UA
RU

Вчені виявили природний механізм уповільнення старіння

Редагувати переклад
Ще одне підтвердження того, що треба спати ночами.

Вчені виявили природний механізм уповільнення старіння.

Американські вчені з Університету штату Орегон знайшли можливе пояснення циркадним ритмам людини, зокрема необхідності спати вночі і спати вдень. Результати дослідження вони опублікували в журналі Nature Communications.

Фахівці виявили не менше 25 генів, пов'язаних із циркадними ритмами. При цьому їхня активність збільшується у зрілому віці. 

Чим старша стає людина, тим активніше поводяться гени, пов'язані з циркадними ритмами. Ми вважаємо, що це щось подібне до механізму, який захищає організм від старіння, 

— кажуть учені.

Еліксир молодості: 5 найкращих ліфтинг-засобів

За словами дослідників, виявлені гени природно реагують на клітинні та молекулярні пошкодження, а також на так званий окислювальний стрес під час деяких захворювань. Активація генів допомагає запобігти процесам, що призводять до розвитку вікової нейродегенерації.

Свої досліди вчені проводили на дрозофілах, але отримані висновки можна застосувати і до людини. Це з тим, що біологічні процеси, відповідальні за циркадні ритми, у плодових мушок і людини контролюють подібні групи генів.

Дослідження показало, наскільки циркадні ритми важливі для людини. Саме тому вчені аргументовано стверджують, що нічний спосіб життя та постійне недосипання ведуть до передчасного старіння.  

 

Статті на тему