UA
RU

Амбасадори Ukraїner: Баришівка та Переяслав від alyona alyona

Редагувати переклад

У шоу «Амбасадорі» медіапроекту Ukraіner відомі українці стають неформальними провідниками містами, де свого часу прожили багато років. Так, відома реперка alyona alyona знайомити глядачів одразу з двома рідними для себе населеними пунктами – Баришівкою та Переяславом-Хмельницьким. 

Амбасадори Ukraїner: Баришівка та Переяслав від alyona alyona-Фото 1

alyona alyona (справжнє ім'я - Альона Савраненко) народилася у смт Капітанівка Кіровоградської області. Ще підлітком вона разом з батьками перебралася до Баришівки, що неподалік столиці. Цей переїзд сприяв розвитку її подальшої творчості. У Баришівці майбутня зірка провела 15 років і саме тут почала знімати свої кліпи.

 

«Тут такий основний кістяк товаришів моїх, рідні, близькі, звичайно. І місце тут. Ми знімали не один кліп. Ми ж «Відчиняй» теж тут знімали. Частина його, бо частина була у столиці, а частина була тут знята. Також на фоні їдальні у моєму масиві Софіївському. Насправді Баришівка дуже символічне місце, бо саме тут був вигаданий і прийшов до мене мій перший творчий псевдонім (ред. – Al.kaida – перший псевдонім alyona alyona)»,

- Вспомнила реп-виконавиця.

 

Амбасадори Ukraїner: Баришівка та Переяслав від alyona alyona-Фото 2

Місто Переяслав-Хмельницький Альона також називає однією зі своїх домівок, бо там вона вступила до університету.

 

«Я б назвала це не домівкою в плані кирпича та крыши, а таким гніздом духовним, де розвивалася саме я, саме моє «Я», де розвивалися мої навички і бажання до творчості, мої скілі артиста, і це таке місце, де… Я не знаю, можливо, хтось сумує за школою. Я за школою майже не сумую, я сумую за університетом»,

- Розповіла зірка.

 

Наступною зупинкою став розташований на околицях Переяслава-Хмельницького Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, де демонструється побут українців від часів палеоліту і до наших днів. Його характерною особливістю є концентрація на певному регіоні.

Амбасадори Ukraїner: Баришівка та Переяслав від alyona alyona-Фото 3

В одному із храмів на території скансену, у церкві Святої Параскеви, знаходиться Музей космосу. Відвідувачі, які зайшли як би до церкви, можуть побачити, у чому космонавти були відряджені для мирного освоення космосу. Крім цього, на території розміщено Музей рушника. Його колекція містить майже чотириста українських рушників, виконаних у різних техніках.

 

«Мені так подобається, що як діалект у нас є свій, так у нас є свій розпис, і рушники ткали, вишивали по-різному. Своє коріння треба пам'ятати і знати звідки ти, і хто ти, і що було передумовою що ми такі, як є»,

- зазначила alyona alyona .

 

Амбасадори Ukraїner: Баришівка та Переяслав від alyona alyona-Фото 4

Крім туристичних локацій, у містечку залишилася невідома широкому загалу периферія. На лівому березі Дніпра, у південній частині Канівського водохранилища, розташовано Переяслав-Хмельницький крейсерський яхт-клуб. Його заснували 1979 року за ініціативою інженера ВО «Київприлад» Григорія Горбаченка. З того часу традиційними стали перегони вітрильників, які тривають іноді понад добу та збирають на воді до півсотні човнів, проте про їх існування продовжують знати одиниці.

Більше про рідні місця alyona alyona: у відео дивіться Україна.

Автор - Ukraіner

Фото — Олександр Хоменко

Статті на тему