UA
  RU

  В Україні створили календар із відомими українками, які розповіли як суспільство ставитися до їхньої етнічної інакшості 

  Редагувати переклад

  В Україні випустили особливий настінний календар на 2021 рік — його героїнями стали відомі неетнічні українки, які розповідають про ставлення українського суспільства до міжетнічних батьків та, зокрема, жінок. 

  Маша та Сєлє Гайдар

  Маша та Сєлє Гайдар

  Календар під назвою “СВОЯ” зібравши історії тринадцяти героїнь — різних на вигляд та різних за етнічним походженням жінок, які живуть та реалізуються в Україні. Серед героїнь проекту: популярна співачка Michelle Andrade, головна редакторка Української правди Севгіль Мусаєва, телеведуча Кароліна Ашіон, заступниця Міністра економіки України Світлана Панаіотіді, громадські діячки, фотографки, дизайнерки та та місткині.

  Michelle Andrade; Алевтіна Кахідзе; Кароліна Ашіон

  Michelle Andrade; Алевтіна Кахідзе; Кароліна Ашіон

  За задумом авторок, календар призвань привернути увагу до мультикультурності українського суспільства, а також сприяти подоланню негативних ґендерних стереотипів та міжетнічних упереджень серед українців. 

   

  “СВОЯ народилася після того, як ми з подругами почули історію тринадцятирічної дівчинки, яка живе та навчається у Києві. Через свій колір шкіри, вона щодня стикається із надмірною і часто негативною увагою. Нам захотілося показати цій дівчинці і тисячам тих, про історії яких ми не знаємо, що різних на вигляд і різних за походженням українок багато, що кожна з них так само як і я – своя в Україні. Хочеться аби голос різноманіття був почутий, аби дівчатка та жінки, які стикаються з нетерпимістю, надихалися історіями наших героїнь, і відчували собі своїми”

  — Світлана Заліщук, співавторка ідеї.

   

  Календар “СВОЯ” є колаборацією українських громадських діячок, професіоналів fashion-сфери (Наталія Осадча, fashion-директор ELLE Україна, Денис Маноха, фотограф Harper's Bazaar, Vogue, ELLE) та відомих українських брендів The COAT by Katya Silchenko, Kacharovska та Guzema. Кожен охочий може завантажити календар на сторінці проекту в інтернет-виданні УП.Життя. 

   

  Цей календар є унікальним явищем. Ми об'єднали представників індустрії моди та українських громадських діячок бо віримо, що мода може і має стати джерелом цінностей, ефективним каналом комунікації ідей. Боротьба за права людини, боротьба проти будь-якої нетерпимості та дискримінації має стати модною”

  – Наталія Бакуліна, продюсерка проекту. 

  В Україні створили календар із відомими українками, які розповіли як суспільство ставитися до їхньої етнічної інакшості -Фото 3

  Міріам Драгіна; Марина Карпій; Зоря Гусейнова

  “Ми віримо у позитивний тон комунікації, у ті, що мода і культура здатні творити зміни, яких часто важко досягти законами чи політичними ініціативами. Цим календарем ми показуємо, що боротьба за відкрите суспільство, шанування етнічної чи будь-якої іншої інакшості, за гендерну рівність, може бути красивою, може бути модною”

  — Світлана Заліщук, співавторка ідеї кампанії СВОЯ. 

   

  Героїні та авторки ідеї планують дарувати календар українським громадським діячам, лідерам думок, а також найактивнішим учасникам кампанії СВОЯ у соціальних мережах. Таким чином авторки проекту хочуть сприяти позитивному висвітленню мультикультурності та толерантності в суспільстві, посилити голос жінок у медіа.

  В Україні створили календар із відомими українками, які розповіли як суспільство ставитися до їхньої етнічної інакшості -Фото 4

  Календар “СВОЯ” став першим етапом великої соціальної кампанії, яка передбачає випуск документального фільму про переваги та труднощі життя та реалізації жінок різного етнічного походження в Україні, публікації їх історій у мережі та українських медіа. 

  Юлія Цой; Ніна Баласанян, Лаура Марті, Христина Марті; Севгіль Мусаєва

  Юлія Цой; Ніна Баласанян, Лаура Марті, Христина Марті; Севгіль Мусаєва

  Історії героїнь кампанії “СВОЯ” будуть публікуватись на порталі інтернет-видання УП.Життя та Instagram-сторінці кампанії. Крім того, героїні кампанії закликають жінок неукраїнського етнічного походження ділитися у соціальних мережах своїми власними історіями під хештегом #SVOYA.

   

  “Наші героїні уособлюють нову українську ідентичність як політичної нації, що об'єднує сильних та різноманітних. На 30-му, ювілейному році з дня проголошення Незалежності Україна продовжує творити свою нову идентичність, невід'ємною частиною якої є про-європейські прагнення та основоположні цінності демократії та захисту прав людини. Цей календар нагадуватиме і нашим політикам, і міжнародним партнерам про те, що Україна продовжує інтегруватися в європейський простір та поділяє основоположні цінності відкритого суспільства, мультикультурності та толерантності”.

  – Севгіль Мусаєва, героїня кампанії СВОЯ.