Вивчаємо стильну тенденцію з погляду історії.
У моду впевнено повертається жіночність та романтичність. Про це можна говорити голосно, не соромлячись зайвої патріархальності тенденції. Кутюр’є не забувають про те, що все більше жінок починає розуміти справжню цінність фемінізму. Саме подібними фешн-висловлюваннями світ моди намагається наблизити дівчат до усвідомлення того, що відстоювання своїх прав не є догмою. Всі розмови про прерогативи та відповідальність не закінчуються на завзятому запереченні красивого і хоч дещо відкриває вид на розкішні форми. У сьогоднішньому матеріалі ми поговоримо про стильний тренд 2020 року – рукави-буфи. У моді вони вже більше 6 століть, і за цей час встигли зарекомендувати себе як елемент, який засуджували багато хто. Лише на початку 20 століття “ліхтарики”, або “окороки”, як їх називали французи через схожість форми на баранячу ногу, набули елегантності, втративши гротескну пихатість. Вивчаємо історію тренду, а також розуміємося, як носити ключовий елемент витонченого гардеробу нової хвилі.
Незважаючи на те, що рукави в одязі як такі потрапили до Європи з Візантії ще в 12 столітті, їхня максимальна популярність досягла піку в період заходу Тюдорів. Тоді на англійському престолі сиділа жінка, яка вважалася головною особою свого часу – сильна, незалежна, яка встановлює власні правила. Єлизавета I воліла носити наймодніші вбрання, а тому оминути пишні рукави, що звужуються до низу, вона не могла. За тодішньою модою “буфи” прикрашалися орнаментами, розшивались золотою ниткою та прикрашалися коштовностями. Звичайно, чим вище був статус леді, тим більш пишними та розкішними були рукави на її туалетах.
Згадайте численні адаптації романів Джейн Остін, які не перестають з’являтися навіть у 2020 році. Нещодавно пройшла прем’єра екранізації найкумеднішої історії британської письменниці – “Емма”. Чому ми так наполегливо намагаємось нав’язати вам ідею про сотий перегляд “Гордості та упереджень” або “Нортенгерського абатства”? Тільки тому, що мода ампіру (імперського стилю) передбачала наявність на ансамблях жінок пишних, але коротких рукавів. У компанії з глибоким декольте і максимально високою лінією талії, що закінчувалася під грудьми, буфи виглядали дуже забавно. Втім, мінімалізм початку 19 століття може навчити нас тому, як використовувати рукави-ліхтарики з розумом.
Одна з найстильніших епох історія розвитку світу почалася зі сходженням на престол молодої Вікторії. Юна королева, як і будь-яка сильна жінка, якій пощастило перевершити очікування тодішнього суспільства, хотіла встановлювати свої правила, а чи не підкорятися думці чоловіків. Так, саме Вікторія започаткувала традицію весільної білої сукні, а її низькі зачіски стали справжнім символом епохи. Не менш значущим стильним елементом вікторіанської моди вважалися і рукави-буфи — приспущені, плечі, що оголюють, і дуже елегантні. Сучасниця Вікторії – австрійська імператриця Єлизавета Баварська зробила “ліхтарики” відмінною рисою своїх об’ємних та ніжних ансамблів.
Читай також: Коротка розмова: Вчимося носити міні у зірок стрітстайлу
2020 року дизайнери вирішили згадати про дещо забутий тренд (востаннє на нього звертали увагу 30 років тому). Дівчата із задоволенням приміряють ансамблі, в яких “буфи” відіграють першорядні ролі. Сукні-халати, інтерпретація гіперболізованих сорочок, а також жіночні сарафани, що нагадують дівчатам, як може виглядати справжня елегантність. Образи в стилі 1980-х, що відрізняються асиметричним поділом, відвертим декольте та яскравими принтами, а також ідеальні топи – пастельних відтінків з безліччю рядів рюш, які лише підкреслюють особливості нашого головного героя.
Рукави-буфи у багатьох досі асоціюються з тим напускним снобізмом, які набували жінки часів Миколи Гоголя, які вирішили віддатись на “розірвання” закордонному тренду. Не заперечуватимемо, що тоді потяг до гігантизму, невиправданого розкоші часто затьмарював собою раціональний підхід до моди. Автор “Мертвих душ” часто жартував, що рукави знатних дам, що прогулюються Невським проспектом, виглядають настільки пишно, що навіть легкий вітерець здатний забрати їх вгору як на повітряних кулях. Нагадуємо вам про те, наскільки важливий здоровий глузд навіть при виборі стильного вбрання. Мода може бути саркастичною і навіть іронічною, але тільки ви можете транслювати подібний лейтмотив, а не дозволяти іншим насміхатися над вами.