UA
RU

Вихід є: як доглядати за шкірою в екстремальних умовах

Редагувати переклад

Наша шкіра, як і організм у цілому, потребує захисту та догляду.

Можливо, хтось зараз скаже, що не на часі говорити про стан нашої шкіри у воєнний період, але не забуваємо про те, що наша победа не за горами, і ми маємо зустрічати її з максимально доглянутим обличчям.

Якщо ви знаходитесь в помірній безпеці і маєте можливість доглядати за собою – робіть це. Знову вводьте у свою життя б'юті-ритуалі і крок за кроком відновлюйтесь. Це потрібно! І ми, як дівчата, які також вимушено переїхали, розуміємо справжню цінність усіх тих пляшечок з косметичними засобами, масок та патчів, котрі залишилися вдома. Редакція Marie Claire поспілкувалася з Анною Немирівською, лікарем дерматологом та косметологом, яка розповіла як доглядати за своєю шкірою в екстремальних умовах

Вихід є: як доглядати за шкірою в екстремальних умовах-Фото 1

Лікар дерматолог, косметолог. Член Української асоціації дерматовенерологів. Головний лікар клінік BEAUTY CLINIC by Dr. Немирівська

Що може трапитися зі шкірою, якщо екстрено перестати за нею доглядати?

Якщо перестати доглядати за шкірою, то може бути два шляхи розвитку цієї історії: якщо шкіра проблемна, то може бути загострення акне, якщо шкіра суха – може бути загострення себорейного або атопічного дерматиту, який буде проявлятися в періоральній зоні (прим. ред. – навколоротова зона) або десь у районі обличчя. В цьому випадку треба знаходити ресурси, де є онлайн-консультації дерматологів для екстреної допомоги. Або якщо у вас є свій косметолог – можна звернутися до нього. Ми у своїх клініках повністю відповідаємо за своїх людей, оперативно реагуємо на запитання наших клієнтів, навіть зараз.

Якщо у вас нормальна шкіра і ви перестали за нею доглядати, то можуть з'явитися поодинокі висипання, але це ще залежить від харчування на даному етапі та догляді за нею: вмиваєтеся чи не, бо зараз, на жаль, у багатьох людей немає доступу до нормальної води і вони вимушено вмиваються тоніком чи простими влажними салфетками. А такі салфетки містять у складі спирт, що пригнічує стан шкіри.

Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний крест»

Чим можна допомогти своїй шкірі, якщо звичної косметики немає під рукою?

Якщо у людини проблемна шкіра з акне або дерматитом і немає доступу до звичайної косметики, раджу, перш за все, звернутися до свого лікуючого лікаря або дерматолога та підібрати доступні засоби у вашому регіоні, наприклад, аптечні препарати для проблемної шкіри. Власницям сухої шкіри раджу обирати засоби для чутливої ​​шкіри, бо агресивні спирти та кислоти можуть тільки нашкодити. Але трапляються випадки, коли висипання також можуть загострюватися, тому зверніть увагу на очищаючі засоби для обличчя для нормальної та сухої чутливої ​​шкіри. 

Якщо немає поруч аптеки, тоді раджу вмиватися водою, якщо шкіра проблемна, то варто заздалегідь воду прокип'ятити, тоді вона буде м'якішою. Ні в якому разі не вмиватися господарським милом, якщо є салфетки для демакіяжу – використовуйте їх. Міцелярним розчином вмиватися не можна, адже він використовується лише для демакіяжу і залишає після себе плівку.

А що краще не використати?

Не варто використовувати мило, яке призначене для використання в інших зонах. Не слід використовувати спирти та кислоти, які є в домашній аптечці, особливо якщо ви не знаєте скільки їм років. Якщо вже вирішили підсушити цими інгредієнтами висипання, краще розведіть їх з водою і локально використовувати в зоні запалень, але, в жодному разі, не на все обличчя.

Також не чіпайте обличчя грязними руками та вмивайтеся простою водою хоча б двічі на день. І слідкуйте, щоб наволочка, на якій ви спите була завжди чистою.

Вихід є: як доглядати за шкірою в екстремальних умовах-Фото 2

Поради по харчуванню чи режиму життя, щоб уберегти свою красу

Поради щодо харчування буду давати такі, як даю своїм клієнтам у мирну годину. Це перестає вживати багато сладкого, молочних продуктів та випічку, яка містить дріжджі. Але в воєнному стані дотримуватися цих правил важче, адже сладкий організм просить внаслідок стресу, тому люди активно його вживають. Це є ідеальною сферою для розмноження стрептококів, які спричиняють активні висипання. Щодо молочної продукції, якщо людина любить її, то в мирний період можна знайти безлактозні замінники, а зараз це зробити важко, тому або ви продовжуєте споживати молочку і отримувати наслідки, або доведеться відмовитися від неї взагалі.

Щодо режиму життя, то тут все просто: це нормальний сон, відсутність стресу та регулярний догляд за шкірою. Але зараз не всім доступна така розкіш, тому своїм клієнтам я пропоную способи, які покращують сон, наприклад, мелатонін у невеликих дозах та препарати з магнієм для нервної системи.

Дотримуючись цих порад, можна на довше продовжити свою молодість та мати здорового вигляду.

Фото:taylor hernandez/unsplash.com

Статті на тему