UA
RU

Вагітна під час війни: як захистити плід

Редагувати переклад
Радісний та надзвичайно відповідальний період життя.  Всі сили, фізичні та душевні ресурси спрямовуються на збереження та зростання нової життя. Під час війни природним, більше того, загостреним є прагнення захистити себе та свою майбутню дитину. Декілька порад, які можуть стати в нагоді, якщо ви вагітні під час війни. 

вагітність

Перебування у максимально захищеному місці. Хтось має можливість виїхати в іншу місцевість, де менше бомбардувань і немає ризику захоплення території оккупантами. Хтось може вивчити можливості найближчого сховища, оптимальний маршрут, як туди дістатися, а також заздалегідь потурбуватися про все необхідне (ліки, вода, харчі, теплі речі).

Зв'язок з лікарем та план транспортування до лікарні. Важливим є будь-який зв'язок з лікарем (телефонний, месенджери, соціальні мережі), щоб мати можливість оперативного консультування та моніторингу власного стану. А також для розуміння того, як діяти і що робити, якщо відбудуться різкі зміни самопочуття і буде потрібна госпіталізація.

Душевний спокій та емоційна рівновага. Під час вагітності кожна жінка ніби занурена в середину себе, сконцентрована на собі та своїй майбутній дитині. Збереження майбутньої життя стає найголовнішим пріоритетом. Все інше сприймається як другорядне і далеко. Під час війни важливо цей стан свідомо підсилювати – робити перерви у військових новинах, не занурюватися в них повністю, зате читати корисні матеріали для вагітних і намагатися зберігати звичний режим життя.

Група підтримки. Добре, якщо є спілкування з іншими вагітними жінками або мамами, які недавно народили, з вашої місцевості або сусідніх містечок для самопідтримки та допомоги. Це може бути як онлайн, так і онлайн спілкування. У таких групах всі на одній хвилі, в одній темі, тому вам буде про що поговорити. Таке спілкування може бути корисним і в контексті отримання інформації, і в контексті підтримки емоційної рівноваги.

#ВсеБудеУкраїна!

Фото Suhyeon Choi on Unsplash

Інформація: https://t.me/psy_support

Статті на тему