UA
RU

Все про зуби та їх гігієну

Редагувати переклад
Голлівудська посмішка має бути не лише у Голлівуді. Зуби та їхня гігієна дуже важливі не тільки для гарної усмішки, але й для здоров'я цілого організму. Ми розповідаємо, як правильно доглядати зуби.

Зміст:

Чому за здоров'ям зубів слід стежити?

Як відомо, лікування зубів дуже затратне не лише у фінансовому плані, а й у емоційному. Одним із способів профілактики хвороб порожнини рота є ретельне та регулярне чищення зубів. Здавалося б, що в цьому такого, а ось статистика каже: кожна третя людина на планеті чистить зуби лише один раз на день. Це призводить до розвитку карієсу та інших захворювань ротової порожнини, ось чому стоматологи з усього світу починають бити на сполох.

Найчастіше мало хто звертає увагу на зуби, доки не починають нагадувати про себе. Адже ми не замислюємося про те, що здорові зуби — це не просто здоров'я окремої частини тіла, а й усього організму, адже саме від них залежить процес травлення їжі та травлення загалом. Через неправильну гігієну ротової порожнини до нас в організм потрапляє безліч бактерій і вірусів, які весь цей час перебували у нас у роті та на мові. Всі наші органи взаємопов'язані, і, не встеживши за однією хворобою, можна запустити процес розвитку інший.

Читайте також: ЧУДОВІ СКУЛИ АБО ВСЯ ПРАВДА ПРО КІМКИ БИША

Щітка для зубів

Чому чистити зуби важливо?

Багато хто забуває, що в процесі пережовування їжі частина продуктів може залишатися на язику, в зубах і між яснами. Отже, залишки їжі починають розкладатися прямо в роті. Гігієна ротової порожнини важлива не тільки для того, щоб зуби залишалися білими, але і для того, щоб уникнути неприємного запаху з рота та різних хвороб. Ми розповідаємо основні правила, які допоможуть стежити за гігієною та чистити зуби правильно:

1. Вибираємо щітку

Варто відразу розвіяти найпоширеніший міф про те, що електричні зубні щітки дійсно набагато ефективніші за звичайні.

Насамперед вони допомагають боротися з неприємним нальотом на зубах – а саме липкою субстанцією, яку ви можете відчувати язиком, якщо довго не чистите зуби. Стоматологи віддають перевагу електричним зубним щіткам тому, що у них є механізм, що обертається - і це головний секрет. Завдяки цьому ми можемо досягти більшого ефекту, ніж при використанні звичайної щітки. Але не поспішайте викидати старі механічні щітки, тому що їх можна носити з собою, щоб стежити за гігієною рота протягом дня. Оскільки кава, свіжі соки, солодке та обід в офісі – це теж їжа, після якої бажано почистити зуби.

[offers_carousel id=160655]

2. Вибираємо щетину 

Існує упередження, що чим жорсткіша щетина щітки, тим краще. Мовляв, почистивши зуби щетиною з найбільшою жорсткістю, ми точно досягнемо абсолютної чистоти зубів. Але, як виявилося, не все так просто. Неправильний вибір жорсткості щетини загрожує ерозією зубної емалі. І подібні щітки можуть бути занадто абразивними для наших зубів і ясен.

Тому зупиніть свій вибір на середній жорсткості щітки, або вибирайте найм'якшу. Це дозволить вам не лише комфортно чистити зуби, а й уберегти їх від травм.

Як правильно чистити зуби

3. Вибираємо ополіскувач

Багато хто стверджує, що ополіскувачі для ротової порожнини – зручний маркетинговий хід. Але це завжди так. Багато лікарів радять вдаватися до ополіскувача у проміжках між чистками зубів. Якщо вам не хочеться носити з собою щітку, можете спокійно купити пляшку ополіскувача. Гострої необхідності у використанні його на повсякденній основі немає, тому що вибрати хорошу щітку та зубну пасту набагато важливіше.

4. Вибираємо пасту

Стоматологи твердять одним голосом, що саме фтор протидіє процесу демінералізації зубної емалі. Це дуже важливо, особливо для тих, хто лінується дивитися на склад зубної пасти. Звичайна паста повинна мати прийнятну кількість фтору, яка не повинна перевищувати 1300 ppm. Уважно слідкуйте за показником фтору у складі, тому що він може сприяти вимиванню всіх необхідних мінералів. Звісно, ​​бажано використовувати пасту без фтору.

Читайте також: СТОП-ЛИСТ: 6 ПОСЕРЕДНІХ ПОМИЛОК У ДОГЛЯДІ ЗА ОЧИМИ

5. Вибираємо зубну нитку та щіточку для язика

Для багатьох із нас зубна нитка – це рекламний трюк, але ніяк не засіб для гігієни рота. Насправді ж це найкращий спосіб позбавитись від нальоту в місцях, важкодоступних для щітки. Тому присвятити п'ять хвилин на день, щоб пропрацювати зубний ряд ниткою – варто однозначно. Так само, як і спеціальною щіточкою для чищення мови. Тому що шорстка поверхня накопичує залишки їжі, непотрібний наліт і стає причиною можливого неприємного запаху, - чистити мову теж потрібно. Ви можете це робити і за допомогою нитки, пройшовшись язиком пару разів і прополоскавши після цього рот.

Гарна усмішка

Час дня грає роль

Багато хто впевнений, що чистити зуби потрібно після сніданку. Таким чином, як ми думаємо, ми вичищаємо залишки їжі та вирушаємо у справах із чистими зубами. Але це не так. Перш за все, ми чистимо зуби, щоб позбавлятися бактерій, що накопичилися в роті за ніч. Саме тому необхідно чистити зуби, як тільки ми прокинулися, щоб не вживати разом із їжею всі мікроби.

Жувальна гумка - не ворог

Серед найпоширеніших помилок, яких ми допускаємо, є чищення зубів після кислої їжі чи напоїв. Усі міфи про те, що жуйка шкідлива для зубів, можна сміливо забути – це неправда. Жуйка сприяє виробленню в порожнині рота більшої кількості слини, яка природним чином допоможе нейтралізувати кисле середовище. Звичайно ж, не варто перестаратися з жувальною гумкою, а користуватися нею лише за необхідності.

Статті на тему