UA
  RU

  Твердий шампунь: чому це екологічно?

  Крім звичного шампуню в рідкій формі, лише кілька років тому наші життя та свіжість зачіски врятував сухий. Але тепер у них з'явився екологічніший конкурент – твердий шампунь. Як його використати - далі в нашому матеріалі.

  Що таке твердий шампунь?

  Твердий шампунь - концентрований твердий продукт, що зовні нагадує мило, що складається з піноутворюючих речовин (ПАВ) і доглядають компонентів: рослинних екстрактів, ефірних масел, гідролатів.


  Тверді шампуні

  Для порівняння, звичайний рідкий шампунь складається з тих же компонентів, що й твердий, на 15-20% – решта води. Твердий шампунь не містить води і не потребує пластикової упаковки, його можна помістити в багаторазову бляшанку або звичайну мильницю, а виробник може упаковувати його в звичайний картон. Чим не милий серцю zero-waste?


  Справді, перші ряди шанувальниць твердого шампуню займають еко-активісти та прихильники органічної косметики. Але навіть якщо ви не радикальні у своїх поглядах, наведемо кілька незаперечних переваг шампуню у твердому форматі.

  Читайте також: СУХИЙ ШАМПУНЬ: ЗА АБО ПРОТИ? КОМЕНТУЄ ЕКСПЕРТ

  Використовуючи тверді шампуні ви:


  • мінімізує споживання пластику. Більшість брендів пакують тверді шампуні у звичайний картон або крафтовий папір, що підлягають переробці. Інші ж, пропонують придбати засіб у бляшаному саші для багаторазового використання. Після того, як ваш шампунь закінчиться, ви заміните його як рефіл (м'яка економічна упаковка із засобом, що доливається у вже наявний флакон) на ту ж жерстяну упаковку.
  • скорочує споживання води. Середньостатистичне прийняття душу з миттям голови вимагатиме від 25 до 60 літрів проточної води. Це не рахуючи водних ресурсів, які використовувалися при виготовленні ваших улюблених продуктів: шампуню, маски, кондиціонера. 
  • виступаєте за економне використання. Використання твердого шампуню вагою 50 грам дорівнює звичайному в обсязі 300 мілілітрів. Він менше місця займає у вашій ванній і, що набагато важливіше, у вашому багажі. Якщо плануєте подорож, придивіться до твердих шампунів - їх можна провозити в ручній поклажі і вони не займуть багато місця. (І не проллються на ваше вбрання).                                     

  lush для волосся

  Шампунь Lush «Нептун»

  Як використовувати твердий шампунь?

  1. Намочіть волосся водою.
  2. Проведіть по вологому волоссю шампунем до утворення піни або розітріть його в долонях.
  3. Помасажуйте шкіру голови та ретельно змийте.
  4. При необхідності повторіть процедуру.
  5. Нанесіть подальший догляд: кондиціонер (він теж буває у твердій формі), маску, олію для волосся.

  Читайте також: ЗАСОБИ ДЛЯ ВОЛОССЯ, ЯКІ МИ НЕДОЦІНЮЄМО  догляд за волоссям

  Ваша бьюті-рутина залишиться такою самою, як і раніше. Можливо, перехід від рідкого шампуню до твердого буде для вас незвичайним, але ви легко звикнете до зміни формату.


  Є ще один важливий аспект використання: після миття волосся шампунь потрібно просушити і зберігати подалі від вологи - це допоможе плитці шампуню залишатися цілою і не розшаровуватися.

  Твердий шампунь: чому це екологічно?

  Шампунь Dr Harris Shampoo Bar Ocean та Coconut можна купити на ebay


  Як часто використовувати твердий шампунь?

  Так само, як і звичайний шампунь. Нормою вважається використання 2-3 рази на тиждень. Також ви можете чергувати улюблені продукти в різних форматах. 

   

  Твердий шампунь: чому це екологічно?

  Шампунь JR Liggett Bar Shampoo, Herbal Formula можна купити на iHerb

  Чи був у вас досвід використання твердого шампуню? Діліться враженнями!

  Статті на тему