UA
RU

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал

Редагувати переклад
елементи Трипільсної культури у новій колекції BEVZA SS 21 у рамках NYFW

Колекція BEVZA SS 2021 включає одні з найдавніших і найцікавіших аспектів української історії, досліджуючи при цьому могутню святість жінки. Глибоке дослідження дизайнера Світлани Бевзи включає вивчення Трипілля — стародавньої культури, яка існувала на території сучасної України. Язичницька цивілізація обожнювала жінок, центральну постать їх існування, поклонялася жіночої енергії та материнським інстинктам, навіть молилася статуям жіночої форми. Є й інші історичні українські мотиви, такі як колоски пшениці – символ, що є присутнім протягом усієї попередньої літньої колекції. І найглибша історія української кераміки. Обидва символи вплетені у характерний мінімалізм, що є синонімом BEVZA.

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 1

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 2

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 3

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 4

Серед улюблених суконь-комбінацій в обтяжку та комбінезонів BEVZA можна побачити структурований в'язаний жакет на основі кожуха – традиційного українського пальта з овчини. Цей виріб з лаконічним дизайном пов'язаний вручну зі смужок бавовни. Також фольклорний символ дерева життя присутній у мінімалістичних сукнях та топах.

Тут кераміка також грає центральну роль, оскільки вона була культурною опорою трипільської цивілізації, починаючи з 5400 до н. е. Подруга Світлани, кераміст Надя Шаповал створила для колекції серію прикрас ручної роботи. Надія – це бренд, заснований у 2018 році Надей Шаповал та орієнтований на розкриття духовного, художнього та тактильного потенціалу фізичних об'єктів, з якими ми стикаємося у повсякденному житті. Всі прототипи були створені Надій Шаповал вручну та виготовлені українськими майстрами-керамістами 8комора у Києві. «Я працювала з необробленою сирою глиною, щоб створити ефект знайденого під час розкопок предмета. Хотіла, щоб вона виглядала невідшліфованою та автентичною. Я сподіваюся, що через ці предмети жінки будь-якої країни світу зможуть споглядати та відчувати силу та енергію жіночності. Водночас місія полягає в тому, щоб розкрити та показати світові не до кінця розкриті історію та культуру України, які завжди були основою проекту Nadiia», – каже Надія Шаповал.

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 5

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 6

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 7

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 8

Читай також: Містична краса: Бренд BEVZA представляє Частину I весняно-літнього кампейну 2021

За натхненням Світлана з Надею поїхали до Трипільського краю, де вони знімали його сільські землі. Результатом стала серія медитативних, захоплюючих сцен пшеничних полів, що колишаються, і ідилічної дикої природи. За підтримки Державного історико-культурного заповідника "Трипільська культура" дует зміг продемонструвати раритетні зображення старовинної кераміки. Так народився арт-фільм 'TRYP' – 15-хвилинний фільм про нову колекцію з керамікою від Наді Шаповал та аерозйомками Трипілля. "Фільм - це набагато глибші емоції, ніж фешн-показ без глядачів", - говорить Світлана. «Такий проект розширює межі моди. Ціль цього фільму – поділитися красою нашої спадщини з людьми інших культур та інших країн».

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 9

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 10

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 11

Арт-фільм 'TRYP' BEVZA SS 2021 від Світлани Бевзи та Наді Шаповал-Фото 12

Світлана зазначила, що ця колекція була розроблена під час карантину та стала для неї однією з найближчих. «Я хотіла показати, наскільки важливо знайти своє коріння і продемонструвати їх світові. Ця пандемія розлучила нас з іншими народами та культурами», – каже вона. "Ми можемо передати один одному наші звичаї, розповівши історію своєї країни".

 

 

Статті на тему