Ексклюзивне інтерв’ю з Іриною Пройс: «Після 40-ка починається найцікавіше»

Рішуча, смілива й закохана в життя — Ірина Пройс впевнено реалізовує свої фешн-амбіції. Рекламні кампанії, зйомки для модних видань — баланс між особистим і професійним вдається моделі доволі успішно. А найкраще — попереду, адже жінка впевнена, що після 40 починається найцікавіше. В ексклюзивному інтерв’ю для Marie Claire Ukraine Ірина Пройс розповідає про кар’єру моделі в зрілому віці та ділиться планами на майбутнє.

Ексклюзивне інтерв’ю з Іриною Пройс: «Після 40-ка починається найцікавіше»-Фото 1

Прикраси: Caroline Svedbom Сукня: Joli Poli

Ірино, поділіться вашими головними досягненнями в кар’єрі?

У мене були рекламні зйомки для великої німецької круїзної компанії AIDA, одного з найпрестижніших фітнес-клубів у Німеччині ASPRIA, а також для німецької залізничної компанії DB (Deutsche Bahn). Я брала участь у модних показах, демонструючи одяг дизайнерів, незважаючи на свій невеликий зріст – я маленька (petite) модель з ростом 167 см, а для подіуму зазвичай потрібні високі дівчата – щонайменше 170 см. Також статті про мене та мої фотографії можна знайти у відомих іноземних журналах, таких як La Modèle і Shades Magazine, та в українському виданні Merlaine.

Ексклюзивне інтерв’ю з Іриною Пройс: «Після 40-ка починається найцікавіше»-Фото 2

Топ: Monasterio Взуття: Givenchy

А з чого розпочався ваш шлях у модельному бізнесі, що надихнуло обрати цю професію?

Моя модельна кар’єра розпочалася ще в 17 років, під час навчання в київському інституті. Тоді я закінчила модельні курси і у вільний час працювала моделлю, рекламуючи товари. Проте 25 років тому були інші стандарти краси: зріст і параметри відігравали велику роль у розвитку та промо моделей, і мені було непросто через мій невеликий зріст.

У 27 років я вийшла заміж і переїхала до Німеччини, де спочатку поставила свою модельну кар’єру на паузу, оскільки в новій країні довелося починати все з нуля. Лише в 40 років, коли діти підросли, я зрозуміла, що 40+ – це той прекрасний вік, коли більше не потрібно робити все заради сім’ї, чоловіка, дітей та батьків. Можна здійснити свою давню мрію й жити життям своїх бажань. Я дала другий шанс своїй професії – знову стала моделлю, адже жінка прекрасна в будь-якому віці.

У роботі моделі мене завжди приваблювала креативність, можливість постійно брати участь у нових проєктах, активний режим з поїздками та зйомками, знайомства з новими людьми та перспективи особистісного росту.

Ексклюзивне інтерв’ю з Іриною Пройс: «Після 40-ка починається найцікавіше»-Фото 3

Прикраси: Giva my jewelry Сукня: Gattinolli by Marwan Босоніжки: Giuseppe Zanotti

Яку професійну мету ви ставите перед собою? Чому?

Моя мета — це працювати віковою моделлю до поважного віку, як Мей Маск (мати Ілона Маска) або дизайнерка-модель Айріс Апфель. Підкорити світові  подіуми та знятися для багатьох відомих світових брендів, написати книжку про свою модельну кар’єру, щоб надихати інших жінок. Адже що після 40 життя не закінчується, бо починається найцікавіше!

А яким був найзнаковіший фотосет за період вашої роботи?

Мені сподобалося працювати з фітнес-клубом, оскільки я досить активна й люблю фізичні навантаження та підтримувати тіло в тонусі. Спорт для мене — must-have. Тож наприкінці зйомки мені ще й подарували абонемент у цей фітнес-клуб на 6 місяців.

Ексклюзивне інтерв’ю з Іриною Пройс: «Після 40-ка починається найцікавіше»-Фото 4

Сережки: Caroline Svedbom Намисто: Giva my jewelry Сукня: art259design Клатч: Amato Daniele Босоніжки: Giuseppe Zanotti

Чи були у вас професійні труднощі, як іх долали?

Найбільша складність у модельній кар’єрі є і була — це мій маленький зріст (1,67см). Нас називають petite моделі, і це досі дуже нелегко, що стосується фешн, брати участь, наприклад, у показах мод. Але головне — не здаватися і не опускати руки, йти за своєю мрією, тому зараз я поєдную комерцію і фешн. Я зрозуміла, коли знаходиш справу, яку любиш, то ніяких труднощів ти вже не бачиш — все можна вирішити й покращити. 

Чи стикалися ви зі стереотипами чи упередженнями в індустрії моди, наприклад, ейджизм?

У Європі вікові моделі дуже популярні, особливо у комерційних зйомках. Усі стандартні обмеження вже не працюють, залишилося дочекатися зняття останнього обмеження — на зріст моделі — і тоді можна буде ще більше енергії вкладати в улюблену справу. Немає часу на подолання стереотипів, треба впроваджувати свої правила. 

Ексклюзивне інтерв’ю з Іриною Пройс: «Після 40-ка починається найцікавіше»-Фото 5

Сережки: Caroline Svedbom Комбінезон: Calcedonia

На вашу думку, як за останні роки змінилася індустрія моди, якщо говорити про вікових моделей? Чи бачите ви позитивні зрушення?

На щастя вік, стандарти краси 90/60/90, гладка шкіра, пухкі губи та великі очі – всі ці вимоги до моделей давно застаріли. Ми живемо зараз у світі варіативності, де на показах моди або в рекламних роликах можна побачити жінок з різними типами фігури, кольором шкіри, обличчям та віком. Люди — справжні, такі, якими вони є від природи: все менше охочих бути асоційованими з топ-моделями, є бажання бути собою, без прикрас. 

Ексклюзивне інтерв’ю з Іриною Пройс: «Після 40-ка починається найцікавіше»-Фото 6

Прикраси: Caroline Svedbom Сукня: Joli Poli

Які поради ви могли б дати жінкам, які хочуть розпочати кар’єру в модельному бізнесі у зрілому віці?

  • Будьте впевнені в собі. Вік — це лише цифра, і він не повинен перешкоджати вашій мрії про модельну кар’єру. Важлива впевненість у собі і своїх можливостях.
  • Для вашого портфоліо треба мати якісні та стильні фотографії. Оберіть відомих фотографів у цій галузі — проведіть якісну зйомку.
  • Розвивайте свій стиль. Не бійтеся виражати свою індивідуальність. Це може стати вашою перевагою серед інших моделей.
  • Доглядайте за собою. Необхідно дбати про своє здоров’я та зовнішній вигляд. Правильне харчування, фітнес та догляд за шкірою допоможуть вам виглядати краще і відчувати себе на всі 100.
Ексклюзивне інтерв’ю з Іриною Пройс: «Після 40-ка починається найцікавіше»-Фото 7

Топ: Monasterio Взуття: Givenchy

Як ви підтримуєте свою форму та зовнішній вигляд? Чи є у вас особливі секрети краси та здоров’я?

Я за здоровий спосіб життя. Протягом дня я намагаюся випивати до 2-х літрів води, це захищає шкіру від висихання. Я не палю і практично не вживаю алкоголь, тому що це відображається на якості шкірі.  Я роблю гімнастику для обличчя (мою інструкцію можна також придбати на сайті www.skin-expert-hamburg.de/ чи написавши мені в інстаграмі в директ). Обов’язково потрібно правильно підібрати догляд за шкірою, щоб уникнути висипань. Не забувайте про масаж та косметичні процедури. Моя найулюбленіша процедура – це Hydra Facial.

Ексклюзивне інтерв’ю з Іриною Пройс: «Після 40-ка починається найцікавіше»-Фото 8

Намисто: Caroline Svedbom Сукня: Lena Erziak Взуття: Daniele Amato

А хобі чи інтереси, вистачає часу на себе?

Я займаюся фітнесом, пілатесом, танцями. Дуже люблю подорожувати, а також бувати на самоті, щоб почитати книгу та порефлексувати.

Як балансуєте між професійним та особистим життя ? Близькі люди підтримують ваші починання?

Балансу потрібно вчитися. З роками я просто стала цінувати те, що в мене є, і не гнатися за ідельним життям, за великими грошима. Я намагаюся запланувати так, щоб усі були щасливі! Я вдячна, бо моя сім’я в усьому мене підтримує: діти зараз також розпочали дитячу модельну кар’єру. Інколи ми знімаємось в рекламі разом, як сім’я.

Ексклюзивне інтерв’ю з Іриною Пройс: «Після 40-ка починається найцікавіше»-Фото 9

Сережки: Caroline Svedbom Намисто: Giva my jewelry Сукня: art259design Клатч: Amato Daniele Босоніжки: Giuseppe Zanotti

Поділіться планами на майбутнє. Чи є проекти, які ви мрієте реалізувати найближчим часом?

Знятися для жіночої колекції одягу від Alexander Kraft Monte Carlo, а також частіше співпрацювати з українськими дизайнерами. Хотілося б стати їх обличчям у Європі. 

 

Модель: Iryna Preuss @iryna_preuss_model

Фотограф: Olha Deryh @frenchonegirl 

Стиліст: Tania Tuka @taniatuka

Вiзаж та зачiска: Dasha Larsen @dasha.makeup.berlin 

Продакшн: SashkaProject @sashkaproject  

Статті на тему