UA
RU

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію

Редагувати переклад
Легендарні феміністки, адвокати та вчені - вічне натхнення та приклад для наслідування. 
Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

Кілька днів тому світ сколихнула новина про смерть легендарної феміністки, активної захисниці прав ґендерної рівності та верховної судді Рут Бейдер Гінзбург. На екрані образ культової героїні ХХ століття втілила Фелісіті Джонс у фільмі "За статевою ознакою", картиною, яка розповідає про те, наскільки несправедливим був світ до жінок аж до появи таких героїнь як Рут.  

Упродовж кінематографічної тематики місяця ми вирішили згадати ще 11 байопиків, знятих за мотивами життєвих історій легендарних жінок. Журналістки та мандрівниці, вчені та письменниці, художниці, співачки — їхні життя складалися у різні періоди історії світу, та були дуже суперечливими. Втім, одна схожість в розповіді про кожну з них є — активна боротьба за права «прекрасної статі». Нехай навіть і велася вона тоді, коли про фемінізм ще й мови бути не могло. Сильні героїні байопиків та їх надихаючі долі — кожна з картин зможе стати чудовим вибором для пізнавального та надихаючого відпочинку.  

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

"Евіта" 

Культова роль Мадонни свого часу стала для неї справжньою перевіркою на міцність. Втілити на екрані образ жінки, яка практично власноруч керувала країною, але при цьому залишалася виключно естетичним втіленням політики свого чоловіка — завдання не просто. Евіта Перон була головною героїнею на державній арені Аргентини. Її любив народ, а завдяки активним політичним виступам, зокрема і під час “райдужного туру” Ева стала менш значущою постаттю, ніж її чоловік-президент. 

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

"Великі очі" 

Історія Маргарет Кін - не поодинокий випадок. Чоловіки часто крадуть у своїх дружин таланти, привласнюючи собі їх переваги та вміння. Картина Тіма Бертона “Великі очі” розповідають саме про таку ситуацію. Художниця Маргарет у виконанні Емі Адамс протистоїть своєму безпринципному та жорстокому чоловікові, який протягом багатьох років привласнював собі її картини дітей та людей з величезними очима. Якщо розкішний фільм з атмосферними інтер'єрами початку 60-х років ХХ століття пройшов повз вас, то закликаємо вас якнайшвидше подивитися “Великі очі”. 

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

Читай також: "Вона була приголомшливою жінкою": Мати Сільвестра Сталлоне померла в 98 років

"Королева пустелі" 

Усі знають у тому, наскільки велику працю з утвердження політичного світу біля Близького Сходу проробив Лоуренс Аравійський. Однак, більшість забувають про те, що навряд чи йому вдалося б досягти і половини, якби не одна “золота” дівчинка. Гертруда Белл походила з гідної сім'ї, і їй з народження була уготована роль зразкової дружини, як і годилося у вищому суспільстві другої половини ХIХ століття. Втім, дівчинка виявилася принциповою, тому стала легендарною мандрівницею, археологом і письменницею. Докладніше про життя однієї з перших жінок-шпигунок крім інших титулів можна дізнатися в приголомшливому байопіку "Королева пустелі" з Ніколь Кідман у ролі Гертруди. 

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

"За статевою ознакою" 

Фільм, історія головної героїні якого надихнула нас на створення добірки, неможливо дивитися без сліз на очах. Жодних драматичних поворотів або "мильних" сюжетних поворотів, але тривала боротьба однієї тендітної жінки за прийняття законної справедливості щодо слабкої статі змушують відчути всю гаму емоцій - від злості, до паніки та неймовірної гордості. Рут Гінзберг — ікона феміністичного руху, завдяки якій багато в чому він і став загальнонаціональним.  

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

"Флоренс Фостер Дженкінс" 

Історія про те, що якщо людина чогось дуже хоче, то вона доб'ється це все правдами та неправдами. За виконання ролі відомої співачки та піаністки Меріл Стріп отримала номінацію на “Оскар”, втім, мало хто знає про існування цієї приголомшливої ​​картини. Якщо ви з їхньої кількості, то радимо виправити ситуацію, адже світська жінка Флоренс Фостер Дженкінс - одна з перших представниць "маргінальної музики" в історії. Незалежна, сильна та абсолютно радикальна — «люди можуть говорити, що я не вмію співати, але ніхто не стверджуватиме, що я не співала». 

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

"Дві королеви" 

Картина “Дві королеви” оповідає історію відразу двох сильних жінок, чиї образи на екрані втілили головні “монарші особи” сучасного Голлівуду. Сірша Ронан і Марго Роббі у ролях відповідно Марії Стюарт та Єлизавети I — двох найсильніших жінок не лише своєї епохи, а й історії загалом. Складається враження ніби боротьба з фільмографічної переростає в цілком реальне, адже й у звичайному житті дві акторки постійно змагаються одна з одною за право зніматися у найзначніших картинах. 

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

"Суфражистка" 

Якщо хочете докладніше вивчити історію зародження феміністичного руху, необхідно обов'язково переглянути байопік "Суфражистка". Це правдива та драматична розповідь про те, як зароджувався рух за рівні права жінок на території Британії кінця XIX століття. Хелена Бонем Картер та Кері Маліган грають вигаданих персонажів, але героїні Меріл Стріп та Наталі Прес — ті самі культові та радикальні перші захисниці жінок. 

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

Читай також: Різнотрав'я: 5 ароматів із «медовим» характером

"Марія Магдалина" 

Не можна однозначно стверджувати, що історія біблійної героїні підпорядковується правилам байопічного жанру, чи підходить під розділ "феміністичних" картин. Нещодавній хіт Гарта Девіса ми додали, щоб продемонструвати, що сила жінки може полягати і в абсолютній відданості. Марія Магдалина — справжній приклад страждань, які багато в чому виглядають куди трагічнішими за ті, що пережив Ісус з Назарету. 

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

"Колет" 

Як ми й попереджали вас, історії про жінок, чиїми талантами та зусиллями користувалися чоловіки – не новина. Письменниця Колет створювала твори, які її чоловік і невдаха автор видавав за свої. Втім, кінець ангельському терпінню героїні, зіграної Кірою Найтлі, все-таки приходить, і тут починається найцікавіше. Які ж вдалося жінці “прекрасної епохи” перемогти “патріарха” у питанні законних прав? Звучить неправдоподібно, але Колет — саме та героїня, якою захоплюєшся не лише за талант, а й за силу духу. 

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

"Джуді" 

Чи можна назвати Джуді Гарланд сильною жінкою? Після перегляду оскароносного однойменного байопіку багато хто напевно вирішить з нами посперечатися. Однак, хіба знайти в собі сили, коли весь світ проти тебе, коли навіть твої власні спонукання погрожують перерости в ще більший провал, не варте захоплення? Історія про те, як чоловіки калічать нас, і змушують почуватися нікчемними. Дивитися, щоб пам'ятати у тому, що “патріархальний” світ жорстокий, байдужий і несправедливий. 

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

"Скандал" 

Тема харасменту стала найпопулярнішим топіком останніх кількох років. Якби не коронавірус, то ми б досі обговорювали, скільки разів потрібно піддати тортурам чоловіків, які посягнули на гідність слабкої статі. Фільм “Скандал” якраз про тих жінок, які першими зважилися виступити проти. Проти насильства, знущань, пристосування. Суперечлива історія, яка змушує замислитися у тому, чому світ не дізнався раніше у тому, що відбувається у “вищої ліги”. Однак і надихаюча, що змушує не терпіти те, з чим хоча б раз зіштовхувалася кожна жінка. 

Реальна боротьба: 12 найкращих байопиків про жінок, які творили історію.

"Небезпечний елемент" 

Найвідоміша жінка-вчена Марія Склодовська-Кюрі — чи не єдина представниця прекрасної статі, про досягнення якої ми дізнаємось за шкільною лавкою. І навіть так, здебільшого про її відкриття ніколи не розповідають у контексті одноосібного авторського права. Її перемоги завжди йдуть у парі з ім'ям її чоловіка. Перший викладач-жінка Сорбони, перший лауреат-представниця "слабкої статі" Нобелівської премії - життя Склодовської-Кюрі практично у всьому було ексклюзивним.  

Феміністки - не грізні, кричать і радикально налаштовані жінки, які ненавидять всіх чоловіків поголовно. Феміністки - це жінки, які у різні періоди розвитку історії відчували величезну несправедливість щодо “слабкої статі”. Історії цих героїнь доводять, що немає нічого неможливо, а бути сильною, впевненою та принциповою – не порок, а найголовніша перевага. Можливо, історія однієї з наших екранно-реальних героїнь допоможе вам знайти свій шлях, перевернувши життя на 180 градусів. 

Статті на тему