UA
RU

Вакцинація та процедури краси: як поєднати щеплення з філерами, ботулінотерапією, лазером та ін'єкціями?

 

Запитання, які сьогодні хвилюють багатьох. Коли йти на процедури краси: до чи після щеплення? Яких реакцій на процедури та препарати слід очікувати після вакцинації від COVID-19? Розбираємось із фахівцями.

 

Сьогодні в мережі йде гаряче обговорення, який термін варто витримати після щеплення, перш ніж йти до салону краси, косметологічної клініки або до улюбленого фахівця за процедурами. Почнемо з того, що робити не можна. 
 
«Категорично не варто робити жодних процедур протягом 7-10 днів після вакцинації, - Відповідає лікар, дерматолог, сертифікований тренер ALFA Development, Вікторія Веренінова. — Це період прояву очікуваної реакції на антикоподібну вакцину. Можлива підвищена температура тіла, слабкість, ломота. Але після закінчення цього періоду я зазвичай починаю запрошувати пацієнтів на процедури. Що стосується процедур та термінів до вакцинації? Тут є нюанси. Якщо процедура не пов'язана з пошкодженням шкірного покриву (тобто не потрібен відновлювальний період шкіри), можна проводити її за три дні до щеплення. Якщо це інвазивні процедури (пов'язані з пошкодженням шкірного покриву), і шкіра потребуватиме реабілітаційного періоду (після ін'єкційних методик, мікродермабразій, пілінгів, лазера) — краще робити їх за два тижні до вакцинації. Дуже важливо, щоб відновлювальний період не співпадав із імунною реакцією організму на вакцину». — попереджає Вікторія Веренінова.
 
Коли вводити філери на основі гіалуронової кислоти, якщо заплановано щеплення?
 На це питання відповідає доктор Сью Еллен Кокс, обраний президент ASDS (Американського товариства дерматологічної хірургії), спираючись на власний досвід у цій галузі. Вона пропонує розділяти введення вакцини проти COVID-19 та введення філерів не менше ніж на 14 днів, незалежно від того, що передує. Проте, необхідно врахувати, що досліджень у галузі антиковидних вакцин та реакцій на філери поки недостатньо. Проблема надто нова, щоб бути підкріпленою контрольованими даними. Але, спираючись на досвід фахівців, 14-15 днів розглядається як розумний інтервал. 
 
Доктор медицини Херлуф Г.Лунд, президент FACS (Товариства естетичної медицини) нагадує, що наявність філерів не повинно перешкоджати вакцинації. Ризики зараження вірусом COVID-19 набагато перевищують ризик від реакції на вакцини. Докладніше про зв'язок філерів та антиковидних вакцин можна почитати тут.
 

Чи працює «Ботокс» після щеплення?   
«Щодо ботулінотерапії та вакцинації антиковидними вакцинами, навколо цієї теми активно ходять чутки, що препарати на основі ботулоксину не працюють після щеплення. Поспішаємо заспокоїти пацієнтів: не варто сприймати цю інформацію серйозно. - каже дерматолог Наталія Флюндра, засновниця клініки F.Zone Beauty Clinic. — Поки що немає достатньої кількості контрольних досліджень, щоб підтвердити це фактами. Спираючись на досвід лікарів нашої клініки, можемо сказати, що якісні сертифіковані препарати працюють незалежно від вакцинації. Ми рекомендуємо витримувати інтервал 14 днів, розділяючи процедуру ботулінотерапії та антиковидного щеплення, а також дотримуватися приписів лікарів».      

 
Чому препарати ботулотоксину можуть працювати коротший термін? 
«Причина не в щепленні, — пояснює дерматолог, косметолог, трихолог «Центру дерматології та косметології «Добробут» Ель-Голам Максим Жозефович. — Як правило, причина якої препарат ботулотоксину працює менш тривалий час — прискорення метаболізму. Якщо ви стали вести активніший спосіб життя, займаєтеся спортом, як наслідок п'єте більше води, приймаєте біоактивні добавки, спортивне харчування, він швидше виводиться з організму. Так само, влітку, коли наш метаболізм прискорюється, вони можуть працювати менше, ніж у холодну пору року. Не варто відмовлятися від вакцинації, боячись, що щеплення стане причиною, через яку ботулотоксин «не спрацює».    
 
Статті на тему