UA
RU

Амбасадори Ukraїner: Житомир від Валерія Харчишина

Редагувати переклад

Житомир — адміністративний та промисловий центр, що завдяки цікавим місцям та пам'яткам швидко нарощує туристичний потенціал.

Амбасадори Ukraїner: Житомир від Валерія Харчишина-Фото 1

У Житомирі утворився гурт "Друга ріка". Його фронтмен Валерій Харчишин прожив тут 10 років та став неформальним провідником тисячолітнім містом у шоу «Амбасадорі»

Де у Житомирі послухати «космічну» музыку, повеслувати на драгонботі, побачити найбільший об'єкт вуличного мистецтва — разом із Валерієм досліджувала команда Ukraіner.

Амбасадори Ukraїner: Житомир від Валерія Харчишина-Фото 2

 

Меморіальний музей Сергія Королева

 

У Житомирі народився відомий український учений у галузі ракетобудування та космонавтики Сергій Королев. Він сконструював перші штучні спутники Землі та космічні кораблі. Саме за сприяння Корольова вивели на орбіту перший такий супутник, а також відбувся перший політ людини у космосу. 

Біля будинку, де народився вчень, з 1970 року працює його меморіальний музей. В експозиції — зразки космічної техніки та спорядження, зокрема такої, що побувала у космосі. 

 

«Я вперше потрапив до музею 1991 року і там прогулював парі. Щоб мене ніхто не бачив, я сідав і слухав музику»,

- згадує Валерій.

Частиною експозиції музею є крісла з навушниками, де можна послухати «космічну» музику.

Амбасадори Ukraїner: Житомир від Валерія Харчишина-Фото 3

 

Водонапірна вежа

 

Це історична та воєнно-стратегічна будівля Житомира, збудована 1898 року у стилі модерн. Під час Другої світової війни вежу використовували як пункт спостереження протиповітряної оборони. Наприкінці 1950-х років башта перестала виконувати свої основні функції. 1983 року вона була реконструйована під кафе «Ювілейне», але за кілька років вежу знову повернули комунальникам. 

У травні 2017 року учасники Школи урбаністики CANactions понравились водонапірну вежу у Житомирі як навчальний об'єкт. Вони провели всеукраїнський архітектурний конкурс та літом 2018 року вибрали команду-переможця, яка буде осучаснювати вежу. Зараз вежа — один із неофіційних символів міста, який часто зображують на магнітах та листівках.

Амбасадори Ukraїner: Житомир від Валерія Харчишина-Фото 4

Мурал "Трисвіт"

 

У жовтні 2018 року на стіні однієї з житомирських п'ятиповерхівок з'явився мурал "Трисвіт". У роботі площею 180 м2 зображено старослов'янську систему світобачення «Яв-Прав-Нав», де шкірна істота, предмет чи явище мають своє місце і взаємодіють між собою. Ідею малюнку команда художників виношувала протягом року, а коли завершили, ця картина стала найбільшим об'єктом вуличного мистецтва у місті. 

Художник Дмитро Краб зазначає, що основа ідея цього малюнку присвячена нашим найменшим друзям.

 

«Кожна істота має право на існування — це основний посил»,

— додає художник.

Амбасадори Ukraїner: Житомир від Валерія Харчишина-Фото 5

 

Драгонбот

 

Житомирський осередок драгонботу — один із найбільших в Україні. Це командний вид спорту, де учасники веслують на човнах завдовжки понад 12 метрів. Такі каное мають вигляд дракона та можуть вмістити до двадцяти веслувальників. 

В Україні драгонбот з'явився в 2004 році завдяки професійним спортсменам, які раніше займалися олімпійськими видами спорту. З 2015 року в Житомирі працює Федерація з веслування на лодках «Дракон». Її президент Дмитро Мороз зазначає, що у драгонботі головне — злагодженість та наполегливість команди.

 

Тут кожен охочий може відразу навчитися. І тут це набагато простіше, ніж у інших веслувальних видах спорту»,

- Додає тренер.

Амбасадори Ukraїner: Житомир від Валерія Харчишина-Фото 6

 

Гранітні скелі у Денишах

 

У селі Дениші, неподалік Житомира, збереглися руїни побудованого наприкінці ХІХ століття палацу батьківщини Терещенків — українських землевласників та промисловців. А під берегом річки Тетерів простяглися гранітні скелі, що мають однакову із селищем назву. 

Це гранітні виступи Українського кристалічного щита, яким до 1 млрд. років. Висота скель сягає 20-25 метрів, їхня протяжність - понад 150 метрів. Тут тренуються та змагаються у пішохідному та гірському туризмі. Скеледром у Денишах має кілька секторів із десятками облаштованих маршрутів різної складності.

 

Більше про Житомир Валерія Харчишина: у відео Ukraіner

 

АВТОР — UKRAINER

ФОТО — Анастасія Некіпіла

Статті на тему