Закрити
UA
Краса

Вести з полів: як вирощують лаванду у Провансі

Поділись:

Перш ніж стати головним компонентом засобів догляду за тілом Weleda, лаванда здійснює непростий шлях. Його я простежила крок за кроком.

posts-to-db-Фото 1

Фіолетове золото Провансу – так називають лаванду французи. Зізнаюся: перш ніж потрапити на батьківщину цієї знаменитої квітки, я навіть не уявляла, наскільки трудомісткий процес її вирощування. Прекрасний цілющий і заспокійливий засіб тут культивують, насамперед, заради ефірної олії, на основі якої, власне, виробляється лавандова лінія Weleda.

posts-to-db-Фото 2

Все починається у Гриньяні – маленькому містечку на південному заході Франції. Тут живе фермер Філіп – господар трьохсот гектарів лавандових полів. З цією людиною бренд Weleda співпрацює вже багато років, тому що він вирощує на 100% правильний органічний продукт і робить це з великою любов’ю.

posts-to-db-Фото 3

фермер Філіп

Філіп культивує лаванду та лавандин. Як виявилося, зовсім різні речі та однієї лаванди у світі налічується близько 150 видів! Перша росте у горах, а друга – на рівнинній місцевості.

Кожен вид цвіте лише один місяць на рік – у липні. У цей період фермер і його колеги працюють зі сходу сонця і до глибокої ночі.

Тільки в такому авральному режимі можна зібрати весь урожай до останньої запашної гілочки. Пихтливий комбайн великими гребенями «розчісує» кущі, зриваючи суцвіття, але не торкаючись стебла, щоб тендітна рослина знову розцвіла наступного року.

posts-to-db-Фото 4

Свіжозібрані квіти лавандину прямують на крихітний дистиляційний завод (лаванду попередньо пару днів просушують на полях). Він розташований у Ньоні – одному з найдавніших міст Провансу. Незважаючи на свій ляльковий розмір, завод видає пристойну кількість ефірної олії, яка обчислюється в тоннах.

posts-to-db-Фото 5

дистиляційний завод Ньона

Щоб його отримати, ароматну сировину обробляють парою у дистиляторі. Під його впливом квітка виділяє ефірну олію, яка потрапляє у спеціальний відсік-вазу.

У неї, до речі, міститься 3 000 л олії! Важко уявити, що для отримання одного літра ефірної олії знадобиться 100 кг лаванди.

Тут воно відокремлюється від «квіткової» води, яку також використовують у косметичній і навіть харчовій промисловості (наприклад, додають у морозиво). Виходить майже безвідходне виробництво.

posts-to-db-Фото 6

Лавандова олія, яка відокремилася від води

Величезний плюс такої парової дистиляції – не потрібно чекати, поки лавандова олія настоїться, її можна одразу додавати у косметичні засоби. Далі дорогоцінна сировина вирушає на заводи: частина на місцеві заводи у Франції, а частина – до Німеччини (для міжнародного ринку). Звідти вже готові флакончики лавандової серії Weleda потрапляють прямо на полиці магазинів.  

Читайте також: Косметика Weleda: секрет успіху

Лавандова серія

  • Масажна олія для тіла. Розслаблює та робить шкіру гладкою та пружною.

posts-to-db-Фото 7

  • Заспокійливий крем-гель для душу. Зволожує та знімає напругу після важкого робочого дня.

posts-to-db-Фото 8

  • Рослинне мило. Дбайливо очищає і підходить навіть найчутливішій шкірі.

posts-to-db-Фото 9

Чому лавандова лінія та вся продукція Weleda відноситься до органічної?

Для лаванди створюють умови, максимально близькі до природних – вона росте самостійно. Така сировина коштує дорожче, тому що культивувати її складно, наприклад, застосовувати традиційні добрива та поливати рослину не можна.

posts-to-db-Фото 10

Лавандові поля

На кожній стадії виробництва органічної косметики, починаючи з якості землі та закінчуючи готовими засобами, не використовується жодних шкідливих синтетичних компонентів. А склад продуктів відповідає строгим екотребуванням, які щорічно перевіряються та підтверджуються спеціальними сертифікатами якості.

Читайте також: Топ-5 найкращих еко-шампунів для волосся

Чим корисна ефірна олія?

posts-to-db-Фото 11

В ефірному маслі лаванди є багато корисних для нашого організму речовин, серед яких – барнеол. Він має протимікробну та протизапальну дію, прискорює регенерацію клітин, загоює висипання і навіть відновлює шкіру після опіків. Ну і, звичайно, гріх не згадати запашний аромат, за який ми любимо лаванду. Він має антидепресивні та тонізуючі властивості, нормалізує психоемоційний стан і знімає стрес.