UA
RU

Жовтизна зубів: Головні помилки, яких ви припускаєте

Редагувати переклад
У сучасному суспільстві будь-яка ознака невдоволення - це зайвий привід засумніватися у ваших професійних та людських якостях. На жаль, але сьогодні судять із обкладинки. 
Як прибрати жовтизну зубів

Жовті зуби, нарівні з проблемною шкірою та посіченим волоссям, говорять про те, що дівчина недостатньо часу та зусиль витрачає на свій зовнішній вигляд. А зовнішній вигляд це візитна картка людини. По ньому виробляється дуже велика кількість суджень, які можуть вартувати кар'єри, стосунків і навіть дружби. Хоча прирівнювання до стандартів сьогодні теж не вітається, але, погодьтеся, про білу усмішку мріє кожна дівчина.  

Отже, давайте спочатку розберемося, що таке жовтизна зубів. Емаль - це зовнішній шар зубів, колір якого індивідуальний у кожної людини і варіюється від білого до біло-синьо-сірого. Крім того, емаль напівпрозора. Другий шар називається дентином і стає видимим, якщо емаль тонка від природи або зношується з віком. Колір дентину? Ви здогадалися: жовтий.

На щастя, ви можете врятувати ситуацію: зміцнити емаль, а також зменшити плями від їжі, що фарбує. Давайте розбиратися з причинами жовтизни та способами її усунення.

1. Ви занадто часто використовуєте ополіскувач для ротової порожнини

Сухість у роті – це неправильне середовище для здорових зубів. Слина має комбінацію мінералів, ферментів та кислотних сполук, які підтримують баланс pH у роті на нейтральному рівні. Це допомагає контролювати кислоту, яка роз'їдає емаль. Слина також регулярно омиває зуби, щоб видалити бактерії та залишки їжі. 

Мене пригнічує той факт, що рідини для полоскання рота занадто кислі, тому часто їх використання призводить до руйнування зубної емалі.

- Каже стоматолог Гарольд Кац.

Якщо ви використовуєте ополіскувачі для підтримки свіжості дихання, вам доведеться переглянути свою звичку. Фахівці рекомендують частіше чистити зуби і не забувати про регулярні чищення у стоматологів-гігієністів.

2. Ви їсте багато кислих фруктів та овочів

Так само, як і кислі ополіскувачі для ротової порожнини можуть негативно позначатися на стані емалі, так і кислі овочі та фрукти. До найбільших ворогів зубів відносяться цитрусові, ананаси та томати. Крім того, фахівці радять бути гранично обережними з:

  • соками

  • газованими напоями

  • чорним чаєм

  • кава

  • червоним вином

  • соусами на основі оцту

Але у фруктах та овочах міститься велика кількість мінералів та вітамінів, тому вам зовсім не варто скорочувати їх кількість у своєму раціоні. Гарольд Кац радить після їди пити воду. Вона допоможе запобігти фарбуванню емалі. 

Читайте також: ANTI-AGE СТОМАТОЛОГІЯ: ЯК, НАВІЩО І ЧОМУ

3. Ви часто п'єте каву

Кава - один з тих напоїв, про користь і шкоду яких можна сперечатися нескінченно. Але стоматологи на думці одностайні: кава погано позначається на кольорі зубів. 

Любите потягувати каву двічі чи тричі на день? Пам'ятайте, що емаль постійно контактує з ворожим агентом. Оскільки емаль пориста, плями від кави можуть осідати і спричиняти жовтизну. Якщо ви не будете ретельно чистити зуби, то проблема стане глобальною,

– попереджає стоматолог Катя Фрідман. 

До речі, справа не стільки у кількості кави, скільки в тому, що ви надто довго насолоджуєтеся процесом її поглинання. Фрідман запевняє, що ви можете пити свої дві-три кави, але або робити це швидко, або через соломинку, щоб частинки, що фарбують, не затримувалися в ротовій порожнині.

4. Ви курите

Коктейль хімічних елементів у сигаретах призводить до жовтизні зубів, оскільки вони липнуть до емалі та їх складно видалити за допомогою звичайного чищення зубів. У результаті, чим більше ваш стаж курця, тим гірший стан ваших зубів. 

Куріння пов'язане і з іншими оральними проблемами, наприклад, з руйнуванням зубів, сухістю в ротовій порожнині і уповільненим загоєнням тканин ясен. 

Читайте також: НА ВСЕ 32: НАТУРАЛЬНІ ЗАСОБИ ДЛЯ ВІДБІЛЮВАННЯ ЗУБІВ

5. У вас погана гігієна ротової порожнини

Якщо ви ще не встигли побажати собі у новому році дбати про здоров'я зубів, то ви маєте можливість зробити це. Вам слід бути послідовнішими у догляді за зубами та ротовою порожниною, в який входять чищення за допомогою щітки та флосу. Правильне виконання цих процедур позбавить вас від нальоту на емалі та допоможе видалити фарбуючі частинки їжі та напоїв.  

Фахівці рекомендують щонайменше раз на рік відвідувати стоматолога-гігієніста, який проведе ретельне чищення зубів. 

6. Ви надто активно чистите зуби

З одного боку дуже добре, що ви переживаєте про стан своїх зубів, а з іншого, тиск і швидкість не зроблять їх здоровішим. Ситуація виглядає ще більш загрозливою, якщо ви використовуєте зубну пасту з абразивними частинками. 

Якщо ви чистите зуби дуже активно і часто, то цим тільки робите шар емалі тоншим, що призводить до того, що дентин починає просвічуватися крізь неї. 

- Каже стоматолог-ортопед Мазен Натур. 

Піклуйтеся про себе та своє здоров'я! 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему