UA
RU

Маша Єфросиніна удостоєна ордену «За заслуги» ІІІ ступеня за особистий внесок у розвиток держави

Редагувати переклад
Соціальна активність та просвітницька діяльність телеведучої відзначені високою державною нагородою.
Маша Єфросиніна удостоєна ордену «За заслуги» ІІІ ступеня за особистий внесок у розвиток держави-Фото 1

@mashaefrosinina

Напередодні Дня Конституції Президент України традиційно нагородив обраних громадян особливими відзнаками – орденами та званнями. Їх удостоюються люди з активною соціальною позицією, які своєю працею та прагненнями допомагають державі розвиватися у соціально-економічній, науково-технічній та культурно-освітній сфері.

Однією з таких почесних нагород удостоїлася телеведуча Маша Єфросиніна. Вона нагороджена орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

Багато років телеведуча присвячує свій час благодійності як член опікунської ради Благодійний фонд «Твоя опора» та співорганізатор та ідейний натхненник серії благодійних фестивалів «Charity Weekend».

Для мене ця новина стала абсолютно несподіваною. Я стояла буквально посеред супермаркету, коли мені надіслали СМС із прикріпленим посиланням зі списком людей, відзначених державною нагородою. І почали мене вітати, – поділилася емоціями Маша Єфросиніна. — Чесно, я навіть трохи впала у ступор, бо завжди передбачала, що кандидатури людей на державну нагороду, звання заслуженого, народного чи нагородження орденом мають подати організації чи група компаній. У моєму випадку ніхто нікого нікуди не подавав. І я навіть ніколи про це не мріяла і ніколи це не було моєю метою. Бо все, що я роблю, роблю не за нагороди (усміхається). Чесно, я розгубилася. Друге почуття, яке виникло, — я цього не заслужила, мало всього зробила для такої нагороди. Потрібно зробити більше. Цей орден для мене мотивацією не розслаблятиметься, не опускатиме рук і діятиме далі.

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ЗІРКИ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ БЛАГОДІЙНОСТЬЮ

Фонд «Твоя опора» опікується 25 дитячими будинками, понад 40 лікарнями та надає адресну допомогу дітям. За 6 років роботи фонд разом із партнерами зібрав 100 мільйонів гривень. 60 мільйонів було акумульовано за період карантину, всього за два місяці. Ця сума спрямована на боротьбу з COVID-19: медичним установам практично у всіх областях України надано реанімаційне обладнання, захист для лікарів та витратні матеріали для пацієнтів. Також Фонд закриває дорогі потреби відділення дитячої реанімації Інституту серцево-судинної хірургії ім. Н. М. Амосова НАМН України та Інституту педіатрії, акушерства та гінекології ім. академіка О.М. Лук'янової НАМН України. З 2017 року для Інституту педіатрії придбано рентген-апарат та лапароскопічну стійку, ціна яких – 3 500 000 гривень кожен. Для Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Н.М. Амосова закуплено дорогі антибіотики, бронхоскоп, гастроскоп, УЗД-апарат та інше медичне обладнання, яке рятує життя малюкам.

Маша Єфросиніна удостоєна ордену «За заслуги» ІІІ ступеня за особистий внесок у розвиток держави-Фото 2

@mashaefrosinina

Ось уже два роки телеведуча є Почесним послом Фонду ООН у галузі народонаселення України. Подібний статус уперше надано українці для Представництва UNFPA. Весь цей час Маша Єфросиніна є обличчям і рупором дуже важливих тем, які суспільство здебільшого воліє ігнорувати – це насильство в сім'ї та гендерна рівність. Статистика фіксує, що насильству зазнає кожна третя жінка, а оплата праці чоловіків та жінок за ту ж роботу далеко не рівнозначна. У рамках цієї місії Маша проводить тематичні зустрічі по всій Україні, підключає лідерів думок та виносить цю складну тему на обговорення у ЗМІ. Таким чином, підтримуючи тих, хто не бачить виходу зі своєї ситуації та шукає конкретні поради для подолання складнощів.

Моя внутрішня потреба займатися благодійністю та соціальною діяльністю сформульована вже давно, — продовжила телеведуча. - Вона полягає в тому, що я розцінюю популярність людини на Землі, як якусь орендну плату за всі блага і все, що їй дається в житті. Тому допомагати іншим – це лише мала частина того, що необхідно робити людині, якій даровано кохання людей. Для мене це ніколи не було предметом аналізу: навіщо і чому. Це просто робиться, тому що без соціальної складової моє життя вже неможливе. Найголовнішим досягненням на цій ниві я вважаю те, що за два роки роботи у статусі Посла ООН у галузі народонаселення в Україні на тему домашнього насильства та ґендерної рівності заговорили на національному рівні! Ще три роки тому ця тема не розумілася, не вважалася важливою та не включалася до серйозної державної проблематики. Наразі про це говорять у новинах, створюються програми, присвячені цим проблемам. Кількість моїх виступів на цю тему на рік збільшується у рази. Я представляю Україну у цих питаннях на міжнародному рівні, на міжнародних форумах та конгресах. Виступаю перед Першою леді і звітую перед її офісом за виконану роботу, бо ця тема є серед пріоритетних для неї, а відповідно для держави.

Дійсно, завдяки лідерам думок, до яких прислухається багатомільйонна аудиторія, вдалося підняти та обговорити табуйовані теми у суспільстві. Наразі жінки, які пережили насильство, знають, до кого звертатися за допомогою та де сховатися з дітьми від домашнього насильства. А багато малюків врятовано завдяки роботі фонду та мільйонам добрих сердець. Приємно, що держава за допомогою нагород підкреслює на такому високому рівні копітку роботу активних та цілеспрямованих громадян, підтримуючи їхні цінності.

Статті на тему