UA
RU

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеві Єлизавети II

Редагувати переклад
Оленка Мартинюк із Лондону спеціально для Marie Claire Україна.
Оленка Мартинюк

Оленка Мартинюк, fashion-журналістка

Платиновий ювілей королеви Єлизавети ІІ — безумовно подія історичного масштабу. Ніколи колись раніше в історії британський монарх так довго не знаходився на троні. 4 дні вся країна святкувала цю знаменну подію.

Британія почала готуватися до ювілею зазделегідь: біля вітрині чи не кожної крамниці була розміщена посвята королеві: вітання чи фото її величності. Книгарні робили підбірки книг про королеву у своїх вітринах. Кондитерські вигадували десерти на її честь, а бари — коктейлі. Легендарний магазин Fortnum&Mason шкірну вітрину посвятив улюбленим промовам королеві: серед них чаювання, конвалії, коргі тощо. Багато людей завітало до Лондона спеціально на ці святкування. У британській столиці всі ці 4 дні з 2 по 5 червня панувала справді святкова атмосфера, яку підсилювали вуличні вечірки на честь ювілею. Їх мало бути аж тисяча. Чи не шкірна вулиця організовувала свою: були ті, які відкриті для всіх, або ж приватні. Навіть церкви проводили вечірки біля своїх двориків. Була створена навіть інтерактивна карта таких вечірок. Всі вулиці міста були прикрашені прапорами, багато хто з жителів Лондона вивішав їх на своєму домі чи вікні.

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 89

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 7

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 6

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 5

платиновий ювілей Єлизавета ІІ

Слід зазначити, що всі 4 дні святкувань за прогнозом мали бути дощі, але вони не йшли і паради відбувалися за запланованим графіком.

У штаб-квартирі Sotheby's організували виставку портретів англійських королів. Серед них полотно Енді Волхола «Правляча королева», написане 1985 року. Відомий художник сказав, що зробив його, адже хотів стати таким же відомим як королева Англії. Єлизавета придбала цей портрет самої себе на 60-річчя свого правління.

sotheby's warhol elizabeth

Фото: sothebys.com

Розповім про найбільш вражаючі святкування, на яких мені вдалося побувати, адже багато святкувань були закритими до публики.

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 8

Перший день святкувань 2 червня у четвер відбувався щорічний парад Trooping the Colour, свято британської авіації, що відбувається на вулиці the Mall, що веде від Букінгемського палацу до Трафальгарської площі. Тоді жителі Лондона приходять до парку Святого Джеймса, який розміщений поруч із дорогою, і влаштовують пікніки. Вони приходять із елегантними кошиками і відкорковують шампанське, а потім ласують полуницею. На великих екранах, розташованих у парку, можна побачити королівську сім'ю на знаменитому балконі. Royals також спостерігають за авіа-шоу. До речі, цього року одна з авіафігур була у вигляді цифр 70 — саме стільки Єлизавета II на троні! Варто зазначити, що останнім часом королева не дуже добре собі відчувала, тому вона була присутня не на всіх заходах до ювілею свого правління.

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 4

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеві Єлизавети ІІ-Фото 10

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеві Єлизавети ІІ-Фото 11

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеві Єлизавети ІІ-Фото 12

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 12

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 3

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеві Єлизавети ІІ-Фото 15

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеві Єлизавети ІІ-Фото 16

 

Четвертий день святкувань 5 червня у неділю – парад на вже знайомому The Mall. Дія тривала 2,5 години з 14:30 до 17:00. Програма була онлайн, можна було дивитись також live трансляцію. До речі, на всіх локаціях було так багато людей, що мобільний інтернет просто не витримував.

Отже, фінальний парад до ювілею правління Єлизавети складався з 4-х частин.

Перша — військовий парад, під час якого вперше за 20 років вулицями Лондона проїхала золота карета, якій уже 260 років. У ній «сиділа» голоґрама молодої Єлизавети ІІ. Виглядало дуже сучасно!

Друга частина — присвячена декадам, протягом яких королева правила, починаючи із 1950-х. Постановники шоу зібрали всі типові речі для кожної з декад: авто, одяг, танці тощо. Також кожне десятиліття відкривав даблдекер, на якому були зображені фото королеві тих годин та знамениті події тої декади. На верхній платформі автобуса танцювали відомі британці різних сфер. Наприклад, на даблдекері 90-х були Кейт Мос та Наомі Кемпбел.

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеві Єлизавети ІІ-Фото 17

платиновий ювілей Єлизавета ІІ 2

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеві Єлизавети ІІ-Фото 19

«Боже, бережи Королеву»: репортаж про святкування Платинового ювілею королеві Єлизавети ІІ-Фото 20

Третя частина шоу була присвячена, власне, життєпису королеви. Вона була майстерно візуалізована: там були і люди у костюмах рослин, і тварин. Звичайно, був святковий торт і коргі як вишеньки на ньому.

Фінальна частина відбувалася перед самим Букінгемським палацом, на сцені одразу перед знаменитим балконом виступав Ед Ширан. Він заспівав знамениту «Perfect», чим дуже всіх розчулив. Після його виступу двері балкону відчинилися і на нього вийшла королева зі своєю сім'єю. Вона була у яскраво-зеленому. Всі присутні почали співати гімн — момент був дуже пишним. Далі — невеликий салют і, вісь і закінчення святкування.

Упевнена, що ці враження стануть неймовірними мемуарами на всю життя! А саме святкування увійде в історію.

Текст та фото: Оленка Мартинюк

Читайте також: ВІКТОРІЯ БЕКХЕМ В ОРИГІНАЛЬНИЙ СПОСІБ ПРИВІТАЛА КОРОЛЬОВУ ЄЛІЗАВЕТУ ІІ

Статті на тему