UA
  RU

  Алан Бадоєв від «А» до «Я»

  Редагувати переклад

   


   

  Алан Бадоєв — один із найвідоміших кліпмейкерів та продюсерів сучасної України. Він зняв відео для десятків вітчизняних і навіть зарубіжних знаменитостей, серед яких роботи таких світових зірок: франко-канадської співачки Лари Фабіан, всесвітньо відомого оперного співака Дмитра Хворостовського та багатьох інших; два повнометражні фільми - дебютна картина "Оранжлав" була високо оцінена і відзначена на Каннському кінофестивалі як "перший справжній фільм нового українського кінематографа" - і був режисером понад 5 телевізійних проектів. 

   


   

  У рубриці від "А" до "Я" Алан Бадоєв розповів Marie Claire про свою роботу, нагороди, плагіат у сучасному світі та співпрацю з китайськими суперзірками. 

   

   


  Амбіції

   

   

  Безумовно, я можу назвати себе амбітною людиною. Це, напевно, видно на мій творчий шлях. Я вважаю, що будь-яка справжня мета може бути досяжною. Коли я тільки закінчив університет, мені хотілося негайно одружитися і обзавестися приголомшливою сім'єю, якою я дуже пишатимуся. Мені хотілося чудову дружину, чудових дітей. І це сталося дуже швидко. Колись мені хотілося бути важливим режисером для своєї країни, і це згодом теж відбулося. Практично все, що я хочу відбувається.   

   


  Борьба поколінь

   

   

  Я людина, яка ніколи не бере участі у перегонах. Я вірю в ріг достатку, вірю в те, що планета настільки щедра, велика і прекрасна, що кожна людина може і повинна розкриватися. І те, що з'являються прекрасні, молоді, талановиті люди, мене тішить і дає мені ще більше сили та енергії.


   

   

  Ввік

   

   

  Вік ніколи не має для мене значення. Але якась мудрість, внутрішній баланс і рівновага, звичайно, важливі. Вік - це скоріше багаж, якому я завжди дуже радий.

   

   

  Алан Бадоєв від "А" до "Я"-Фото 1

   

   

  Guilty pleasures

   

   

  Люблю все найкрасивіше та комфортне. Не можу відмовитися від того, щоб жити на своє задоволення (посміхається). 

   

   

  Деньги

   

   

  Гроші можуть полегшити шлях для того, щоб жити красиво. Хоча я певен, що жити красиво можна і без великої кількості грошей. 

   

   

  Ебачення 

   

   

  Особливо не сприймаю. Це шоу з хорошими рейтингами та великою увагою країн, прикутих до нього. Ти можеш у ньому брати участь, а можеш не брати участь. Нічого кардинального у твоїм житті воно не вирішує. 

   

   

  Жінки

   

   

  Однієї жінки буде мало. Є моя мама, яка шалено важлива і без якої нічого не сталося б. Є моя сестра, яка визначила моє майбутнє, допомогла мені визначитися з тим, куди я маю надходити і завжди підтримувала мене в будь-якому виборі. І є моя колишня дружина Жанна, яка по-своєму визначила моє становлення як чоловіка, дуже багато надихнула і надихнула багато на що. І є моя донька, яка ще тільки стане жінкою, але яка вже однозначно змінює мій світ.

   

   

  Здаровий спосіб життя

   

   

  Здоровий спосіб життя це коли мені нічого не заважає. Він полягає в тому, щоб я був енергійним, дієвим і міг собі багато дозволити. 

   

   

  Алан Бадоєв від "А" до "Я"-Фото 2

   

   

  Инадумливість

   

   

  Я мислю так, як складаються в моїй голові деякі цілі, завдання та поняття. Я не знаю, наскільки я інакомислячий, але думати по-іншому, щоб чиєюсь думкою я не вмію. Тому що це як жити не своє життя. Тому живу своїм життям і проектую ті думки, які це життя породжує. Думки, які в мені закладені батьками і які відгукуються у серцях моїх друзів і не розходяться з моїми вчинками.

   

   

  Кітай

   

   

  У творчому плані, безумовно, це зовсім інша ментальність, дуже цікавий підхід вивчення цієї культури: починаючи від кольору, манери поведінки, їхньої відкритості до того, що добре для них у кадрі, а що ні. Але загалом, це ті ж артисти, які хочуть бути найкращими.

   

   

  Лособистий простір 

   

   

  У мене багато особистого простору. Ніхто й ніколи не запрошений з-за в моє особисте життя. Все, що мені відомо, це в основному моя робота і дуже поверховий торкання мого життя. 

   

   

  Ментальність

   

   

  За роки роботи з артистами з різних країн можу сказати, що українська ментальність мені найближча.

   

   

  Награди

   

   

  Нагороди для мене не означає взагалі нічого з погляду професійного зростання, якогось дорослішання, як людини своєї професії. Безумовно, мені завжди приємно, коли якась конкретна робота визнається у тій чи іншій номінації. Але головним для мене завжди залишається повага в очах людей, коли мої роботи обговорюються не просто, як знята робота, а як думка, яка в них закладена. 

   

   

  Алан Бадоєв від "А" до "Я"-Фото 3

   

   

  Обіди

   

   

  Взагалі я дуже пристрасна людина, але всі образи тривають не більше години. Я дуже швидко відходжу і у пріоритеті у мене завжди стоїть спілкування, а не образа. Образа — це одне з небагатьох почуттів, які я радив би викорінювати із себе, почуття, яке спрямовує людей на хибну стежку. 

   

   

  Плагіат

   

   

  Зараз світ колаборацій та цитат. На сьогоднішній день культура переробляє багато в чому те, що вже було створено довго. І тут вже існує лише грань, наскільки талановито переробляється створене і як це заломлюється через сучасність.

   

   

  Репутація

   

   

  Я самодостатня людина і не боюся своїх думок та слів. Кожній людині властиво помилятися, це рух, це життя. І не потрібно намагатися бути найправильнішим. Іноді ми не маємо рації, іноді маємо рацію. Ми живі люди і мені цікаві особи зі своїми шорсткістю та зі сміливістю бути самими собою. 

   

   

  Супевнення 

   

   

  Я взагалі не забобонний.

   

   

  Тімбілдинг

   

   

  Я не роблю нічого спеціально для своєї команди. Все відбувається виключно від серця. Мене оточують люди, які мене люблять, а я люблю їх, тож у нас все відбувається на взаємному проникненні. Інакше, мабуть, мене важко було б витримати (усміхається). 

   

   

  Учитач

   

   

  Безумовно, головний учитель життя — це мій батько. Мій майстер режисури, Георгій Шкляревський, теж багато чого в мене вклав. По суті, моя дитина для мене вчитель, моя дружина, кожен мій друг — усі вони є моїми щоденними вчителями. Адже я навчаюсь постійно. 

   

   

  Фільми

   

   

  Я б не міг зняти жодного з існуючих фільмів, бо це світ інших людей. Світ, яким я можу захоплюватися, з якого можу плакати, сміятися і надихатися. Але мій світ — це Всесвіт, який я створив чи ще створюю через призму свого розуміння та відчуття цього світу.  

   

   

  Алан Бадоєв від "А" до "Я"-Фото 4

   

   

  Хода Гідності

   

   

  Я звик до того, що зазвичай до мене звертаються тоді, коли потрібно виконати щось складне за короткий термін. Мені було дуже приємно доторкнутися до Дня Незалежності своєї країни. Мені було важливо спробувати перепрошити відчуття і думки людей, щоб показати їм, що треба думати про завтрашній день, потрібно пишатися кожною талановитим людиною нашої країни, і що багато війн можна перемогти талантом та розумінням того, що вже є в нашій країні. 

   

   

  Юність

   

   

  Все моє юність, як і все моє життя, складається з досить знебашених вчинків. Я часто роблю те, що інші люди не можуть собі дозволити. Ну, ось такий я (сміється). Тому таких вчинків дуже багато ще зі шкільних часів. Наприклад, коли всі ходили у формі, я ходив тільки в тому одязі, в якому хотів. Це викликало постійні нарікання, скандали, есе від вчителів, але я обстоював своє право. 

   

   

  Яблок розбрату

   

   

  Тільки якщо я відчуваю, що руйнується моя ідея, може виникнути сварка під час робочого процесу. 

   

   

  Статті на тему