UA
RU

Гнучке мистецтво: Cartier представив 6 нових прикрас із диким характером

У лютому 2022 року ексклюзивно у бутіках Cartier України раніше за інші міста світу з'явилася нова колекція La Panthere. Шість нових прикрас віддають шану головному символу паризького ювелірного будинку та водночас традиції створення гнучких прикрас. В інших країнах колекція з'явиться восени 2022 року.

Гнучке мистецтво: Cartier представив 6 нових прикрас з диким характером.

Одне з найвитонченіших створінь у ювелірному бестіарії, пантера живе у художніх майстернях Cartier ось уже понад 100 років і за цей час стала офіційним символом будинку. Все почалося в 1914 році з чорних цяток, що нагадують забарвлення пантери, на наручному годиннику, потім у 1915 на кишенькових, а в 1917 ця граціозна хижа кішка з'явилася між двома кипарисовими деревами на несесері з оніксу. Майстри Cartier створили виріб за спеціальним замовленням Луї Картьє для Жанни Туссен, тієї самої, що за норовливий характер і грацію в суспільстві прозвали пантерою, і тієї, що в 1930-х стане художнім керівником будинку. З приходом Туссен пантер у Cartier побільшало. Особливо після того, як у 1949 році герцог Віндзорський замовив для коханої дружини Уолліс Сімпсон брошку у вигляді пантери з платини в діамантовому паві з очима з жовтих грушеподібних діамантів і цятками синіх сапфірів, що сидить на гігантському кабо152,35.

Гнучке мистецтво: Cartier представив 6 нових прикрас з диким характером.

Красу екзотичних тварин моментально оцінили й інші шанувальниці будинку. У тому ж 1949 році красуня Дейзі Феллоуз замовила у Cartier брошку з сапфірами та діамантами у вигляді пантери, що звисає із золотої стрічки, на зразок Ордену золотого руна. Герцогині Віндзорській так сподобалася її грандіозна брошка, що в 1952 році вона замовляє ще одну хижу кішку у Cartier, цього разу у вигляді гнучкого браслета, який м'яко обіймав зап'ястя, а потім ще кілька. А в 1958 році принц Садруддін Ага Хан придбав для своєї дружини, моделі Ніни Дайєр, відразу кілька прикрас Cartier із цими граціозними тваринами. У тому числі перший у практиці Cartier розімкнений браслет з двома головами пантер з діамантами, сапфірами і смарагдами і брошка-трансформер з головою, що повертається, звисаючими гнучкими хвостом і лапами, яку можна було носити і як підвіску на перловому кольї. У 1967 мексиканська актриса Марія Фелікс, одна з найекстравагантніших клієнток Cartier, замовила браслет у вигляді двох пантер, що дивляться у різних напрямках з рухливими головами та лапами з платини з діамантами та оніксом.

Гнучке мистецтво: Cartier представив 6 нових прикрас з диким характером.

У 1970-х роках Cartier продовжили створювати своїх улюблених тварин із різних матеріалів та у різних стилістиках, але завжди зберігаючи естетичну вірність тим, що придумала Туссен. Так у 2013 у репертуарі будинку з'явилися гнучкі кільце Panthere з білого золота з діамантами, смарагдами та оніксом та браслет Panthere High Jewellery із платини з діамантами, смарагдами та оніксом. Кільце складалося з кількох ланок і м'яко оберталося навколо пальця, а в пантери на браслеті поверталися лапи та хвіст.

Гнучке мистецтво: Cartier представив 6 нових прикрас з диким характером.

Читай також: Любовні листи: Бренд BEVZA представивши колекцію сезону осінь-зима 2022/23.

Нова колекція Cartier La Panthere віддає шану традиції Cartier створювати прикраси з рухомими елементами. La Panthere складається з шести предметів: кільця, браслета та кольє з двома головами пантер із жовтого золота з цаворитами та з білого золота з діамантовим паве, оніксом та смарагдами. За природне забарвлення відповідають геометричні чорні цятки з лаку або оніксу, грайливо розташовані по всій поверхні прикрас.

Гнучке мистецтво: Cartier представив 6 нових прикрас з диким характером.

Головною особливістю нових La Panthere стала їхня гнучкість, якої майстрам Cartier вдалося досягти, завдяки новому технічному досягненню. Кожна прикраса поділена на ланки, відстань між якими ледь помітна. Встановлені всередині дві золоті пластини з'єднані зі пружинами всередині голів пантер, що дозволяє прикрасам легко розгинатися та повертатися у колишній вигляд. Гнучкий браслет комфортний у користуванні, а колье-чокер неймовірно зручно вдягати та знімати самостійно.

Гнучке мистецтво: Cartier представив 6 нових прикрас з диким характером.

Статті на тему