Edit page title Перша леді України Олена Зеленська опублікувала в інстаграм відкритий лист до глобальних ЗМІ
Edit meta description Перша леді України Олена Зеленська опублікувала в інстаграм відкритий лист до глобальних ЗМІ - Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

Перша леді України Олена Зеленська опублікувала в інстаграм відкритий лист до глобальних ЗМІ

Редагувати переклад
Перша леді України Олена Зеленськаопубликувала  на своїй сторінці в інстаграмвідкритий лист до глобальних ЗМІ у відповідь на чисельні запити на інтерв'ю. 

Олена Зеленська

Перша леді наголосила, що війна, яку розпочала Росія, — це бомбардування цивільної інфраструктури, масові вбивства мирного населення, у тому числі дітей. Хворі люди не мають доступу до необхідних ліків, сім'ї розлучаються, люди втрачають будинки.

А також, що війна в Україні – це війна в Європі. Необхідно якнайшвидше закрити небо!

Відкритий лист Олені Зеленської до представників світових ЗМІ

До мене зараз звертаються представники ЗМІ зі всього світу з проханням про інтерв'ю.

Хочу відповісти цим листом одразу всім. Це моє свідчення з України.

У того, що відбулося, неможливо було повірити ще трохи більше тижня тому. Моя країна була мирною, а мегаполіси, міста та села були сповнені звичного життя.

24 лютого ми прокинулися з оголошенням початку війни. Український кордон перетнули танки, біля нашого простору увірвалися літаки. Міста оточили ракетні установки.

Я свідчу: незважаючи на запевнення пропагандистів Кремля, які називають це вторгнення «спецоперацією», – це вбивство мирних людей!

Найстрашніше читати про жертви серед дітей. Про восьмирічну Алісу, яка загинула на вулиці Охтирки – дідусь намагався прикрити її своїм тілом. Або про Поліну з Києва, яка загинула від обстрілу разом із батьками. Про 14-річного Арсенія… У колись мирному передмісті столиці уламок поцілив хлопчику в голову, а швидка просто не змогла доїхати під вогнем.  

Коли Росія ще раз скаже, що «не веде війну проти мирного населення» – я назва ці імена найпершими.

Я свідчу: наші жінки та діти тепер живуть у бомбосховищах та підвалах. Ви, певне, бачили ці знімки з київського та харківського метро, ​​де люди лежать долі разом із малечею та домашніми улюбленцями. Для когось – ефектні кадри, але для українців уже тиждень – це нова страшна реальність.

Є міста, у яких сім'ї не можуть вийти з бомбосховищ по кілька діб.

Наші діти навчатимуть у підвалах уроки. І народжуються там, бо під землю мали переміститися пологові будинки. Перша дитина війни, яка побачила не мирне небо, а бетонний стель підвалу, з'явилася на світ у першу добу вторгнення. Тепер малюків, які у своїй житті ще не знали світові, вже кілька десятків.

Я свідчу: ця війна ведеться проти мирного населення не лише обстрілами: люди, які залежать від постійного лікування та догляду, не можуть його якісно отримати.

Чи легко колоти інсулін у підвалі? А дістати під обстрілами ліки від астми? Не говорячи вже про тисячі онкопацієнтів, для яких відклалися життєво важливі хіміотерапія та опромінення.

лист Олені Зеленської 3

лист Олені Зеленської
  

війна Україна Росія

#ВсеБудеУкраїна!

Фото: офіційна Інстаграм сторінка @olenazelenska_official

Читайте також: ЖІНОЧЕ ДЕЛО. ТРИ ІСТОРІЇ: ЯК ЦЕ – ЖЕКАТІ

Статті на тему