UA
  RU

  Все, що ви маєте знати про зневоднення організму

  Редагувати переклад

  У режимі реального часу варто потурбуватися про баланс води у своєму організмі.


  Сьогодні диктує нам свої правила і, на жаль, ми перестаємо піклуватися про власне здоров'я та ігноруємо його потенційно важливі сигнали.

  Все, що ви маєте знати про зневоднення організму.


  Зневоднення – небезпечний критерій, що призводить до погіршення стану організму. Всі ми пам'ятаємо, що людина може прожити без води всього 2–4 доби, тому водний баланс необхідно поповнювати завжди, незалежно від обставин.

  Коли організм втрачає дуже багато води, його органи, клітини та тканини не функціонують належним чином, що може призвести до небезпечних ускладнень. Якщо зневоднення не усунути негайно, це може спричинити шок. 

  Зневоднення може бути легкої чи важкої форми. Першу ступінь зневоднення можна легко усунути в домашніх умовах, а ось із симптомами сильного зневоднення вже варто звертатися до лікарів. Як дізнатися, що у вас зневоднення і в якій формі? Читайте нижче.


  Основні симптоми зневоднення

  Легка ступінь супроводжується такими відчуттями, як утома, сухість у роті, підвищення сечовипускання, суха шкіра, запор, запаморочення чи головний біль.

  Натомість сильний ступінь вже має більш серйозні симптоми, які, в жодному разі, не потрібно ігнорувати.

  1. надмірне почуття жажды;
  2. відсутність виділення поту;
  3. низький артеріальний тиск;
  4. прискорене серцебиття;
  5. прискорене дихання;
  6. запалі очі;
  7. зморщена шкіра;
  8. темна січа

  Як позбавитися зневоднення?

  Лікування зневоднення включає методи регідратації, заміну електролітів і лікування діареї або рвоти, якщо вони спостерігаються під час цього процесу.  Існує два типи введення рідини – звичайним шляхом, через пиття, та внутрішньовенно, через спеціальну трубку. Ми розглянемо перший варіант.

  Тим, хто може пити, рекомендовано споживати воду разом із регідратаційним напоєм, що містить електроліти, наприклад спортивний напій з низьким вмістом цукру або електролітний напій.


  Якщо немає доступу до аптечного розчину, його можна зробити у домашніх умовах. Для цього потрібно взяти наступні інгредієнти у таких пропорціях:

  • 1/2 чайної ложки солі 
  • 6 чайних ложок цукру
  • 1 літр води 

  Дотримуйтесь цієї точної рецептури, адже використання занадто великої кількості солі чи цукру може бути небезпечним. 

  Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний крест»


  Також пийте воду тоді, коли відчуває жажду. Якщо ви собі погано почуєте, то намагайтеся пити маленькими глотками, збільшуючи кількість випитої рідини. Краще пити води невеликими дозами, але протягом усього дня, ніж випити денну норму за 1-2 рази.

  Такими простими способами ви зможете підтримувати свій водний баланс.

  фото:Elia Pellegrini/unsplash.com

  Статті на тему