UA
RU

15 захоплюючих фактів про королеву Єлизавету, яких ви не знали

Редагувати переклад
Якщо думаєте, що знаєте про королеву Єлизавету все і навіть більше, ви глибоко помиляєтеся. На честь 94-го дня народження "Лілібет" ми підготували вам 15 цікавих фактів.  

15 цікавих фактів про королеву Єлизавету фото

Королева Єлизавета очолює Велику Британію з 1952 року і є довгостроковим главою держави у світі. Про неї зняли не один фільм і серіал, але все ж таки залишається багато невідомих нам фактів про королівську особу. Сьогодні ми розповімо 15 цікавих речей про королеву Єлизавету II. 

Читайте також: Всі кольори веселки: стало відомо, чому Єлизавета II носить яскраві кольори

 

Смішні прізвиська

У дитинстві королева Єлизавета отримала прізвисько «Лілібет», тому що не могла вимовити своє ім'я. Король Георг VI говорив про дочок: "Лілібет - моя гордість, Маргарет - моя радість".

Чоловік королеви, принц Філіп, з любов'ю ставиться до своєї дружини і називає її "mon petit chou" - моя маленька капусточка. 

Навчання

Єлизавета здобула домашню освіту від найкращих викладачів Великобританії. Вона вивчала історію конституції, правознавство та мистецтвознавство, а також брала уроки релігієзнавства у архієпископа Кентерберійського. 

Друга світова війна

1945 року майбутня королева вступила в Жіночий допоміжний територіальний корпус. Там вона пройшла підготовку як водій-механік, пізніше почала керувати санітарною машиною. Єлизавета є першою жінкою з королівської сім'ї, яка приєдналася до Збройних Сил як активного учасника.

15 захоплюючих фактів про королеву Єлизавету, яких ви не знали.

Зустріч із принцом Філіпом

Свого майбутнього чоловіка, грецького принца Філіпа, Єлизавета вперше побачила у 1934 році у віці 8-ми років на весіллі кузини Філіпа — грецької принцеси Марини та герцога Кентського, дядька принцеси Єлизавети. Але вийти заміж за коханого вона змогла лише тоді, коли їй виповнився 21 рік, хоча спочатку шлюбу дуже чинили опір батьки Єлизавети, тому що у принца у вигнанні не було абсолютно нічого — ні грошей, ні королівства. Весілля все ж таки відбулося 20 листопада 1947 року.

Читайте також: Яким алкогольним напоям віддає перевагу Єлизавета II

Подруги нареченої

Весілля у королеви, що й не дивно, було дуже велике. Одних лише подружок нареченої було вісім - принцеса Маргарет, принцеса Кентська Олександра, леді Кароліна Монтегю-Дуглас-Скотт, леді Мері Кембрідж, леді Елізабет Ламбарт, поважна Памела Маунтбаттен, поважна Маргарет Елфінстоун, поважна Діана Боус.

Королева Єлизавета та корги фото

Затятий собачниця

Про кохання королеви Єлизавети до неймовірно милих собак породи корги знають усі, але в голові не вкладається той факт, що цілих 85 років вони супроводжують Її Величність. Приблизно 1943 року в сім'ї герцогів Йоркських вперше з'явився пес такої породи — його назвали Дукі, а через деякий час завели й суку на ім'я Джейн. У 18 років батьки подарували Лілібет собаку Сьюзен, за яку вона відповідала особисто, а не вдвох із сестрою. Так і було започатковано цілу «собачу династію».

У квітні 2018 року епоха закінчилася - помер останній пес Єлизавети Віллоу, який був нащадком Сьюзен у 14-му поколінні. Усього протягом життя у королеви було близько 30 собак породи корги. 

Знання французької

Королева Єлизавета II вільно розмовляє французькою і вивчила його вона ще в юності завдяки французьким і бельгійським гувернанткам. Це вміння неодноразово знадобилося їй при спілкуванні з послами та главами франкомовних держав. 

Людина без документів

Оскільки всі британські паспорти видаються на ім'я королеви, вона сама його не потребує. У неї також немає прав водія та номерних знаків на автомобілі. 

листи

На рік королева Єлизавета отримує близько 70 000 листів на рік, а на день - 200-300. Вона вибирає кілька, читає їх, а працівники її персоналу пишуть відповіді. 

Чоловік королеви – її родич

Королева та її чоловік, принц Філіп, є родичами. Чоловік Єлизавети II доводиться їй троюрідним дядьком і чотириюрідним братом.

15 захоплюючих фактів про королеву Єлизавету, яких ви не знали.

Важлива роль сумки

Королева завжди ходить із сумочкою і тому є дуже важлива причина. Її Величність використовує цей аксесуар як спосіб сповіщення свого персоналу. Якщо Єлизавета кладе сумку на стіл під час якогось прийому, вона хоче, щоб він закінчився протягом п'яти хвилин. Ще один не найкращий знак - сумка на підлозі. Це означає, що королева не отримує задоволення від розмови і хоче, щоб її врятували. 

Лак для нігтів

Королева завжди носить той самий лак — знаменитий блідо-рожевий відтінок Essie «Ballet Slippers». Ще 1989 року перукар Єлизавети написав листа з проханням відправити пляшку такого лаку до Букінгемського палацу, і з того часу вона носить виключно його. 

Хрещена мама

У королеви Єлизавети II загалом 30 хрещеників — Гай Невілл, син лорда Руперта Невіла та леді Камілли Валлоп, принцеса Греції та Данії Феодора дочка Костянтина II та принцеси Анни-Марії Данської, Джеймс Огілві, . 

15 захоплюючих фактів про королеву Єлизавету, яких ви не знали.

Тварини як подарунок

Королева отримує різні подарунки, але є серед них досить нетипові. Наприклад, черепахи, слон, бобри, коні, корови, кенгуру, лебеді, крокодили, лінивці та ягуари. Тварини королева часто дарує зоопаркам. 

Особистий поет

У королеви Єлизавети багато привілеїв, одна з них – власний поет. Зараз цю посаду обіймає Керол Енн Даффі. Вона часто пише вірші для особливих королівських подій, таких, як весілля принца Вільяма і Кейт Міддлтон. Все, що вийшло з-під пера Керол про королеву, має загальнонаціональне значення. 

Фото: gettyimages.com

Статті на тему