також: Як технології проникають у світ високої моди

Раніше вважалося, що шкідливими для здоров'я можуть бути лише телефони. У різні періоди була думка, що вони сприяють розвитку онкологічних захворювань або інших відхилень. Однак на даному етапі лікарі категорично відхиляють подібні претензії, але продовжують дослідження у цій галузі.

Останнім часом особливої ​​уваги громадськості та вчених удостоївся Wi-Fi, який, за заявами деяких людей, негативно впливає на організм і діє на нас, кажучи простою мовою, як мікрохвильова піч на продукти. У США деякі батьки вже навіть встигли подати позови до навчальних закладів, звинувачуючи їх у тому, що надмірне поширення Wi-Fi та обладнання великої кількості точок доступу до Інтернету негативно впливають на дитячий організм. Ми пропонуємо розібратися, що з цього приводу каже наука.

Дивна недуга: чи існує алергія на Wi-Fi-Фото 2

Результати досліджень

Всесвітня організація охорони здоров'я справді визнає таке поняття, як гіперчутливість до електромагнітних полів (ГЕП), які лежать в основі роботи Wi-Fi. Тим не менш, хворобою цей синдром не вважається, а значить, не передбачає і лікування.

Останнім часом особливої ​​уваги громадськості та вчених удостоївся Wi-Fi, який, за заявами деяких людей, негативно впливає на організм.

Читайте також: 5 СТИЛЬНИХ ЖІНОК З СВІТУ ТЕХНОЛОГІЙ

Вперше про можливий негативний вплив випромінювань заговорили радянські вчені, які вивчили характер дії обладнання для радіолокації на організм людей. Тривале взаємодію Космосу з таким приладами викликало у випробуваних почуття втоми, порушення сну, перепади настрою тощо. буд. Трохи пізніше подібні дослідження проводили і шведські вчені, які до того ж встановили, що гіперчутливість до електромагнітних хвиль може викликати також гіперемію і свербіння шкірних покривів. На сьогоднішній день відомо, що від ГЕП у різних країнах страждають від 1,5% до 13,3% населення. Але точно діагностувати цей синдром поки що не вдається, оскільки повного та точного переліку його симптомів не встановлено.

Після обстеження пацієнтів фахівці дійшли висновку, що вони дійсно відзначають електромагнітну гіперчутливість.

Дивна недуга: чи існує алергія на Wi-Fi-Фото 3

Алергія на Wi-Fi

Як ми вже зазначали вище, першими про алергію на Wi-Fi заговорили американці, які все частіше стали звертатися до лікарів з одними й тими самими скаргами: головний біль, біль у суглобах, сухість чи сльозогінність очей, першіння у горлі тощо. Після обстеження пацієнтів фахівці дійшли висновку, що вони дійсно відзначають електромагнітну гіперчутливість. Саме тому люди, які постійно перебувають у зоні дії точок доступу в Інтернет, можуть відчувати неприємні симптоми, схожі на алергічну реакцію.

Читайте також: Симон Гірц – королева роботів та YouTube

Деякі медичні експерти також вважають, що виникнення в організмі алергії на електромагнітні хвилі може бути пов'язане не лише з реальним впливом Wi-Fi, але й іншими наявними гострими або хронічними захворюваннями, а також розладами нервової системи.

Так чи інакше, якщо ви, постійно працюючи за комп'ютером з бездротовим доступом в Інтернет, відчуваєте підвищену втому та інші неприємні симптоми, можливо, вам варто задуматися про зміну графіка роботи, більш приватні прогулянки, підвищення фізичної активності тощо.

Статті на тему