Одна з найбільших акторок за останні 100 років відома не лише своїми ролями, нагородами та романами, яких було не мало не мало – 8. Клеопатра Голлівуду запам’яталася пристрастю до прикрас, колекцію яких збирала протягом усього життя. Вона навіть присвятила їм книгу, яку назвала «Мій роман із коштовностями».
Але не встигло пройти багато часу, як у 2011 році аукціонний будинок Christie’s оголосив про серію виставок коштовностей акторки у найбільших містах світу. Після яких проходив аукціон, де усі експонати виставлялися на продаж. Проте, варто зазначити, що частина зібраних коштів була перерахована до фонду The Elizabeth Taylor AIDS Foundation, який допомагає ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД у всьому світі.
Сьогодні ми розповімо про 5 найкрасивіших коштовностей Елізабет Тейлор, за які віддали цілі статки.
Намисто, прикрашене діамантами та смарагдами, йшло в комплекті з брошкою, браслетом та каблучкою. Більшість прикрас актриси – це подарунки від чоловіків та шанувальників. Не дивно, що коштовності Bulgari їй також подарували.
У перерві між зйомками Елізабет ходила зі своїм майбутнім чоловіком Річардом Бертоном. Дорогою вони зайшли до ювелірного магазину. Актриса згадувала, як довго вони вибирали між більшим та меншим кольє:
Спочатку я приміряла більший виріб, потім менше, потім знову по черзі прикладала перше і друге кольє. Поки що нарешті не визначилася і сказала Річардові, що мені більше подобається менша прикраса.
На що друг чоловіка Боб помітив: «Містере Бертон, ви навряд чи зможете знайти ще одну таку дівчину».
А тепер приступимо до найцікавішого — первісна вартість цього кольє оцінювалася в 1-1,5 млн. доларів. І анонімний покупець, зовсім не скнара, придбав його в 6 разів дорожче — за 6,130,500 доларів.
Читайте також: 14 ЗНАКОВИХ АКСЕСУАРІВ ЗНАМІНОСТЕЙ, ЯКІ СТАЛИ ЇХ ВІЗИТНОЮ КАРТОЧКОЮ
Вище ми зазначали, що у комплекті до кольє йшла брошка. Так ось, це саме вона — витончена та розкішна прикраса, яка прикрашала весільну сукню Тейлор у 1964 році. Однак, найбільша перевага коштовності полягає в тому, що при необхідності її можна швидко перетворити на підвіску.
У своїй книзі Елізабет згадує, що коханий завжди намагався порадувати її:
Річард був настільки романтичним, що використав будь-який привід, щоб подарувати мені прикрасу. Він дарував би мені подарунки навіть на вигадані свята, наприклад, «Прекрасний день» або «Ходімо погуляємо».
Будинок Christie’s оцінив її вартість у 500-700 тисяч доларів, проте де-факто невелика прикраса потрапила до нового щасливого власника за 6,788,500 доларів. Цей лот побив одразу два рекорди світових аукціонів: вартість коштовності зі смарагдом та ціна за карат смарагду.
І знов-таки автором подарунка виступає Річард Бертон. У Будапешті 1972 року на 40-річчя актриси чоловік придбав одну з найпопулярніших прикрас зі всієї колекції Тейлор.
Неймовірно великий діамант у 33 карати досі вражає поціновувачів прекрасного. Зокрема, він припав до душі азіатському покупцеві, який придбав кільце за 8,818,500 доларів.
Читайте також: ЗДОРОВ’Я ЗАМІСТЬ ДІЄТИ: СЕКРЕТИ СТРОЙНОСТІ ЕЛІЗАБЕТ ТЕЙЛОР
Подарунки на день народження не закінчуються. Разом із кільцем Річард презентував своїй обраниці серцеподібний алмаз на золото-рубіновому ланцюзі. Прикраса виявилася не лише красивою, а й скандальною. До цього дня воно знаходиться в центрі судових розглядів.
Розповідаємо, за що та чому. Спочатку все йшло добре, і ВІП-клієнт навіть придбав коштовність за 8800000 доларів. Проте, через кілька місяців намисто повернули з претензією, ніби воно ніколи не належало імператору Шах Джахан, як було заявлено. Через статус покупця аукціонний будинок відшкодував суму із власного бюджету. І коли звернувся до представників актриси із проханням повернути кошти, зіткнувся з нерозумінням. Незважаючи на всю історію скарг та спростування, обидві сторони наполегливо вважають, що гроші заборгували їм, а не вони. Ось такі труднощі може принести гарна дрібничка.
Найдорожча прикраса, яка була продана за 11800000 доларів і побила світовий рекорд. Намисто прикрашає грушоподібну перлину, історія якої починається ще з середини 16 століття.
Спочатку її знайшов африканський раб десь у Панамській затоці. Пізніше перлину подарували Марії Тюдор на заручини з Філіпом ІІ Іспанським. Вона належала восьми поколінням іспанських королів до захоплення Наполеоном Іспанії 1808 року. Тоді перлина потрапила до рук Джосефа Бонапарта і протягом 160 років подорожувала світом. Її передавали у спадок, продавали, поки у 1969 році на аукціоні Річард Бертон не придбав перлину для своєї Елізабет.
Мабуть, саме таким королівським бекграундом і пояснюється висока ціна.
Пізніше ювелірний будинок Cartier створив для неї намисто з рубінів та алмазів, яке сьогодні є найдорожчим із усіх прикрас голлівудської актриси.
Колекція Тейлор налічує понад 200 предметів, до кожного з яких вона належала особливо:
Я знаю, що в моїх коштовностях є якась магія, і сподіваюся, що вона передаватиметься іншим людям, зберігатиме і оберігатиме тих, хто ними володітиме, бо ми всі лише тимчасові зберігачі цієї краси… Іноді мені цікаво, що буде з всіма прикрасами, тому що… все це одного разу піде з молотка. Розлетиться по світу, і я щиро сподіваюся, що кожен, хто купить мою річ, любитиме її так сильно, як любила я.
Автор: Ліза Єрмоленко