Серце зі шпинату і легені з брокколі – вчені працюють над створенням людських органів із рослин.
Про корисні властивості шпинату чув, мабуть, кожен. Французи називають шпинат “королем овочів” і регулярно включають його до свого раціону. Рослина є відмінним джерелом заліза, магнію, клітковини, фосфору та цілої групи вітамінів.
Читайте також: 7 овочів, які можуть замінити суперфуди
Однак на цьому його чудодійні риси не закінчуються. Групі вчених з Вустерського політехнічного інституту (WPI) вдалося виростити з листя шпинату… серцеву м’язову тканину, що функціонує.
Дослідники виявили, що капілярна сітка рослини працює так само, як серцево-судинна система людини. Вони видалили зі шпинату зайві речовини, залишивши каркас з капілярами з нейтральної целюлози. Після обробки органічної заготівлі стовбуровими клітинами вчені отримали тканину, здатну проганяти невеликі обсяги рідини.
Ми наповнили капіляри рослини барвником, збагаченим кров’яними тільцями людини, і вони почали циркулювати,
– Розповів професор біоінженерії Глен Годет.
Читайте також: Науковий підхід: як зміниться людське тіло через 100 років
Вчені сподіваються, що в майбутньому їхнє відкриття допоможе лікувати людей із пошкодженою серцевою тканиною та дозволить мінімізувати використання донорських органів або зовсім від них відмовитися.
Крім того, біоінженери анонсували дослідження цвітної капусти та броколі, які за своєю структурою схожі на людські легені.
Статті по темі:
Вчені виявили природний механізм уповільнення старіння
Фото: Gettyimages