UA
RU

Шляхетний вчинок: Кіану Рівз пожертвував 70 відсотків своєї виручки від "Матриці" у фонд боротьби з лейкемією

Редагувати переклад
Актор жертвував гроші у фонд ще з першої частини "Матриці".
Шляхетний вчинок: Кіану Рівз пожертвував 70 відсотків своєї виручки від "Матриці" у фонд боротьби з лейкемією-Фото 1

Instagram/@ysl

57-річний Кіану Рівз завжди намагався підтримувати свою бездоганну репутацію і ось після виходу останньої частини “Матриці” стало відомо, що актор перевів близько 70 відсотків своєї зарплати, вирученої від зйомок легендарного фільму у фонд боротьби з лейкемією. До того ж, робив він це ще з 1999 року, коли в прокаті з'явилася перша стрічка. Тоді Кіану заробив близько 10 мільйонів доларів і ще 25 мільйонів він отримав з касових зборів. І того, він пожертвував близько 31,5 мільйона доларів на дослідження в галузі лейкемії.

Але не просто так актор вирішив допомагати людям, які страждають на рак крові, адже з цією хворобою пов'язана особиста трагедія. Молодша сестра Рівза Кім вісім років виборювала лейкемію і актор став її опікуном. Він робив усе можливе, щоб поставити сестру на ноги, і спільними зусиллями їм вдалося досягти ремісії. Кіану навіть продав свій будинок після виходу першої "Матриці" і оселився ближче до Кім, щоб увесь час допомагати їй.

У боротьбі за життя і здоров'я сестри, знаменитість дійшов висновку, що необхідно заснувати фонд, який допомагав би людям зі схожим діагнозом боротися з недугою. І, здавалося б, благородніше вчинку не вигадати, але Кіану не був би Кіану, якщо вирішив не називати фонд на свою честь. "Не хочу привласнювати фонду своє ім'я, просто нехай робить свою справу", - одного разу сказав актор.

Читайте також: Анджеліна Джолі поговорила з політиками про допомогу афганським жінкам

Це не перший випадок, коли Рівз жертвує свої кошти на благодійність та пропонує проекти для збору коштів. Так, наприклад, влітку 2020-го він виставив на аукціон 15-хвилинну Zoom-зустріч, гроші з якої він пожертвував у фонд підтримки дітей з онкологічними захворюваннями.  

Статті на тему