UA
RU

Хоакін Фенікс – найкращий Джокер в історії?

Редагувати переклад

Завтра, 3 жовтня, у прокат виходить фільм «Джокер» із Хоакіном Феніксом у головній ролі, який цьогоріч отримав головний приз Венеціанського кінофестивалю. Олена Заєць згадує колишні реінкарнації цього культового персонажа коміксів.

 

Хоакін Фенікс - найкращий Джокер в історії?-Фото 1

 

Наступного року лиходію DC Comics Джокеру виповниться 80 років - дідок, з одного боку, вже явно не той, яким бачили його творці Біл Фінгер, Роб Кейн і Джері Робінсон, коли придумали моторошного блазня з картковим джокером в руках. З іншого, кожне трактування цього візаві Бетмена, зняте на кіноплівці, було своєрідним і відображало багато речей – від особистого погляду режисерів та акторів до різних психологічних аспектів та трендів у соціумі. У 1960-ті Джокера грав Сезар Ромеро в серіалі про Бетмена, наприкінці 1980-х на антигероя перетворився Джек Ніколсон.

 

Хоакін Фенікс - найкращий Джокер в історії?-Фото 2

 

Ніколсон, схоже, досі вважає, що лише похмурий казкар Тім Бартон міг на належній ноті витягнути історію протистояння Бетмена та Джокера. Джокер Ніколсона – колишній гангстер, що впав у чан із хімічними відходами, бажаючий отруїти існування мешканців Готема у прямому розумінні слова.

 

Хоакін Фенікс - найкращий Джокер в історії?-Фото 3

 

Наступним Джокером став Хіт Леджер у «Темному рицарі». Його герой любив ножі та діяв як терорист. Соціопат без емпатії та жалю, з попливлим та потрісканим макіяжем – ходили легенди, що в процесі підготовки до ролі Леджер на шість тижнів закрив себе в кімнаті, де тренував різні варіанти гри. Голосом він відіграв феноменально, але фінал вийшов у дусі Джокера з його чорним, як безодня, почуттям гумору – Леджер помер від передозування ліків, знявшись у фільмі, але не доживши до монтажу, прем'єр по всьому світу та «Оскара», який вручили йому посмертно . Бетмен Крістіан Бейл пізніше зізнавався, що Хіт глибоко вжився в роль і в сцені, коли Бетмен б'є Джокера, вимагав, щоб усе було справді.

 

Хоакін Фенікс - найкращий Джокер в історії?-Фото 4

 

Леджера змінив Джаред Лето в «Загоні самогубців» і, звичайно ж, його Джокер був модником з кислотним волоссям, татуюванням на торсі і в крокодиловому плащі на голе тіло. Актор говорив, що його персонаж є справжнім артистом. Разом з Марго Роббі в ролі Харлі Квін вони блискуче зіграли Бонні і Клайда з психлікарні.

 

Хоакін Фенікс - найкращий Джокер в історії?-Фото 5

 

Новий «Джокер» – інша історія, але не тому, що лиходію присвятили цілий фільм. Це не блокбастер, а фільм зі скромним за голлівудськими мірками бюджетом у $55 млн (на «Темного лицаря», наприклад, виділили $184 млн), а отже, твердим авторським поглядом. Вже якщо актор Хоакін Фенікс, який грає Джокера і вкрай перебірливий у проектах, довірився режисерові «Хлопчиськів у Вегасі» Тодду Філіпсу, а журі Венеціанського кінофестивалю вручило картині «Золотого Лева», це багато про що говорить. Все видно з трейлера, дія якого відбувається в 1980-х – новий Джокер комік, що глибоко страждає, на ім'я Артур Флек, якого відкидає суспільство. Фенікс сильно схуд і шукав натхнення для сміху свого героя у відео з людьми, які страждають на неврологічні розлади. Цього разу він змусить нас співпереживати Джокеру, показавши його людиною з реального життя. Дивіться у кінотеатрах із 3 жовтня.

 

Хоакін Фенікс - найкращий Джокер в історії?-Фото 6

Статті на тему