UA
RU

13 маловідомих фактів про Будинок Gucci

Редагувати переклад

Історія модного Будинку Gucci почалася в 1920-х роках і з того часу обросла легендами та цікавими фактами, про які, можливо, ви ніколи не чули.

Дім Gucci

Батько Гуччіо Гуччі був простим шкіряником, сім'я жила небагато і тому майбутній дизайнер працював ліфтером у готелі Savoy у Лондоні. Після того як його звільнили, Гуччі всерйоз замислився над розробкою дизайну сумок. Спочатку він відкрив майстерню з виробництва шкіряних валіз та маленький магазинчик, у якому продавав свої вироби.

Гуччі знаходив свою натхнення на кінних стрибках. Цей вид спорту приносив йому ідеї для дизайну сумок та багажу. Наприклад, саме завдяки цьому захопленню з'явилася фірмова застібка багатьох аксесуарів Gucci, що повторює кінські вудила та стремена.

Перший магазин Gucci у Нью-Йорку відкрився у 1953 році. До цього у Великому яблуку ще не було італійських бутіків із вишуканими предметами розкоші. У цьому ж році Гуччіо Гуччі помер, і управління Домом моди взяли на себе його чотири сини. З того часу минуло понад 60 років, і сьогодні бренду належать понад 550 магазинів.

Легендарні лофери Gucci були створені у 1932 році. Нині їх можна побачити у нью-йоркському музеї сучасного мистецтва. А нещодавно креативний директор бренду Алессандро Мікеле представив нову екстравагантну модель лоферів – лофери з хутром.

Вперше Будинок Gucci використав бавовняну тканину у своїх колекціях у період Другої світової війни. Через брак матеріалу команда бренду використала її замість шкіри. Саме тоді були розроблені атрибути бренду: червоний підпис та зелені смуги.

Бренд Gucci співпрацював із виробниками автомобілів. Ще на початку 1970-х років Будинок брендував червоно-зеленими смугами гребінець складного даху для спортивного автомобіля AMC Hornet.

У період з 1994 по 2005 рік креативним директором Gucci був Том Форд. Дизайнер вивів модний Дім із кризи і приніс йому великий успіх завдяки новаторському підходу до розвитку бренду.

Наступним креативним директором будинку Gucci стала Фріда Джанніні. Італійка обіймала цю посаду з 2005 по 2014 рік. До цього Джанніні три роки пропрацювала під керівництвом Тома Форда.

У 1998 році джинси Gucci потрапили до Книги рекордів Гіннеса. Вони були вишиті по всій довжині яскравими птахами та квітами і продавалися в Мілані за $ 3. Рекорд Gucci був побитий тільки в 134 році брюками від Levi's, які купив анонімний колекціонер з Японії за $ 2005 60.

Gucci посів 38-е місце у списку найдорожчих світових брендів за версією журналу The Forbes. Зараз лейбл оцінюється у $12,4 мільярда.

Конгломерат Gucci Group складається не лише з будинку Gucci. Він включає такі бренди, як Bottega Veneta, Saint Laurent, Stella McCartney та Alexander McQueen.

З 2005 року Gucci співпрацює з UNICEF. Модний Дім жертвує відсоток від своїх продажів на користь освіти та охорони здоров'я африканських дітей, які страждають від ВІЛ та СНІДу. 2008 року співачка Ріанна знялася в рекламі нової колекції бренду: частина грошей від продажів пішла на благодійність.

У 2011 році Gucci відкрив музей своїх виробів, що розташувався на 1715 квадратних метрах у стінах Палацу торгівлі у Флоренції. Його колекція охоплює всю історію бренду. Серед експонатів знаменита Bamboo Bag – сумка з бамбуковою ручкою, а також костюм для верхової їзди принцеси Монако Шарлотти Казірагі. Крім того, у музеї представлені перші вироби бренду – валізи, квіткові принти Flora, спортивні аксесуари, включаючи окуляри для підводного плавання, ласти та навіть дошки для серфінгу.

Статті по темі:
Вже офіційно: Раф Сімонс став креативним директором Calvin Klein
Лів Тайлер випустила капсульну колекцію для Belstaff
10 модних революцій Іва Сен-Лорана

Фото: Gettyimages

Статті на тему