UA
RU

Cover story: Макс Барських: "Це мій час!"

Редагувати переклад
Музику Макса Барських можна любити, а можна вдавати, що не чуєш її. Стиль артиста можна копіювати, а можна сумніватися. Але його успіх та вплив на сучасну поп-музику, підкріплений музичними преміями, армією фанатів у всьому світі, успішними гастролями за кордоном, дати якого вже розписані на 2021 рік – кажуть самі за себе.

Смокінг Tom Ford (Sanahunt)

Напередодні виходу нового альбому та запуску власного модного бренду NICK VANGARD ми поговорили про те, що давно хотіли дізнатися про Макса, але не було часу і соромилися запитати. 

— Максе, чому варто прослухати твій новий альбом «1990» хоч раз?

- У цей альбом я вклав багато душі. У ньому багато мого особистого досвіду, багато історій з мого особистого життя, які так чи інакше вплинули на мене. Я хотів би, щоб вони знайшли відгук серед моїх слухачів.

— Зрозуміло, що ти зараз скажеш, що він зріліший. Але зрілість визначається ставленням до життєвих ситуацій. Тому цікаво, на що б сьогоднішній Макс Барських вмовив себе 10-річного?

— Поплескав би себе по плечу і сказав: Ти на вірному шляху, але ніколи не зраджуй своєї мрії. Озираючись на пройдений шлях, я розумію, що завжди був цілеспрямованим, чітко знав, чого хочу від життя і сміливо дивився в обличчя невідомості, страху та невизначеності. Мабуть, сміливість і безстрашність, безкомпромісність і юнацький егоїзм, які домінували у моєму характері в той час, і привели мене до того, ким я зараз. Але я не маю наміру зупинятися. Попереду дуже багато вершин, на яких мені хотілося б побувати. Саме зараз я відчуваю шалену творчу енергію, з якою готовий ділитися. Це мій час (посміхається)!

— Від чого б відмовив себе 20-річного?

— Комплекси – це те, що мене сковувало протягом багатьох років, породжуючи затисненість і невпевненість у собі. Так і хочеться сказати: «Розслабся та дозволяй собі бути тим, ким ти був народжений. Відчуй більше, пізнавай більше, будь більш відкритим до людей і світу навколо, навчися бачити красу в дрібницях і дихати на повні груди».

- Що Макс вимагає, а що прощає собі 30-річному?

— До 30-ти років я поки що так і не навчився правильно розподіляти свій час і дотримуватися режиму, щоб усе і всюди встигати. Тайм-менеджмент – це те, що я намагаюся осягнути, балансуючи на межі творчості та дисципліни. Напевно, тому що я себе нічим не обмежую і так багато прощаю, це певною мірою заважає мені досягти успіху в самодисципліні.посміхається).

— Нещодавно ти відзначив ювілей, скоро вийде твій альбом-трилогія, якщо спробувати проаналізувати події твого життя та творчості, яких 5 поворотних моментів свого життя ти міг би виділити?

— На мене вплинуло самостійне життя в Києві. Мені було сімнадцять, коли я вирішив поїхати з Херсона. Моє життя круто повернулося, коли я вступив до естрадно-циркової академії замість академії внутрішніх справ, зв'язавши своє майбутнє з музикою. Минуть роки, перш ніж я зрозумію, що мені знову стало тісно, ​​і переїду жити в Лос-Анджелес. Там отримаю грін-карту і так знайду порятунок в один із найтемніших і депресивно-складних періодів мого життя (посміхається).
Буде нечесно, якщо я скажу, що роль "Фабрики зірок" пройшла в моєму житті безслідно. Проект дав мені поштовх до самовираження, розуміння важливості принциповості та бажання йти до кінця.

Найцінніше, що я придбав у рамках цього проекту – це знайомство з моїм другом та однодумцем Аланом Бадоєвим. Він – людина, яка відчуває та бачить цей світ на одній частоті зі мною.

І, певно, вихід пісні «Тумани». Після її виходу до мене прийшла слава. Завдяки їй я відчув себе знаменитим, як би це дивно не прозвучало. Цей трек доносився з кожної праски (сміється)! З одного боку, це дало змогу звернути увагу на все, що я вже встиг створити, з іншого – визначити «вектор» мого звучання на чотири роки.

Cover story: Макс Барських: "Це мій час!"-Фото 1

Сорочка, піджак Celine (Sanahunt), штани Martine Rose (Asthik)

Читайте також: ТІЛЬДА СВІНТОН: «ТАК, Я ІНОПЛАНЕТЯНКА!»

— Які якісні зміни твого життя відбилися на альбомі-трилогії?

— В альбомі багато пісень, які розповідають про події з мого життя, що сталися за останні кілька років. Наприклад, трек «Лий, не шкодуй» — моє рятувальне коло у моменти відчаю, коли я хотів покинути все і перестати займатися музикою. «Літак» — пісня-обіцянка самому собі, що коли-небудь я все ж таки знаходжу душевний спокій і мені захочеться «приземлитися» (посміхається). Сингл «Двоє» — про жертовність і моє ставлення до аб'юзерської сторони кохання. Загалом усі ці 12 треків – це резюмуючий розділ про прожите і переосмислене. Якийсь таймлапс мого зростання та падінь, як особистості; мого ставлення до любові та захоплень; моя відверта розмова з людьми, які були або досі залишаються у моєму серці.

- Що це за зміни?

— Я переглянув своє ставлення до життя: став більш урівноваженим та гармонійним. Навчився радіти дрібницям та бути вдячним за кожен прожитий день. Став чіткіше формулювати свої цілі та завдання, точніше визначати пріоритетний напрямок моїх бажань. Навчився говорити «ні» другорядному та позбавляти своє життя від флуду. Мені б хотілося вірити, що так виглядає прихід мудрості.посміхається).

— На твій погляд, які рішення, прийняті тобою, характеризують тебе як зрілу людину?

— Я навчився прощати і приймати людей такими, якими вони є. Припинив пошуки ідеалу, мінімізував приводи розпачу.

Я сповідуючи "філософію неідеальності". Тобто я вважаю, що люди ідеальні у своїх вадах. І заплющую очі на багато, що ще вчора здавалося неможливим.

Я навчився прощатися з минулим і давати людям другий шанс через роки мовчання та непорозуміння. Я відповідальний за свою сім'ю і людей, які мене оточують, мені важливо дарувати їм свій час, турботу та любов, мені здається, це і є та сама зрілість.

— І хоча, питати про творчі плани, та ще й на початку інтерв'ю – моветон, все ж таки, розкажи про найамбітніші.

— Ти знаєш, весь 2020-й для мене дуже амбітний. Я сповнений сил і енергії, у мене багато ідей та великі плани на осінь. Вже 9 жовтня ми завершуємо нашу "туманотрилогію", розпочату в 2016 році, і випускаємо альбом "1990". До альбому увійшло 12 треків, чотири з яких вже встигли зібрати свої перші рекорди, чим я задоволений. І свого часу чекає концептуально незвичайний альбом, який готовий розпочати нову сторінку моєї музичної історії найближчим часом.
Паралельно із цим я запускаю свій бренд одягу Nick Vangard. І представляю перший дроп моєї дебютної колекції Industrial Habits, тобто погані звички великого міста. Це історія не так про моду, як про симбіоз арту, музики, фешн і віжуала. Кожна колекція матиме свій неймінг, звук та колір, історію та силует.

- Твій новий сингл називається "По секрету". Чи довіряють тобі секрети?

— Безумовно, але при цьому секрети роблять людину залежною, сковують її свободу. Принаймні так завжди відбувається зі мною. Скелети у шафі – це завжди відповідальність, а в чужій шафі – подвійна, яка дає змогу тобі маніпулювати. Завжди і скрізь. З'являється страх не сказати чогось зайвого, бути кимось засудженим, залежати від думки оточуючих, з'являються комплекси або страх опинитися в незручній ситуації. Тому я волію залишатися наодинці тільки зі своїми тарганами (посміхається).

— З ким ти ділишся секретами?

— Зі своїм слухачем. Гранично відвертим я буваю в момент написання чи виконання пісні. Усього мене можна «прочитати» у моїй музиці.

— Нещодавно ти розповів нам, що іноді плачеш у кіно.

— Я дуже сентиментальний, коли трапляється класний фільм чи гарна історія. Майже завжди співпереживаю головним героям.

Cover story: Макс Барських: "Це мій час!"-Фото 2

Пальто Raf Simons (Asthik), гольф Acne Studios (Helen Marlen)

— Нам ти казав, що тебе зачепив фільм «Сім душ», у якому герой у фіналі жертвує собою заради інших. Ти міг би пожертвувати собою?

— Мені притаманне почуття жертовності. Можливо, не завжди і не з усіма, але мені доводилося поступатися бажанням, жертвувати часом з рідними та близькими. Але, бачиш, жертовність – це дуже тонка матерія. Мені хотілося б відповісти «так» на твоє запитання. Але кожна душа має свою кармічну програму, з якою вона прийшла на Землю. І якщо у когось ця «програма» виявляється надто короткою, то, можливо, саме так і мало статися. Позбавляти себе життя передчасно – не найрозумніший вчинок. Можливо, я ще не зустрів людину, заради якої готовий віддати життя.

— Я востаннє плакала над фільмом «Велика риба», його головна думка – люди не брешуть, а часто трохи інакше бачать і сприймають реальність. Чи доводиться тобі прибрехувати?

— Як правило, я не брешу або уникаю ситуацій, у яких довелося б збрехати. Вважаю, якщо людина не готова чути правду, вона не повинна про неї запитувати. Ми не можемо змінити реальність за допомогою брехні, тому сенсу в цьому теж немає. Я ціную та поважаю в людях – чесність, щирість, відвертість. Це три кити, на яких ґрунтуються мої довірчі стосунки з близькими. Але коли я розповідаю смішну історію друзям, можу трохи згустити фарби.посміхається).

— Ти комусь заздриш?

— Були і є люди, котрі в певні періоди мого життя мене надихали, мотивували на сміливі вчинки, реалізацію творчих амбіцій. Але почуття заздрості мені не властиве. Заздрість призводить до регресії та деградації, емоційного дисбалансу та психологічного шкідництва. Адже, за великим рахунком, кожному дано можливості рівною мірою, і кожному на допомогу – цілеспрямованість, завзятість і працю.

— Ти один із найзатребуваніших українських артистів на сьогодні. Ти помічаєш за собою "зоряну" хворобу?

- Ніколи. Я захоплювався музикою з дитинства і продовжую це робити. Музика – це мова, через яку я спілкуюся з людьми. Але точніше на це питання зможуть відповісти мої друзі, з якими ми знайомі зі школи.

— Як ти ставишся до людей, з якими ти був знайомий «на старті», і зараз вони страждають на «зоряну» хворобу?

- Поведінкова модель – особистий вибір кожного. Схильність до «зоряної хвороби» — це скоріше показник того, наскільки людина залежна від чужої уваги, чи підвладна вона комплексам і, можливо, визначник рівня виховання. «Зоряна хвороба» — це дорога нікуди, у творчому плані, так точно.

— Чи доводилося тобі розчаровуватись у людях, які були для тебе кумирами з дитинства?

Я намагаюся не зачаровуватись і не чекати нічого надприродного від світу, так і приводів для розчарування менше.

Це стосується як кумирів, так і загалом мого ставлення до людей. Взагалі, розчарування – це досить низькі вібрації, які впливають наш психічний стан. Мені подобається тримати себе у позитивному та радісному настрої.

— Ти засуджуєш когось?

— Ніколи нікого. У кожного свій шлях, своя реальність, своя призма, якою люди дивляться на світ. Тому в мене немає жодного морального права будь-кого засуджувати. У свою чергу, не дозволяю нікому засуджувати мене. Мені здається, це робить людей вільнішими.

- Ти весь час оточений гарними дівчатами, у твоєму колі є друзі-чоловіки?

— Я не поділяю друзів за ґендерною ознакою. Завжди намагаюся бачити «своїх» на енергетичному рівні, відчувати та розуміти їхнє світовідчуття, бути пов'язаним з ними ментально. Як правило, це люди творчих професій, різного віку, кольору шкіри та віросповідання. Режисери, дизайнери, фотографи, оператори, художники та журналісти, моделі та скульптори, арт-директори та продюсери. Список можна продовжувати нескінченно. Мені завжди було цікаво спілкуватися з дорослішими людьми, завдяки їм я наповнююся новими знаннями, отримую новий досвід, багато чого вчуся.

Cover story: Макс Барських: "Це мій час!"-Фото 3

Смокінг Tom Ford (Sanahunt)

— Це скоріше стереотип, але все ж таки: є думка, що чоловік має вміти робити все своїми руками. Що ти вмієш робити?

— Питання, насправді, лише бажання та мотивації. Якщо у мене перегорає лампочка або потрібно відремонтувати розетку, я без проблем це роблю. Замовляючи меблі, завжди збираю її сам. Можу навіть щось приготувати. Чого страшно не люблю робити, бо потім треба забирати. Як правило, це завжди робить моя хатня робітниця, жахаючи від Армагеддона, який я залишаю на кухні (сміється). У всьому для мене важливий інтерес і розуміння, для чого я це роблю.

— Розкажи про свої чоловічі хобі.

- Я люблю гарні спортивні машини. Під час карантину відкрив для себе екстремальні види спорту: спробував рафтинг та пілотування невеликого літака. Після мого першого польоту як пілота, я зрозумів, що потрібно було ретельніше підготувати свій вестибулярний апарат до такого випробування.посміхається). Коли випадає вільний вечір, люблю кататися із друзями на яхті. У Лос-Анджелесі я давно відкрив для себе хайкінг. Піші прогулянки на схилах гір Санта-Моніки давно стали для мене чудовим способом провітрити мозок (посміхається). На найвищій точці парку Runyon Canyon є одне чудове місце, з якого відкривається неймовірна панорама на місто. Я часто приходжу туди побути віч-на-віч і помріяти.

- Більшість героїнь твоїх кліпів – розкішні дівчата. Як ти ставишся до розкішних дівчат, які пов'язали свою долю з респектабельними чоловіками похилого віку?

- Абсолютно нормально. Будь-який вік покоряється коханню. Хто ми такі, щоби засуджувати з ким людям жити, а з ким ні? Не бачу нічого соромного в тому, що дівчатам подобаються чоловіки по старшому. Вік - це не тільки про зморшки, але і про досвід, мудрість, стабільність і виваженість. З погляду психології, подібні спілки можуть бути навіть більш гармонійними та міцними, ніж відносини однолітків.

- Ти закохуєшся в зіпсованих дівчат?

— Я закохаюся у різних дівчат: розкутих, стриманих, емоційних та замкнутих. Що таке зіпсованість? Це суб'єктивне поняття.

— Якби ти мала можливість 24 години приміряти чуже тіло, наприклад, жіноче – хто б це був?

- Кейт Мосс часів "ери супермоделей 90-х" (посміхається). Шалено красива жінка з неймовірно цікавим і насиченим життям. Мені подобається її темперамент та характер. І перше, що я хотів би зробити, опинившись у її тілі – випробувати оргазм.

— Кого ти вважаєш справді гарною?

— Для мене краса – це гармонія між зовнішнім та внутрішнім світом.

Впевненість у собі робить дівчину привабливою, а магнетизм сексуальною.

Наявність цих двох факторів здатні будь-яку зробити для мене центром уваги, у суспільстві якої хочеться бути. Але сексуальність та краса для мене різні речі. Якщо сексуальність може мене поневолювати і провокувати на емоції та фантазії, то краса дуже швидкоплинна.

— У мене є приятель, який розповідає, що була б його воля, він би відбирав наркотики у Ліндсей Лохан, аби врятувати її. Чи є хтось із героїв «Клубу 27», інших зірок із сумною долею, кого б ти хотів врятувати, про кого згадуєш із особливим сумом?

— Емі Уайнхаус, Джим Моррісон та Курт Кобейн – музиканти, які в різні періоди мого творчого дорослішання служили для мене маяками, які пішли передчасно. Неймовірно талановиті артисти, які могли б продовжувати дарувати усьому світові музику та творчість, якби в якийсь момент змогли вчасно зупинитися, відмовитися від тимчасових насолод, які призводять до глибокої ями депресії.

Cover story: Макс Барських: "Це мій час!"-Фото 4

Гольф Acne Studios (Helen Marlen), джинси Raf Simons (Asthik)

Читайте також: ДЖЕЙН ФОНДУ РОЗПОВІЛА ПРО ЛЮБОВНІ ДРАМИ І ВІДНОСИНИ З ЧОЛОВІКАМИ

- Яке з твоїх відео найулюбленіше?

— Люблю переглядати кліп «Останній літній день». Чудово красива природа, неймовірна колірна гама та правильне поєднання музичного ряду з емоцією. Дуже люблю кліп «Лей, не шкодуй» з його ідеальною вечіркою та вакханалією, що відбувається у кадрі. Також варто відзначити роботу «По секрету»… Насправді складно виділити щось одне, бо кожен кліп для мене є значущим. У кожному є своя історія, енергія та унікальність.

— Моє найулюбленіше на «Лій, не шкодуй», що нагадує атмосферу «Студіо 54». В якому незвичайному місці тобі доводилося прокидатися?

— Якось я прокинувся під під'їздом (сміється), а вдруге на лавочці у парку. Мабуть, це найнезвичайніші місця мого пробудження. Всі ці історії траплялися зі мною під час моєї бурхливої ​​шкільної юності.

— У тебе є рецепт, як найшвидше прийти до тями після вечірки у стилі «Лій, не шкодуй»?

— Маючи хороший досвід за плечима, найкраща порада, яку я можу дати ще до того, як усе трапиться – не заважати напоям. Це одне з ключових правил, якого я дотримуюсь, щоб уникнути головного болю наступного дня. Ну і традиційний «ранковий коктейль» - огірковий розсіл.посміхається).

- Подружка зізналася, що займалася сексом під твій передостанній альбом. Якій музиці для сексу волієш ти?

— У мене є плейлисти «масажної вечірки», які я слухаю під час розслаблюючого масажу чи заняття коханням. Як правило, це середньо темпові r`n`b-пісні. З останніх це кілька альбомів Лани Дель Рей.

— З якою відомою жінкою тобі хотілося б заснути, а може й не засинати зовсім до ранку?

- Думаю, Кендалл Дженнер або Кайа Гербер.

— Яка в тебе чергова фраза, щоб привернути увагу дівчини?

— Як правило, мені досить сказати «привіт» і вся дівчина в увазі (посміхається).

— Як ти належиш до жіночої ініціативності?

Я волію знайомитися сам. Мені все ж таки здається, що, якщо дівчина знайомиться першою, це одна з ознак легкого відчаю. Можливо, я старомоден, але я, як і раніше, переконаний, що чоловік повинен домагатися жіночої уваги.

— Наскільки тобі важливий тактильний контакт?

— Я дуже тактильна людина, і це знає все моє оточення. Навіть якщо зі мною поряд знаходяться незнайомі мені люди, через невелику кількість часу я буду готовий до дотиків.посміхається). Завдяки тактильним відчуттям я отримую важливу для себе інформацію: мені необхідно розуміти, що я відчуваю, коли торкаюся когось, яку емоцію це в мені пробуджує, яку енергію вкладає людина в дотик. Тому краще завжди дотримуйтесь соціальної дистанції (посміхається).

- Який елемент жіночого гардероба здатний тебе звести з розуму?

— Жіноча білизна і панчохи можуть звести мене з розуму.

— Що найцінніше тобі дарували?

- Годинник Patek Philippe.

Cover story: Макс Барських: "Це мій час!"-Фото 5

Сорочка, піджак Celine (Sanahunt), штани Martine Rose (Asthik)

- Чи великий у тебе гардероб?

— Гардероб у мене величезний, це якщо не брати до уваги безліч концертних костюмів, дизайнерських look'ів, якими завалені всі шафи. Але через те, що я зайнявся своїм брендом одягу, я намагаюся роздаровувати речі своїм близьким, щоб хоч якось боротися з накопиченням, дотримуючись філософії відповідального споживання.

— Хто допомагав тобі у створенні твоєї колекції, яку її частину було найважче реалізувати?

— Завдяки художній освіті мені вдалося самостійно втілити ідеї, накопичені за час творчого шляху та реалізувати їх у рамках дебютної колекції. Найскладніше було не так створити колекцію, як знайти однодумців, вивчити всі нюанси та тонкощі виробничого процесу і запустити це в роботу з організаційної точки зору. Якщо в музичному бізнесі та проекті «Макс Барських» я маю команду, яка повністю закриває всі питання менеджменту, то у випадку з Nick Vangard відповідальність за керівництво та контроль усіх процесів лежить на мені.

— Навіщо тобі ця модна історія?

— Завдяки Nick Vangard я реалізуюсь насамперед як художник. Показую світові нові грані своєї натури. Після того, як ми представимо всі луки з дебютної лінії, я презентую однойменний електронний проект, який відображатиме загальний настрій колекції.

— Коли ти працював над колекцією, чий образ ти тримав у голові?

— Це збірний образ, що максимально підходить за типу до Кейт Мосс – моделі-рок-зірки, впевненої в собі скандалістки з розв'язною та неоднозначною поведінкою, яка веде яскраве нічне життя. По суті, вся колекція Industrial Habits – про свободу та нігілізм, про світ, де жінки сильні, а чоловіки не бояться потрапити під вплив. Це одяг для «рок-зірок нового покоління», для тих, хто відчуває моду за рамками кліше та не боїться бути центром уваги.

— Ти приміряв моделі зі своєї колекції?

— Звичайно, абсолютно всі семпли з чоловічої колекції пошиті за моїми лекалами.

— На яких дівчат розрахований одяг із твоєї колекції? Її може дозволити дівчина не з модельними параметрами?

— Багато речей відшиватимуться в рамках індивідуального замовлення для наших клієнтів.

— Коли ти востаннє себе хвалив, а коли лаяв і за що?

— Я однаково себе хвалю і лаю. Хвалю буквально за все. Звітую за лінь, недисциплінованість, неорганізованість, непосидючість, незібраність та інші «не». Звучить дуже інфантильно, я знаю… (посміхається)

Дитина в мені, як і раніше, переважає над дорослим! Я ставлюся до життя легко і сприймаю його як простір, наповнений любов'ю та можливостями для кожного її мешканця!

— Мене завжди дивували та захоплювали спільні фрази, які люблять використовувати люди у соцмережах. Чи зможеш відповісти мені загальними фразами на 5 загальних фраз. Погнали. Коли ти прокинувся і зрозумів, що знаходишся «на даху світу»?

— Я завжди почуваюся «на даху світу», прокидаючись десь на Мальдівах просто неба в глибині маленького острова, який можна обійти за 20 хвилин. І ось коли там настає момент заходу сонця, коли сонце, що йде, відбивається оранжево-червоними відтінками на морській гладіні, відчуття цього «даху світу» зростає в рази.

— Коли тобі востаннє доводилося почуватися «не у своїй тарілці»?

— Буквально кілька місяців тому, коли я опинився на вечірці з абсолютно протилежними мені людьми.

— Коли тобі востаннє хотілося провалитися крізь землю від сорому?

— Коли під час вечірки на кінофестивалі Канна я впустив келих шампанського. Всі обернулися на дзвін келиха, а мені хотілося сказати: «Це не я» (посміхається).

— Що тебе «заводить із напівобороту»?

- Харизму людини.

Cover story: Макс Барських: "Це мій час!"-Фото 6

Пальто Raf Simons (Asthik), гольф Acne Studios (Helen Marlen)

Читайте також: Кіномарафон: Квентін Тарантіно (частина 1)

— Коли ти востаннє переконував себе, що «гроші не пахнуть»?

- Ніколи!

— Твоє слово-паразит?

- Бл *.

— Ти боїшся бути кумедним?

- Я нічого не боюся!

— Чи маєш діти?

— Тільки хрещений син Мартін.

- Розкажи про свої guilty pleasure

- Люблю нічого не робити. Але дуже швидко приходить каяття та покарання у вигляді подвійної дози роботи (сміється).

— Якою складною роботою тобі доводилося займатися в житті?

— Працювати офіціантом у 17 років.

- Ти хочеш мати сім'ю?

- Хочу!

— Які пункти включатимуть твої сімейні цінності?

— Дитина завжди повинна пам'ятати, що перед нею відкритий цілий Всесвіт, і він у ньому – чарівник.

Cover story: Макс Барських: "Це мій час!"-Фото 3

Смокінг Tom Ford (Sanahunt)

Art Producer: Сергій Троско @qqqv

фото: Ксенія Каргіна @karginaki

стиль: Соня Солтес @sonya_soltes

Муа: Юлія Шелконогова.

Волосся: Сергій Троско @qqqv

Художник: Діма Гайдак @gaidak_dima

Photography Producer: Наталія Клипа @natashaklipa

Помічник продюсера: Діма Абрам @dima_abram

PR: Secret Service EA

#BADOEV2020

журнал: Marie Claire Україна @marieclaire_ua

Головний редактор: Ірина Татаренко @irynatatarenko

Керівник відділу маркетингу: Лана Конар

Статті на тему