UA
RU

Догляд за чутливою шкірою: поради експертів та діагностика

Редагувати переклад
Разом із провідними експертами в галузі догляду за шкірою ми з'ясували, як провести діагностику чутливої ​​шкіри та що робити з виявленими симптомами.
Догляд за чутливою шкірою: поради експертів та діагностика-Фото 1

Хоча б одного разу кожен з нас стикався з проблемою загострення чутливості шкіри: від легкого почервоніння та лущення до відчуття печіння та сверблячки. Окремі епізоди зустрічаються у вигляді реакції на агресивні засоби, що очищають, механічні пошкодження шкіри, стреси і різкі зміни температури.

Сьогодні підвищену чутливість шкіри у себе відзначають 60% жінок. Спільних для всіх симптомів та методів їх розпізнавання, на превеликий жаль, не існує, і покладатися варто лише на грамотну оцінку лікаря-дерматокосметолога.

Sensitive skin chuvstvitelnaia kozha

Якщо провести об'єктивну діагностику з використанням інструментів та апаратури, у переважній більшості випадків з'ясовується, що основні показники здоров'я шкіри в нормі: рівень зволоженості може бути нормальним, а ознак запалення немає,

– розповідає лікар, косметолог, розробник космецевтичних формул та протоколів Тійна Орасм'я-Медер.

Тійна радить скористатися шкалою для діагностування чутливості шкіри, запропонованої французьким нейрофізіолог Лоран Мізер. Якщо ж окремо розглядати кожен тип шкіри та звички догляду за ними, то причини сенсибілізації часто ховаються у її бар'єрному ліпідному шарі.

У цьому випадку реактивність сухої шкіри пояснюється нестачею ліпідів, і для відновлення захисних функцій необхідно використовувати засоби з керамідами. Власники комбінованої та жирної шкіри часто грішать очищенням «до скрипу», застосуванням великої кількості продуктів, що підсушують, і нехтують зволоженням, тим самим порушуючи бар'єрні функції.

Читайте також: Навіщо захисні засоби потрібні шкірі навіть удома

Догляд за чутливою шкірою: поради експертів та діагностика-Фото 3

Sensitive skin chuvstvitelnaia kozha 95

ШКАЛА МІЗЕРІ

Емпіричним шляхом перевірте десять різних відчуттів, оцінивши інтенсивність кожного за десятибальною шкалою (у разі якщо відчуття нехарактерне, пункт оцінюється в 0 балів).

  • роздратованість
  • поколювання
  • печіння
  • відчуття тепла
  • відчуття стягнутості
  • свербіж
  • біль
  • загальний дискомфорт
  • відчуття припливів крові
  • почервоніння

Після підрахунку загальної кількості балів проводиться оцінка:

- від 0 до 20 балів - РЕЗИСТЕНТНА ШКІРА
- від 20 до 60 балів - ЧУВЧИНА ШКІРА
— вище 60 балів — необхідне додаткове обстеження виявлення захворювань шкіри чи нервової системи.

Sensitive skin chuvstvitelnaia kozha 34

Часто ми піддаємося впливу beauty-трендів, які нам зовсім не потрібні або не підходять. Варто згадати багатошарову систему догляду, яка обіцяла нам вічну молодість і сяючу красу, а підтвердженням цьому служили мешканки країн Азії, чия бездоганна шкіра викликає захоплення. Однак ця система передбачала поетапне нанесення 10 чи навіть 12 різних засобів!

Кожен косметичний продукт містить у собі консерванти, які відповідають за збереження його компонентів.

Завдання консервантів – перешкоджати розмноженню бактерій, непрямої небезпеки шкіри вони не несуть. Але велика кількість їх на шкірі – шкода для її здорової мікрофлори,

- Пояснює Сиріл Телінж, співзасновник бренду Novexpert.

Sensitive skin chuvstvitelnaia kozha leaf

Нашу шкіру населяють мільярди бактерій, що утворюють невидимий бактеріальний щит. Корисні мікроорганізми захищають нас від забруднень навколишнього середовища, інфекцій та регулюють рівень pH. Ігнорувати їхнє існування не варто. Відомо, що запалення, висипання, сухість та чутливість виникають, коли корисні бактерії знаходяться у явному дисбалансі або їх мало.

Sensitive skin chuvstvitelnaia kozha marie claire scincare

Заспокійлива сироватка Redness Soother, DIOR; вода, що очищає Sublimage, CHANEL; маска, EISENBERG; крем Soothing Gentle Cream, HORMETA; сироватка Vitamin B3 Pure Serum, APOT.CARE; заспокійливий крем Intral, DARPHIN

Уітні Боу, автор книги "Моя неідеальна шкіра", радить позбутися антибактеріальних засобів і робити ставки на догляд, що включає пробіотики і пребіотики. Ці компоненти підживлюють наш мікробіом, забезпечують сприятливе середовище для розмноження корисних бактерій, а ті, у свою чергу, нейтралізують мікроорганізми, що несуть потенційну шкоду та зміцнюють свої позиції у захисті.

Sensitive skin chuvstvitelnaia kozha 50

Наша шкіра та нервова система знаходяться у міцній зв'язці. Втім, як і всі в організмі кожного з нас.

Таку близькість нервової системи та шкіри пояснює те, що в ембріональний період вони є єдиною пластиною – ЕКТОДЕРМУ, яка приблизно на третьому тижні розвитку ділиться на дві частини: зовнішню (майбутню шкіру) та внутрішню (майбутню нервову систему),

– пояснює Тійна Орасм'я-Медер.

Sensitive skin chuvstvitelnaia kozha skincare 16

Міцелярна вода Sensibio, BIODERMA; заспокійлива сироватка Soothing Serum Redness Repair & Relief, HYDROPEPTIDE; сироватка з антиоксидантами Soin-Apax, MEDER; очищувальна олія Soothing Cleansing Oil, BOBBI BROWN; гель The Repulp Gel, NOVEXPERT; пілінг-диски Resurfacing Glycolic Pads, MALIN+GOETZ

Від того, наскільки наш внутрішній стан у порядку, залежить стан нашої шкіри і те, які імпульси передаються в мозок через нервові закінчення. Більше того, симптоми чутливості можуть бути однаковими, проте пояснюватись і відчуватись будуть абсолютно по-різному.

Експерименти з подразненням шкіри за допомогою молочної кислоти, що проводилися під контролем магнітного резонансу головного мозку, показали, що у людей, які вважали свою шкіру чутливою, вогнище збудження при пошкодженні шкіри кислотою локалізується в іншій частині головного мозку – порівняно з людьми, які вважають свою шкіру нормальної,

- Розповідає Тійна Орасмяе-Медер.

Sensitive skin chuvstvitelnaia kozha 956

Робимо висновок: крім застосування правильних засобів догляду, варто зайнятися своїм психологічним здоров'ям. Регулярні заняття спортом здатні мінімізувати стрес. До них можна додати дихальні вправи у вигляді щоденних медитацій, які при регулярному виконанні знижують тривожність і нормалізують сон.

Читайте також: Зберегти обличчя: найкращі маски для всіх типів шкіри

Говорити про щоденний догляд за шкірою, схильною до проявів чутливості, непросто. Необхідно враховувати і об'єктивну оцінку, і додаткові дослідження нервової та ендокринної систем, і, звичайно ж, тип шкіри та вік. Тійна Орасмяе-Медер пропонує звести процедури до можливого, але найнеобхіднішого та найефективнішого мінімуму: «Щоденний догляд у моєму розумінні – це засіб, що очищає, не порушує мікробіом, засіб з антиоксидантами і захисний крем», – радить фахівець.

Sensitive skin chuvstvitelnaia kozha 32

SODIUM LAURYL SULFATE І AMMONIUM LAURYL SULFATE несуть для шкіри більше шкоди, ніж користі», – доповнює хімік-технолог Юлія Гагаріна. Варто використовувати кремові або масляні очищувачі. Якщо такі не підходять за особистими відчуттями, тоді звертайте увагу на більш м'які або натуральні піняться компоненти. А зменшити дискомфорт після вмивання допоможе термальна вода. Консервант, якого варто остерігатися – це METHYLISOTHIAZOLINONE. «Цей консервант дає сильну реакцію, якщо використовується самостійно. 19% людей мають накопичувальну алергічну реакцію на нього», – продовжує Юлія Гагаріна.

Sensitive skin chuvstvitelnaia kozhaskincare 54

Крем проти почервоніння Anti-Redness Regulating Cream, LIERAC; емульсія для особи Ecological Compound Limited Edition, SISLEY; заспокійлива маска Harmonie Calm, DECLEOR; Тонік-спрей Tolerance Toner, NATURA BISSE; очищувальне масло в капсулах Cleansing Oil Capsules, EVE LOM; сироватка Unstress, CHRISTINA

Також у продуктах для догляду, що не змиваються, за словами хіміка-технолога, не повинен утримуватися BRONOPOL. До ряду заспокійливих компонентів відносять екстракти ромашки та календули, масло каріте та азіатську центеллу. У разі, коли хочеться активніше впливати на шкіру, фахівці рекомендують звернути увагу на вітамін С, а саме на його стабільні форми. Цей компонент має протизапальні та загоювальні властивості, а крім цього, здатний зміцнювати судини.

Читайте також: Як покращити свій щоденний догляд за шкірою навколо очей

Текст: Костянтин Путіленко, Наталія Маліч

Статті на тему