UA
RU

Гра проти правил: Вів'єн Вествуд - головна бунтарка у світі моди

Редагувати переклад
Сьогодні британський дизайнер Вів'єн Вествуд святкує день народження. На честь цього ми розповідаємо про її талант і бунт довгим у життя. 

Гра проти правил: Вів'єн Вествуд – головна бунтарка у світі моди-Фото 1

Вів'єн Ізабель Суайр - Таке ім'я отримала тоді ще звичайна дівчинка при народженні. Її сім'я жила скромно, мала Віві ходила до звичайної школи і нічим не відрізнялася від своїх ровесників. Переломним моментом у житті дівчинки став переїзд до Лондона після закінчення середньої школи. Столиця «закрутила» Вів'єн голову, і вона вирішила, що має спробувати себе у творчості, і вступила до художньої школи.

Заняття проходили продуктивно, але незабаром дівчина одружилася і їй довелося думати про постійний заробіток. Через це було прийнято рішення здобути освіту вчителя та почати працювати у школі. Її першим обранцем став Дерек Вествуд, прізвище якого пізніше прославила весь світ.

Грошей на гарне весільне плаття у них не було, тому Вів'єн вирішила пошити його самостійно. Проводячи час із тканинами та швейною машинкою, вона вирішила, що обов'язково стане дизайнером. У шлюбі у них народився син Бен, але навіть він не зміг зміцнити стосунки пари. Вів'єн та Дерек прожили разом лише три роки, після чого розлучилися. 

Пізніше вона познайомилася з Малкольм Макларен, музикантом і продюсером, який пізніше став менеджером неймовірно популярної на той момент панк-групи Sex Pistols. Кар'єра нового коханого настільки надихнула Вів'єн, що та вирішила кинути викладання у школі та відкрити власну справу, паралельно допомагаючи Макларену вибирати концертні вбрання для культового музичного колективу. 

Я вчепилася в Малкольма як у людину, яка відчинила мені двері. Я маю на увазі те, що він, здавалося, знав усе, що мені потрібно було в той час.

Перші впевнені кроки у дизайні

Гра проти правил: Вів'єн Вествуд – головна бунтарка у світі моди-Фото 2

У 1971 році разом з Малкольм вона відкрила бутік провокаційного панкового одягу Let it Rock, який пізніше перейменували в SEX. З приходом нової назви, одяг у їхньому магазині став ще більш бунтарським, що викликає і не підходить під стереотипи лондонського суспільства. Проте цим він і прославився. 

Після розпаду панк-групи Sex Pistols Вів'єн перейменувала бутік на World's End, а пізніше зареєструвала власний бренд Vivienne Westwood. Це стало першою відліковою точкою в фантастичній кар'єрі Вествуд як самобутнього дизайнера. 

Вів'єн переносить вуличну моду на подіум, використовуючи рваний денім, футболки, необроблені шви та недбалість. Амбітність дизайнера продовжує зростати, і вона починає приїжджати з показами в Париж та Мілан. У 70-ті роки у цих містах стиль, який просувала Вествуд, вважався антитрендовим. Але вмілі поєднання, епатаж і зухвалість таки знайшли відгук у серцях зарубіжних модних критиків.

Досконалість має виглядати природно.

У 80-ті роки Вів'єн випускає свою культову колекцію «Пірати». Надихнувшись історією «Піратів Карибського моря», дизайнер додає в нову лінійку широкі штани, капелюхи та мішкуватий крій. Але найціннішою річчю в колекції стали піратські чоботи. Вествуд ще не раз випускала їх у найрізноманітніших кольорах, з каблуком або без, зі шкіри чи тканини. Їх, до речі, шалено полюбили такі відомі модниці як Кіра Найтлі та Кейт Мосс.

Читайте також: Новий погляд: Барак Обама очима Мішель

Всесвітньо відома весільна сукня

Одним із найвідоміших весільних суконь з кіно можна, по праву, вважати вбрання Джулії Робертс із фільму «Красуня». Перед весіллям Кері Бредшоу отримує сукню з позначкою «Від Вів'єн Вествуд». І справді, цей культовий образ був створений епатажним дизайнером, а потім світові творці неодноразово надихалися його текстурою та кольором. 

Молодий та привабливий чоловік

Гра проти правил: Вів'єн Вествуд – головна бунтарка у світі моди-Фото 3

Нинішній чоловік Вів'єн молодший за неї на чверть століття. І не варто навіть замислюватися про його корисливі цілі — пара разом не один десяток, а історія їхнього знайомства вкрай романтична. Вествуд викладала в інституті прикладних мистецтв у Відні, а Андреас Кронталер був учнем. В інтерв'ю він не раз казав, що Вів'єн підкорила його з першого погляду.

Разом вони почали подорожувати: Вествуд знайомила його із середньовічною архітектурою, Андреас закохав її у моду двадцятого століття. У 1992 році пара одружилася, і з того моменту вони ніколи не розлучалися. За словами закоханих, секрет їхніх стосунків у тому, що вони різні – цим вони доповнюють одне одного. 

Читайте також: Відомі жінки, які стали успішними у зрілому віці

Соціальна позиція

Гра проти правил: Вів'єн Вествуд – головна бунтарка у світі моди-Фото 4

Вествуд ніколи не зраджувала собі. Виявляти свою активну соціальну позицію дизайнерка вирішила, проектуючи її через моду. Так, ще у 2005 році вона вивела на подіум модель у футболці «Я не терорист, не заарештовуйте мене», протестуючи проти політики країни в імміграційній сфері.

Наступним кроком стало заснування благодійної організації Climate Revolution, яка займається врегулюванням кліматичної кризи у світі. Всі очікували, що незабаром Вів'єн перенесе свою соціальну позицію на модні подіуми. Це і сталося на показі осінь-зима 2019 у Лондоні. Вів'єн Вествуд влаштувала цілий перфоманс, сповнений духом активізму.

Моделі та запрошені спікери розповідали про важливість врегулювання кліматичної ситуації в країні, говорили про те, чому політики заплющують очі на цю важливу проблему. Гасла, розписані на дизайнерських футболках, закликали владу замислитися про неминучість. Головний слоган показу: 

Задумайся і дій, поки не стало пізно.

Можна по-різному ставитися до Вів'єна Вествуда, але зрозуміло тільки одне — вона талановита жінка, яка зберігає своє юнацьке бунтарство навіть у 78 років.

Статті на тему