UA
RU

Інгредієнти в косметиці, яких варто уникати при акне

Редагувати переклад
Якщо ви ще не читаєте склад косметики, ми йдемо до вас. 

Інгредієнти в косметиці, яких варто уникати при акне.

Шкіра, схильна до висипань, потребує особливого догляду. Навіть невелике відхилення від потрібної траєкторії лікування проблемної шкіри може звести попередні результати до нуля. Саме тому варто відповідально ставитися як до догляду за особою, так і добору коштів. Навіть престижний бренд не відіграє ролі, якщо продукт не підходить для вашої шкіри. 

Читайте також: Що буде зі шкірою, якщо використовувати прострочену косметику?

 

Поширені помилки при виборі та використанні косметики:

  • Люди не знають, який у них тип шкіри, що часто призводить до неправильного вибору засобів. 

Всі типи шкіри різні і висипання також. Певні інгредієнти добре впливають на акне, в той час як інші не працюватимуть або навіть викликати погіршення.

  • Використання засобу від висипів для особи. 

У деяких зонах висипання виражені більше, але в деяких їх немає зовсім. Не варто наносити крем на обличчя, якщо акне є лише на лобі або щоках. 

  • Орієнтування на бренд, а чи не на якість.

Маркетинг часто бере гору над здоровим глуздом і в результаті в нашому б'юті-арсеналі виявляються абсолютно неефективні засоби. Популярна косметика, яку активно просувають інфлюенсери, може не підійти до вашого типу шкіри. 

Інгредієнти в косметиці, яких варто уникати при акне.

Інгредієнти, яких варто уникати: 

Мастила

Навіть найбільш, на перший погляд, корисні олії на кшталт кокосової, мигдальної та олії авокадо краще відправити в стоп-лист. "Один лише факт, що вони натуральні, не означає, що олії не можуть завдати шкоди", - каже дерматолог Ронда Кляйн. Вони дуже комедогенні і їх слід уникати, якщо у вас шкіра схильна до акне. 

Інший фахівець – Шарі Сперлінг – погоджується з цією інформацією та додає, що особливо акуратними варто бути з кокосовою олією. Воно має високу комедогенність і за наявності висипів може закупорювати пори. 

Читайте також: Неправдиві факти: 10 міфів про декоративну косметику

Силікони

Силікони допомагають створювати необхідну структуру косметики, допомагають засобам краще наноситися та пом'якшують шкіру. За словами дерматолога Дін Робінсон, силікони можуть зневоднювати, закупорювати пори та викликати появу нових висипів. Замість цього компонента людям з акне варто звернути увагу на косметику з гіалуроновою кислотою. 

Інгредієнти в косметиці, яких варто уникати при акне.

ароматизатори

Майже на всю косметику, особливо декоративну, додають штучні ароматизатори. Уникнути їх зовсім неможливо, але принаймні найагресивніші компоненти, наприклад, бензальдегід, у складі мають насторожити. 

Бензальдегід – це штучний ароматизатор, який використовують деякі виробники косметики. Як і у випадку з іншими ароматами, він може забиватись у пори, дратують шкіру та викликати алергію.

Читайте також: Суха шкіра: як упоратися з проблемою взимку

Ланолін

Ланолін - важливий інгредієнт, який не підходить для шкіри, схильної до акне. Що гірше, він часто ховається під іншими назвами у складі. 

Віск ланолін видобувають при виварюванні вовни овець. У косметології його застосовують з давніх-давен, але в наш час він очищений, безводний і без неприємного запаху. Ланолін має високу комедогенність, хоч і добре зволожує шкіру, сприяє регенерації нових клітин.

Фото: unsplash.com

Статті на тему