UA
RU

Топ-6 міфів про метаболізм, які заважають нам схуднути

Редагувати переклад
І ми у це віримо.

міфи про метаболізм

Якщо ви підраховуєте калорії, то швидше за все вірите в те, що якщо вживати занадто багато калорій, обов'язково видужаєш. Але чого нам ніхто не скаже, то це те, що метаболізм може не тільки знижувати швидкість роботи травної системи, але й збільшувати почуття голоду, потяг до їжі, а також знижувати енергію. Погодьтеся, це чимало. Нижче – п'ять міфів про метаболізм, про які ви, швидше за все, навіть не здогадуєтеся.

Міф 1. Організм може одночасно спалювати жир та будувати м'язи

Організму дуже складно одночасно працювати над м'язовою масою та спалювати жир. Щоб спалювати жир, потрібно витрачати більше калорій, ніж споживати. Тоді організм почне брати наявний у ньому жир для енергії. А щоб збудувати м'язи, необхідно споживати більше калорій, ніж спалювати. Тому найкраще сфокусуватися спочатку на чомусь одному, а потім перейти на інше. 

Читайте також: СКІЛЬКИ КАЛОРІЙ МОЖНА скинути завдяки ПЛАВАННЯ?

Міф 2. Калорії – наше все

Не варто думати про те, що калорії – єдине, що потрібно турбуватися під час схуднення. Більше потрібно турбуватися про гормони. Вони відіграють ключову роль у процесі приведення себе у форму, а саме відповідають за прогрес під час схуднення. Вони ж впливають безпосередньо на те, скільки ми їмо і що вибираємо як їжу.

Звичайно, калорії мають значення, але вони – не ключовий фактор у процесі схуднення.

А зосереджуватися виключно на споживанні та витраті калорій є основним недоліком традиційного правила «менше їжі, більше вправ», яким багато хто слідує.

Міф 3. Без аналізу крові неможливо оцінити баланс своїх гормонів

Дійсно, тестування необхідне для того, щоб діагностувати хворобу. Але існує низка показників, які є гарною суб'єктивною ознакою дисбалансу гормонів. До них відносяться голод, нестача енергії та потяг до їжі. Якщо у вас є ці симптоми, обов'язково відвідайте ендокринолога.

Читайте також: ЯК ГОРМОНИ ВПЛИВАЮТЬ НА НАШУ ШКІРУ В РІЗНОМУ ВІКУ

Топ-6 міфів про метаболізм, які заважають нам схуднути.

Міф 4. Маленькі перекушування протягом дня краще, ніж три повноцінні прийоми їжі

Перекушування не прискорюють метаболізм. Більше того, часто вони призводять до переїдання (погодьтеся, досить складно визначити розмір порції так, щоб вона була маленькою). Дієтолог з Нью-Йорка Рейчел Лінк стверджує, що традиційні три прийоми їжі допомагають її клієнтам зменшити потяг до їжі та попереджають постійні перекушування.

Перекушування ведуть до втрати ваги, але ніяк не прискорюють метаболізм.

Якщо ви їсте часто протягом усього дня з єдиною метою – прискорити свій метаболізм, швидше за все, ви не отримаєте бажаного ефекту.

Читайте також: 5 ЛЕГКИХ ПЕРЕКУСІВ НА РОБОТУ

Міф 5. Кофеїн та гострі спеції прискорюють метаболізм

При вживанні напоїв з кофеїном або прийом спецій організм дійсно витрачає трохи більше енергії і внутрішнього тепла (два прискорювачі метаболізму), але ні, це не призведе до значного прискорення метаболізму. Жодного разу.

Міф 6. З віком метаболізм уповільнюється

Насправді уповільнення метаболізму відбувається лише у випадку, якщо знижується ваша активність. Тому не забувайте, що з віком потрібно продовжувати дотримуватись свого режиму тренувань. Додавайте також силові тренування, якщо ви ще цього не зробили (доведено, що їх відсутність уповільнює метаболізм).

Статті на тему