UA
RU

Все, що вам потрібно знати про гігієну рук: від дезінфекції до зволоження

Редагувати переклад
Гігієна рук - це ваша відповідальність перед собою та суспільством. 

Сьогодні, коли за вікном вирує COVID-19, вдень з вогнем не знайдеш не тільки парочку медичних масок для обличчя, але й засіб для рук, що дезінфікує. Але ми знаємо, як правильно дотримуватися гігієни та доглядати за руками навіть у таких умовах.

Дефіцит дезінфікуючих засобів

Коштів для дезінфекції виявилося замало, щоб задовольнити потреби, у зв'язку з цим навіть виробники елітної парфумерії заявляють про переобладнання заводів для випуску антисептиків. Про це заявив Бернар Арно - Глава конгломерату LVMH. Christian Dior, Guerlain та Givenchy будуть використовувати свої виробничі потужності для створення дезінфікуючих засобів, які будуть безкоштовно надані французькою владою для боротьби з коронавірусом. 

Якщо так сталося, що ви не встигли запастися дезінфікуючими засобами, не варто панікувати - мило для рук теж здатне захистити від вірусу. Респіраторні віруси, такі як коронавіруси (COVID-19), поширюються через крапельки з носа та рота під час чхання, кашлю та дихання. Найчастіше вони осідають на руках здорової людини і потрапляють до організму через очі, ніс чи рот. 

Під час глобальної пандемії одним із найдешевших, найпростіших і найважливіших способів запобігання поширенню вірусу є правильна гігієна рук — часто мити руки з милом та водою. А тепер ми детальніше зупинимося на всіх аспектах теми «гігієна рук». 

Все, що вам потрібно знати про гігієну рук: від дезінфекції до зволоження.

Правильна гігієна рук

Щоб видалити можливі сліди вірусу з рук, не допоможе швидке полоскання під проточною водою. Потрібно ретельно вимити руки водою, потім нанести достатню кількість мила, потім не менш ретельно його змити, не забуваючи про такі важкодоступні зони, як між пальцями та під нігтями. Процедура повинна тривати не менше 20-30 секунд. Так само потрібно і дезінфікувати руки. Використовуйте антисептичний засіб, що містить не менше 60 відсотків спирту, та втирайте його в руки не менше 20 секунд, щоб забезпечити повне покриття.

[offers_carousel id=586313]

Читайте також: БЛЕЙК ЛАЙВЛІ І РАЙАН РЕЙНОЛЬДС ПОЖЕРТВУВАЛИ МІЛЬЙОН ДОЛАРІВ ПРОДОВОЛЬЧИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУСУ

Чому 20 секунд? 

Шкіра рук досить груба, тому потрібно трохи більше часу, щоб мило зв'язувалося з вірусними частинками, розчиняло їх мембрани та дезактивувало їх. Також важливо звернути увагу на те, щоб у засобі для рук, який ви використовуєте, містилися жири та олії, оскільки вони можуть успішно зруйнувати ліпідну оболонку коронавірусу – це ахіллесова п'ята вірусу COVID-19.

Коли краще мити руки?

  1. У контексті профілактики COVID-19, обов'язково потрібно мити руки після того, як ви висморкались, чхнули або покашляли.
  2. Очевидно, що ретельне очищення руки вимагає після відвідування громадських місць: транспорту, магазинів, ринків.
  3. Важливо мити руки після дотиків до грошей, до та після їжі, після відвідування вбиральні та після того, як викинули сміття.
  4. Якщо ви грали з домашньою твариною або допомагали дитині користуватися вбиральнею, не забувайте продезінфікувати руки.
  5. Зрозуміло, що варто мити руки, якщо ви їх забруднили. 

Все, що вам потрібно знати про гігієну рук: від дезінфекції до зволоження.

Чи потрібно мити руки лише гарячою водою?

В цьому немає необхідності. Будь-яка температура води підходить для миття рук. Холодна та гаряча вода однаково ефективні у знищенні мікробів та вірусів – за умови, що ви використовуєте мило. 

Чи варто витирати руки рушником?

Бактерії та мікроби поширюються швидше, якщо шкіра волога, тому сухі руки – це важливий крок у гігієні. Паперові рушники або серветки є найдієвішим способом видалення мікробів.

Читайте також: ІНСТИТУТ КОСТЮМУ ВІДМЕНІВ ЗІРКОВИЙ БАЛ MET GALA 2020 ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУСУ

Що краще - мити руки з милом чи дезінфікуючим засобом?

Як правило, миття рук з милом і водою, так само як і використання дезінфікуючого засобу однаково добре знищує більшість мікробів та патогенних мікроорганізмів. Але тільки якщо ви грамотно проводите процедуру. Дезинфікуючий засіб - відмінне рішення, якщо ви знаходитесь поза домом, і не маєте можливості вимити руки з милом. До речі, кошти на спиртовій основі вбивають коронавірус, але не вбивають усі види бактерій та вірусів. Алкоголь руйнує молекули РНК у вірусі, мають вирішальне значення для вірусних частинок, які можуть множитися. Для дезінфекції поверхонь, таких як стільниці та дверні ручки, також ефективні будь-які продукти побутової хімії.

Все, що вам потрібно знати про гігієну рук: від дезінфекції до зволоження.

Як доглядати за руками?

На жаль, часте миття та дезінфекція рук можуть дуже швидко привести до сухої та потрісканої шкіри. У такій ситуації звичайні засоби для зволоження безсилі – потрібні креми із щільною консистенцією. Не забувайте користуватися ними після кожного відвідування ванної та миття рук. Також користуйтеся кремами протягом усього дня – це допоможе зберегти шкіру м'якою та гладкою. 

Нижче ми представляємо вам наші улюблені креми для рук:

[product_gallery id=578818]

Статті на тему