UA
RU

Жирне волосся: причини та методи лікування

Редагувати переклад
Що робити з жирним волоссям і чому часте миття голови може погіршити ситуацію?

Чому волосся стає жирним?

Жирне волосся виглядає зовсім неестетично, і ми постійно намагаємося боротися з цією проблемою. Насправді ж природне мастило волосся в помірних кількостях корисне. По-науковому вона називається «шкірним салом», і воно, як ви вже могли здогадатися, виробляється сальними залозами, які знаходяться в шкірі голови і пов'язані з волосяними фолікулами. Ще одна причина сального волосся - це забруднене довкілля. Пил осідає на волоссі, що робить його тьмяним і важким. 

жирне волосся догляд

 

Хто має схильність до жирності волосся?

Шкірне сало забезпечує необхідну гідратацію як шкіри голови, так волосся. Кількість секреції, що виділяється залозами, варіює залежно від природних особливостей людини. Ось чому декому доводиться мити голову щодня, а інші можуть обійтися без шампуню та кондиціонера тиждень. 

Кількість шкірного сала залежить від текстури вашого волосся, етнічної приналежності, гормонів і генетики. Так, володарки прямого та/або тонкого волосся частіше страждають від жирності волосся, ніж дівчата з жорстким, пористим та/або кучерявим волоссям. А все тому, що другі довше вбирають натуральні олії, тому виглядають не такими жирними, як прямі/тонкі. 

Читайте також: МИ ЇХ ВТРАЧАЄМО: ЯК СПРАВИТИСЯ З ВИПАДЕННЯМ ВОЛОССЯ В МІЖСЕЗОННІ

Чому не можна часто мити голову?

Якщо ваше волосся швидко втрачає свіжість, здається, що єдиним логічним рішенням буде більш активна експлуатація шампуню, але все відбувається з точністю до навпаки. Через те, що ви дуже часто миєте голову, шкірне сало вимивається, а залози починають працювати з подвоєною силою. Це перетворюється на замкнене коло — ваше волосся стає жирним, ви миєте голову, воно знову стає жирним. 

жирне волосся як боротися

 

Як боротися з жирним волоссям?

В ідеалі ми повинні мити голову один-два рази на тиждень, що практично неймовірно для більшості жінок. Трюк полягає в тому, щоб позбавити волосся та шкіру голови від залежності. Залежно від шампуню. Стиліст по волоссю Кортні Нішан радить потроху відучитися від звички мити голову щодня. Спочатку робіть це через день, потім через два, і так ви вийдете на один раз на тиждень. Вам знадобиться три тижні, перш ніж ви помітите результат. 

Читайте також: СТОП-ЛИСТ: 8 НЕПРАВИЛЬНИХ ДІЙ, ЯКІ ПОРТЯТЬ ВОЛОССЯ

Міні-поради:

1. Можливо, причина проблем із волоссям лежить на поверхні — ви недостатньо ретельно змиєте шампунь та кондиціонер. Процедуру варто проводити в кілька етапів і витрачати на неї не менше ніж хвилину. 

2. Змивайте шампунь холодною водою, оскільки гаряча вода може стимулювати виробництво шкірного сала. 

3. Це правило стосується фена. Високі температури активізують роботу сальних залоз, тому намагайтеся сушити волосся природним шляхом. 

4. Привчіть себе не торкатися волосся. Ви переносите шкірне сало, частинки крему та бруд з рук на волосся.

5. Двічі на місяць використовуйте шампунь, що очищає. У волоссі накопичуються надлишки засобів для догляду, пил та шкірне сало, які простим шампунем не видалити. 

6. Тепер сухий шампунь має стати вашим найкращим другом. Якщо ваше волосся виглядає непрезентабельно вже на другий день після миття, але ви твердо вирішили змінити свій режим, тоді використовуйте сухий шампунь - він вбирає жир, надає кучерям об'єм і усуває сторонні запахи.

7. Експериментуйте із зачісками. Кінський хвіст, коса або пучок замаскують проблему, і про неї знатимете тільки ви. 

[offers_carousel id=162221]

Статті на тему