Напевно, у кожного з нас літо асоціюється з величезною кількістю різноманітних ягід. Сьогодні хочемо поговорити саме про них, точніше про їхню користь для нашого організму.
Дар’я Новосядла дізналася у Катерини Толстикової — доктора-дієтолога, фуд-терапевта та засновника «Школи здоров’я доктора Толстикової» — її думка про ягоди та їх властивості, важливі для нашого здоров’я.
— У чому ж, на вашу думку, така величезна користь ягід?
— Користь ягід у тому, що вони містять невелику кількість цукрів та фруктози, що позитивно впливає на наш організм. Також це продукт, який містить мало калорій, тому ми можемо з’їсти 200, 300, а іноді й 400 г за раз. Шкірка ягід має певний колір: чорний, червоний чи темно-синій. Саме цей колір дає нам безліч антиоксидантів, біофлавоноїдів, різних молекул, які, потрапляючи в наш організм, впливають на стан здоров’я. Тобто, вони не просто дають нам енергію у вигляді калорій, а допомагають працювати нашим гормонам, підтримують захист клітин від окислення, зміцнюють імунну функцію організму.
Читайте також: ЯГОДКА МОЯ: ВСЕ ПРО КОРИСТЬ ПОЛУБНИКИ
— Багато хто не здогадується, що ягоди — це не лише джерело вітаміну С, а й багатьох інших мікроелементів, таких як магній, залізо, мідь і навіть йод, адже так?
— Правильно, вони багаті на всі перераховані вище мікроелементи, але саме завдяки вітаміну С, якого так багато в ягодах, вони краще засвоюються з продуктів, які ми вживаємо. Особливо якщо йдеться про залізо.
– Як щодо глікемічного індексу ягід? Адже вони містять велику кількість вуглеводів і тому багато хто зараз «боїться». Що ви скажете з цього приводу?
— Глікемічний індекс — це взагалі не показник, важливе глікемічне навантаження. І саме у ягід вона мінімальна. Так, там є цукри, але вони перебувають у пов’язаному стані з водою, клітковиною – таким чином інсулін не так різко зростає.
— Влітку зрозуміло: ягід багато і багато їхніх різновидів, але що робити восени та взимку? У замороженому вигляді вони також будуть корисні?
— Найкраще збереження ягід — це справді заморозка, особливо шокова. При ній не губляться ні вітамін С, ні фолієва кислота, ні інші мінерали. Тобто заморозка дозволяє зберегти до 90% корисних речовин, тому восени та взимку ягоди бажано вживати саме в такому вигляді. Зрозуміло, що цей продукт – must have у щоденному раціоні кожної сім’ї. Ягоди потрібні і дорослим, і дітям – усім тим, хто стежить за своїм здоров’ям, красою та роботою організму загалом. Тому краще запасатися ягодами з літа, морозити на решту пори року, щоб вони завжди були на столі.
Читайте також: 8 НЕДООЦІННИХ ПРОДУКТІВ, ЯКІ КОШТУЄ Є ЧАЩЕ
— У який час доби ягоди найкорисніші та краще засвоюються? З прийомом їжі чи таки натще?
— Їх краще їсти у вигляді десерту після їди. Після сніданку, обіду чи вечері – тут немає жодної різниці, головне, щоб ягоди не містили великої кількості цукрів. Це може бути полуниця, малина, лохина та інші кислі ягоди. Ягоди найкраще їсти з жирами: або після основного прийому їжі, де були жири, або якщо це перекус, то поєднувати з горіхами, щоб антиоксиданти краще засвоювалися.
— Чи є якісь протипоказання?
— Цей продукт вважається корисним навіть для тих, хто має інсулінорезистентність, або проблеми з надмірною вагою. Ягід не потрібно боятися, навпаки, важливо включати до денного раціону, щоб організм доотримував необхідні речовини і працював злагоджено. Протипоказання можуть бути індивідуальними: непереносимість чи алергія на певні ягоди.