UA
RU

Складнощі перекладу: Зірки, які зіткнулися із проблемою сексуального насильства

Багато знаменитостей, що пережили подібний досвід, що травмує, починають допомагати іншим жертвам і діляться своїми складними історіями з громадськістю. 

За даними офіційної статистики 35% жінок у всьому світі в різні періоди життя зазнавали фізичного та/або сексуального насильства. Деякі джерела повідомляють цифру 70%. У будь-якому разі цифри шокують, але не менш важливою є підтримка постраждалих та соціальні ініціативи. 

Для того, щоб довести, що з погляду багатьох перспектив, зірки анітрохи не відрізняються від звичайних людей, ми вирішили зібрати добірку знаменитих актрис, виконавиць та інших медіа-особистостей, які стикалися у своєму житті з тиском, харассментом та сексуальними домаганнями. Система оцінок та моральних важелів впливу на свідомість прогнила, і їй давно час би змінити свій напрямок руху.

Читайте також: У Києві з'явиться кімната для людей, які постраждали від домашнього насильства

 

Ріанна 

Складнощі перекладу: Зірки, які зіткнулися з проблемою сексуального насильства.

Роман Ріанни та хіп-хоп виконавця Кріса Брауна був дуже бурхливим. Особливо коли було опубліковано фото побитої співачки із синцями на обличчі. За це він був засуджений до п'яти років умовно та, зрозуміло, суспільної критики. Через кілька років пара возз'єдналася, незважаючи на все, що сталося. 

Багато жінок і молодих дівчат досі проходять через це. Багато молодих хлопців також. Від цього просто не можна відмахнутися. Але я і будь-яка людина, яка стала жертвою домашнього насильства, не хоче згадувати про це,

- Розповідала співачка в інтерв'ю. 

Нещодавно Ріанна об'єдналася із засновником Twitter Джеком Дорсі у боротьбі з домашнім насильством, яке виросло через карантин.

 

Шарліз Терон

Складнощі перекладу: Зірки, які зіткнулися з проблемою сексуального насильства.

Шарліз народилася та виросла у Південній Африці. Її батько був алкоголік, а дівчинка з самого дитинства зазнавала як фізичного, так і психологічного насильства з його боку. Побої та бешкети тривали до того моменту, поки батько Шарліз не прийшов додому п'яним зі зброєю. У неадекватному стані він погрожував убити свою дочку та дружину, стріляв у кімнаті Шарліз. Але мама дівчинки випередила його та з метою самозахисту вистрілила перша.

Її не судили за вбивство, а сама Шарліз пережила після травмуючого досвіду в дитинстві, відкрила кілька кризових центрів для жертв насильства і всіляко їх підтримує. 

Читайте також: Стандарти нереальні: чесні цитати знаменитостей про красу

 

Гвинет Пелтроу

Складнощі перекладу: Зірки, які зіткнулися з проблемою сексуального насильства.

Робочі стосунки з чоловіками у Гвінет Пелтроу не були насильницькими, винятком стала робота з продюсером Харві Вайнштейном, який нещодавно засуджений за домагання. 

Актриса розповідала New York Times, що він був маніпулятором, підлим та по-справжньому жахливим, а потім міг стати своєю протилежністю. Саме так і виглядають класичні аб'юзивні стосунки. 

 

Ла Тойя Джексон 

Складнощі перекладу: Зірки, які зіткнулися з проблемою сексуального насильства.

Родина Джексонов, у якій виріс знаменитий співак Майкл Джексон, відома не лише цим. Історія про домашнє насильство на дітьми свого часу облетіла весь світ.

Старша сестра Майкла Джексона стіл Ла Тойя зіткнулася з цією проблемою не тільки в дитинстві, а й коли почала доросле життя. 1987 року співачка вийшла заміж за свого менеджера, який виявився домашнім тираном. Одного разу він побив її і залишив одну непритомну. Пара розлучилася лише у 1977 році, а Ла Тойя звернулася до жінок із важливими словами: 

Якщо він ударить тебе один раз, обіцяю, що він зробить це знову. Тому, будь ласка, йдіть, прошу. 

Читайте також: Знаменитості, які пов'язали себе узами шлюбу із фанатами

 

Холлі Беррі 

Складнощі перекладу: Зірки, які зіткнулися з проблемою сексуального насильства.

Досвід Холлі Беррі багато в чому схожий на те, що переживали її колеги по цеху, але крім насильства батька над матір'ю та тяжкого дитинства, вона зіткнулася з аб'юзом і у своїх стосунках. Вже у дорослому віці один із хлопців зробив її глухим на одне вухо після удару. 

Все своє доросле життя я боролася з низькою самооцінкою,

- Описує актриса наслідки з дитинства. 

 

Уїтні Х'юстон 

Складнощі перекладу: Зірки, які зіткнулися з проблемою сексуального насильства.

Спокійна співачка була одружена з Боббі Брауном, який багато в чому, як зізнавалася сама знаменитість, також негативно вплинув на її життя і призвів до трагедій. 2003 року Браун був заарештований за домашнє насильство, але все закінчилося несподівано: пара за руку покинула будівлю суду, а остаточно розлучилася через чотири роки. 

Складнощі перекладу: Зірки, які зіткнулися з проблемою сексуального насильства.

Різ Уізерспун 

Відома американська актриса і вже продюсер Різ Уізерспун пережила сексуальні домагання, коли їй було лише 16 років. Її відкрито намагався змусити зайнятися інтимним актом режисер, а члени знімального майданчика та агенти лише наполягали на тому, що дівчина має мовчати. В проти У разі молода актриса могла втратити як роботи, а й перспектив у промисловості. 

І хотілося б, щоб я могла сказати, що це був окремий випадок у моїй кар'єрі, але, на жаль, це не так. У мене було багато випадків переслідування та сексуального насильства, і я не говорю про них дуже часто», – каже Різ Візерспун. 

Складнощі перекладу: Зірки, які зіткнулися з проблемою сексуального насильства.

Дженніфер Лоуренс 

Ситуація однієї з найбільш ексцентричних, кумедних і цинічних акторок сучасності має стати тим самим важелем дії на жінок, які часом поводяться набагато гірше, ніж чоловіки. Можливо, це прозвучить неймовірно, але жінки у кіноіндустрії не менш жорстокі. Так, Дженніфер Лоуренс поділилася історією, що сталася з нею під час одного із кастингів.  

Жінка-продюсер змусила її знятися оголеною з кількома дівчатами, які спочатку були набагато худшими за неї. Для зірки “Голодних ігор” сам процес став справжнім приниженням, але найогидніше чекало її попереду. Так, після зйомки жінка-владарка кінематографічних доль пояснила Лоуренс, що фото мають стати її мотивацією для схуднення. 

Складнощі перекладу: Зірки, які зіткнулися з проблемою сексуального насильства.

Емма Уотсон 

Актрисі, яка почала зніматися буквально змалку, також довелося несолодко в питанні сексуальних домагань. Емма Вотсон з'явилася на майданчику Гаррі Поттера і філософського каменю, коли вона ледь переступила поріг підліткового становлення. З того часу британка не залишала рейтингів найперспективніших, або, як у разі сьогоднішньої реальності, найперспективніших зірок.  

Проте рання популярність стала причиною і малоприємних наслідків. Так, дівчина не раз говорила про те, що проблема харрасменту в кіноіндустрії не поодинокі випадки, а повністю порушена система цінностей і моралі. Емма Вотсон ніколи не уточнювала, коли саме вона зазнавала утиску у своїх правах, але її полум'яні промови доводять, що сексуальні домагання для неї – звичний досвід. 

Статті на тему