UA
  RU

  Алан Бадоєв спільно з телеканалом 1+1 оголошує збір матеріалів для документального фільму про війну

  Редагувати переклад
  Відомий український режиссер Алан Бадоєв спільно з тілеканалом 1+1 працює над особливим документальним фільмом під назвою "Довга доба". Майбутня стрічка - це перший великий проект, який у художній формі осмислює свіжі та ще такі болісні події війни, яку росія розв'язала проти України. 

  Алан Бадоєв

  “Довга доба” — історія про життя, мрії та плани українців, останній день нашої мирної життя та початок нового етапу, який розпочався 24 лютого під звуки бомб та сирен. Сьогодні, біля 100-го дня війни, у “Сніданку з 1+1” режисер розповів про проект та оголосивши початок збору документальних матеріалів, долучитися до якого може кожен охочий, хто фіксував на відео собі та свою батьківщину в останні дні перед війною та перші дні російської агресії проти України.

  «Нинішня війна росії проти України — фактично перша війна, яка фіксується кожним учасником та свідком на телефон, відеореєстратор або інший гаджет, щодня у форматі 360° із різних куточків нашої держави. Завдяки цьому весь світ може побачити всі події в режимі реальної години. Ми ж хочемо зібрати ці свідоцтва, ці фрагменти людських життів і через особисті історії українців та їх переживання занурити світ у ті, що довелося пережити кожному з нас, дати почути ті емоції, які переживаємо ми просто зараз. Адже за кожним зруйнованим будинком, за шкірною бомбою та розірваним снарядом — людські історії, поламані долі — ті, що могли б відбутися із кожним людиною на планеті. І світ повинен знати ці історії», - Сказав Алан Бадоєв.

  Режисер зазначив, що "Довга доба" - це хроніка війни очима українців, відтворення подій через особисті історії. Сценарій до картини щодня пише народ України своїм активним спротивом агресії та єдністю. 

  “Сьогодні ми стаємо свідками подій, під час яких відбувається переродження нації, викристалізовується нове сприйняття України всередині та у світі. Для телеканалу 1+1, який завжди займав проукраїнську позицію, важливо створити такий продукт, завдяки якому ніхто і ніколи не зміг би більш хибно інтерпретувати події, які переживає наша країна, та подати їх у вигідному для себе світлі. Наша мета — створити та зберегти історію для майбутніх поколінь, адже жодна хвилина і жодне злочин росіян не може бути забутим”, - говорить керівник «Телевізійного бізнесу» та генеральний продюсер 1+1 Максим Кривицький.

  Творці стрічки також наголосили, що мета проекту — не дати світу звикнути до війни та почати ставитись до неї, як до сухої статистики. Війна – це біль, який не обійшов стороною жодну українську батьківщину, тому історію протистояння в нашій країні втрачати емпатію до цих подій. 

  Режисер Алан Бадоєв розповів, що російська агресія кардинально змінила його власні погляди. Наразі митець прагне працювати на створення культурних кордонів між Україною та Росії і планує показувати унікальну українську культуру всьому світові. 

  “Мені та моїй батьківщині, як і багатьом українцям, довелося пройти через світоглядну еволюцію. Наше рідне місто Горлівка, що в Донецькій області, ще у 2014 році відчуло на собі прихід “російського світу”. Проте, нас і інші українські батьківщини не зламати. Ми будемо відстоювати нашу идентичність і показувати всьому світу, якою насправді є наша нація”. І проект “Довга доба” працюватиме на цю ціль”, - Говорити режиссер.

  Більше інформації на сайті: https://1plus1.ua/novyny/film-pro-vijnu-v-ukraini-vidomij-ukrainskij-reziser-alan-badoev-spilno-z-telekanalom-11-ogolosue-zbir-video-materialiv-dla-majbutnoi-dokfilmu

  Для того, щоб стати співавторомної стрічки “Довга доба”, потрібно заповнити анкету та надіслати відеоматеріали, на яких зафіксовані ваші батьківщини в останній мирний та щасливий день перед початком війни. Відео, яки показують вашу сім'ю (разом чи окремо) у перший день війни — 24 лютого: перші бомби, ваша перша реакція, ваші записи протягом першого дня, перша ніч, розмови. Якщо ви вели відео-щоденник подій: наступні бомбардування, укриття, ночівлі, ваші роздуми та коментарі до подій, розмови у коли сім'ї під час перебвання в укриттях, все, що може бути важливим — шкірна деталь і ваша думка. Поділитися з нами найбільш щемливими моментами, які ви пережили протягом цієї війни. Адже жодна людина, яка потерпіла від російської агресії, жодна подія чи злочин російських окупантів не має бути забутою. 

  Просимо передавати матеріали без будь-якого монтажуу. Розкажемо історію нашої країни разом!

  Посилання для передачі матеріалів: https://bit.ly/3PXSZOi

  Фото з архіву Алана Бадоєва

  Читайте також: АЛАН БАДОЄВ: «НІЩО, НА ЧОМУ СТОЇТЬ РАШИЗМ, НЕ МАЄ ПРАВА НА ІСНУВАННЯ. ЯКЩО ВЕЛИКЕ МІСЦЕ АГРЕСОРА НЕ ВБЕРЕГЛО РОСІЙ ВІД ВІРОЛОМНИХ ЗЛОДІЯН — ДО БІСА ТАКЕ МІСЦЕ.» 

  Статті на тему