UA
RU

Біллі Айліш, Меган Маркл та Дженніфер Лопес «приміряли» вишиванки в арт-проекті

Редагувати переклад
Канал «Україна» одягнув світових зірок у вишиванки.

До Всесвітнього дня вишиванки, який цього року святкуємо 21 травня, канал «Україна» та новини «Сегодня» у співпраці з відомими вітчизняними дизайнерами запускають артпроект ВішиванкаDAY, в якому задіяні світові та українські знаменитості, артисти, популярні телеведучі.

Біллі Айліш, Меган Маркл та Дженніфер Лопес «приміряли» вишиванки в арт-проекті.

Героями арт-колажів до Дня вишиванки стали Меган Маркл, Кейт Міддлтон, Біллі Айліш, Дженніфер Лопес, Ірина Білик, Анатолій Анатолич, Савік Шустер, Олена Вінницька, Злата Огневич, Ольга Цибульська, Дарія Петрожицька, Наталія Денисенко, Марина Кухар, Лілія Ребрик, Олексій Суханов, Олена Кот, Ольга Грицик, Григорій Герман, Тимур Мірошниченко, Ганна Панова, Ігор Пупков, Максим Сікора, Ярослав Куц та інші зірки. Колажистка Дар'я Коваль інтегрувала у вбрання зіркових учасників проекту оригінальні орнаменти вишивки від відомих дизайнерів – Оксани Караванської, Юлії Магдич, Оксани Полонець, Роксолани Богуцької та Etnodim. 

Вишиванка – це символ української культури та ідентифікаційний код українців у різних куточках світу. Орнаменти та техніки вишивання передавалися від покоління до покоління та могли розповісти про побут, вірування, навіть про історичні події у різних регіонах України. Сьогодні дуже важливо не лише зберігати давні традиції, а й надати їм нового дихання для продовження в майбутніх поколіннях. Проект допомагає популяризувати вишивку, як предмет декоративно-ужиткового мистецтва і дає поштовх до розвитку сучасної української культури та дизайну.

– зазначила українська дизайнерка Оксана Полонець.

Біллі Айліш, Меган Маркл та Дженніфер Лопес «приміряли» вишиванки в арт-проекті.

Вбрання герцогині Кембриджської Кейт Міддлтон прикрасила гуцульська автентика від Оксани Караванської. До лаконічної сукні дружини принца Гаррі Меган Маркл колажистка підібрала геометричний орнамент та сережку-кисть від бренду Етнодім. Квіти, виконані у техніці борщагівської вишивки з Тернопільської області, від Роксолани Богуцької зробили неповторними образ Марини Кухар.

Біллі Айліш, Меган Маркл та Дженніфер Лопес «приміряли» вишиванки в арт-проекті.

Стильний мікс сучасної та старовинної вишивки, орнаментів з різних регіонів України та різних технік від Оксани Караванської надав несподіваних акцентів нарядам Дженніфер Лопес та Біллі Айліш. А унікальний візерунок, який для своєї вишиванки створила прабабуся відомого дизайнера, створив цікавий етнообраз Олени Кіт.

Волинські геометричні візерунки від Оксани Полонець прикрасили білу сорочку Анатолія Анатоліча. Витончене золоте вишивання від Юлії Магдич прикрасило ошатну сукню Олени Вінницької, а на сукні та капелюсі української прими Ірини Білик «розцвіли» її ж неймовірні маки.

Цей проект для мене є своєрідним викликом, бо з «перевдяганням» я працюю вперше. Найскладніше було визначитися зі стилем, оформленням та загальною концепцією проекту. Хотілося подати нашу традицію легко, витончено і весело і при цьому передати в одязі характер, індивідуальність кожного героя.

– розповіла Дарія Коваль.

[mc_gallery id=594280]

Статті на тему