UA
RU

Як неправильний прикус скорочує молодість, або Брекет після 30

Редагувати переклад

Як неправильний прикус скорочує молодість, або Брекет після 30-Фото 1

Чому боротьбу зі зморшками іноді варто починати зі зміни прикусу, та як візити до стоматолога заміняти «уколи краси»? Про це розповіла почесна президентка Асоціації ортодонтів України, професорка та основниця клінік авторської стоматології Мирослава Дрогомирецька

 

Що забезпечує молодість овалу обличчя?

Не завжди тільки гладенька пружна шкіра. Щоб побудувати будинок, не варто починати з декорування. Спочатку слід потурбуватися про міцний фундамент, на якому все буде триматися. Тіло людини функціонує за схожими принципами: для довгого та якісного «користування» потрібно створити надійну основу, яка буде підтримувати організм у тонусі. І якщо з тілом ми вже розібралися, то як бути з найвидимішою його частиною, яка одразу викриває часові метаморфози?

 

«Краса нашого обличчя залежить від багатьох факторів: генетики, харчування, способу життя, догляду. Цей список можна продовжити, але “фундамент” має один – скелетний каркас. Це надійна опора, яка тримає м'які тканини та дає основу мімічним і жувальним м'язам. Звідси і починається шлях до здорового та молодого обличчя», – пояснює професорка та експертка МОЗ України з питань ортодонтії. Мирослава Дрогомирецька

 

А як же ін'єкційна косметологія? Безперечно, вона може давати чудові і – головне – миттєві результати, які, швидше, нагадують спринтерський забіг. Якщо ж ви обираєте марафон, то уколів краси буде недостатньо. 

 

«Ін'єкції впливають на певні групи м'язів та розслабляють м'які тканини, – розповідає Мирослава Дрогомирецька. – Але функціонування останніх залежить від твердих тканин, на яких вони тримаються. Тому коли ми хочемо позбутися носогубних складок чи скорегувати овал обличчя, спочатку потрібно переконатися – це локальні вікові зміни чи щось глобальніше? Так можна уникнути цього, коли знаєш, звідки почати. І якщо про будівництво будинку ви спілкуєтеся із забудовниками, то, щоб “збудувати” красиве і молоде обличчя, варто порадитися з ортодонтом».

 

Як нейром'язова стоматологія повертає молодість?

Краса людини – поняття настільки індивідуальне, що породжує більше дискусій, ніж порозуміння. Одне важко заперечити – вплив симетрії на сприйняття прекрасного. Недарма у Стародавньої Греції досконалим вважалося обличчя, яке максимально наближалося до параметрів золотого перетину.

 

«Соглашаюсь, ще 10 років тому цей питання був би доречним, адже тоді компетенції ортодонта обмежувалися коригуванням зубного ряду. Проте ідеальне змикання зубів не завжди гарантувало естетику обличчя. Проблема еволюціонувала, тому ортодонти почали більше звертати увагу на суглоби та зрозуміли, що зуби рухаються, і стали враховувати їхню динаміку. І тепер місія фахівця стає комплексною: врахувати стан зубів, м'язів, суглобів, шиї і навіть постави, – продовжує фахівчина. – Зараз ортодонт, як давньогрецький скульптор, допомагає людині мати гарне симетричне обличчя. Отже професія трансформується у нейром'язову стоматологію, яка сприймає організм цілісно та вивчає його взаємодію зі здоров'ям зубів.

 

Читайте також: 9 причин, чому ти не можеш відростити волосся

 

Тому місія ортодонта – збалансувати кістковий каркас та м'язи, які є основою гармонійного обличчя та здорової ротової порожнини. Адже старіння – це вже не про зморшки та візуальні зміни. Цей процес значно складніший та глибший. Якщо скелетний каркас обличчя не має дефектів, у нього правильна форма і висота, то м'які тканини отримують достатньо живлення і через це затримують виникнення зморшок та замедлюють процеси старіння. 

 

Та навіть із хорошими даними на старті протягом життя на прикус і челюсті впливає безліч факторів, які потрібно вчасно відслідковувати. З роками зубощелеповий апарат, на якому тримаються м'які тканини та шкіра, зміщується та “просідає”, щілина відходити назад, зуби стираються, робота суглобів погіршується, а м'язи обличчя не отримують достатнього живлення. Тому тканини втрачають еластичність, а м'язи опускаються і дарують нам зморшки, друге підборіддя та бажання вколоти ботокс. Додайте до цього “колекцію” пломб, коронок, набір із містків, які теж роблять свій “внесок”».

 

Мирослава Дрогомирецька упевнює, що робота ортодонту не обмежується ротовою порожниною, адже наш організм працює як цілісна система, де всі органи пов'язані між собою і впливають один на одного. Тому фахівці працюють зі скелетним каркасом, відновлюють висоту прикусу, а з ним – і м'язи, об'єм м'яких тканин, чіткий контур та повертають функціонал, як у юності.

Як неправильний прикус скорочує молодість, або Брекет після 30-Фото 2

 

Чому виправляти прикус після 30 не пізно, а саме вчасно?

«Найкорисніше, що ви можете зробити для продовження молодості, – провести вчасну діагностику. І перед тим, як відвідати кабінет косметолога, проконсультуйтеся зі стоматологом чи ортодонтом, – радить основниця клінік авторської стоматології Мирослава Дрогомирецька. – Перше, що потрапити під приціл фахівця – неправильний прикус. Коли ми молоді та здорові, проблемний прикус може здатися непомітним, але він нагадуватиме про себе іншими способами: формуватиме носогубні складки, зморшки навколо рота, порушуватиме овал обличчя та робитиме губи тоншими. І навіть якщо зуби здаватимуться здоровими, обличчя розповісти про все. 

 

Але важливо розуміти, що саме челюсті та зуби підтримують м'які тканини та зберігають у тонусі нижню частину обличчя. Тому при комплексному лікуванні можна відновити гармонію обличчя та отримати довготривалий антиейдж-ефект. І вже після створення міцного фундаменту можна переходити до наступного етапу – косметології, щоб підвоїти ефект та остаточно зупинити годину». 

Юлія Хромцова, модель, шеф-редактор сайту Нdfashion & Стиль життя:

Як неправильний прикус скорочує молодість, або Брекет після 30-Фото 3
«Про брекети я замислювалася давно, бо була незадоволена прикусом через зміщення переднього зуба на верхній челюсті. Навіть збиралася прикрити все це вінірами, але передумала. Три роки тому почала помічати у своїх світських подруг брекет-системи і, прийшовши на прийом до свого стоматолога-терапевта, я вирішила проконсультуватися щодо проблемного зуба – поставити вініри чи обрати брекети? Лікарка тоді дала мені відповідь, яка остаточно підштовхнула до рішення. Вона сказала так: "У тебе настільки криві зуби, що я пішла б складним шляхом і рівняла б їх брекет-системою".

Я поставила металеву брекет-систему – і ніби 10 років скинула, це була така своєрідна antiage therapy. Й одночасно, можна сказати, закрила свій дитячий гештальт, оскільки мої батьки не потурбувалися про цю проблему в моїй дитинстві. Вже за три місяці я побачила результат: той зуб вирівнявся, я не могла повірити своїм очам! Початок був положень, і за три місяці після встановлення “верху” мені поставили “низ”, зараз рівняю і його. Зараз я ходжу з брекетами вже півроку, і мене вони не турбують і не напружують. Я знаю, що я ношу їх задля результату, і тому вони мені дуже подобаються, я не стежуся широко посмішатися, пишаюся тим, що знайшла годину для себе.

 

Тетяна Самчинська, маркетолог:

Як неправильний прикус скорочує молодість, або Брекет після 30-Фото 4
«Неправильний прикус особливо не турбував мене, але час від часу з'являлися думки про брекети. Затягувала з візитом до лікаря, бо начиталася різного – наприклад, що перед тим, як поставити систему, потрібно удаляти всі так звані зуби мудрості (спойлер: це необов'язково, все індивідуально). Нарешті, питання стало стосуватися не лише естетики, а й здоров'я зубів. Систему я поставила у 36 років і жодного разу не пошкодувала про це. Півтора року носіння брекетів не спричинили жодного дискомфорту. Несподіваною “побічною дією” стало те, що мене почали сприймати молодшою ​​років на 10. Хоч я і думаю, що кожен вік по-своєму прекрасний, але цей момент дуже веселий. Як результат, у мене змінився прикус, обличчя стало більш симетричним, але головний ефект від брекетів – нарешті я можу широко посміхатися до життя!»

 

 

Автор: Софія Зоря

Головне фото:  Anna Avilova з Pexels

Статті на тему