Закрити
UA
Мода

Ідеї модних луків на 2022 рік від українських митців

Поділись:

Дослідницька платформа PinchukArtCentre, що працює над архівом українського сучасного мистецтва, готує до видання у наступному році нову книжку «Чоловіки теж плачуть». Автори і авторки обіцяють змінити наші уявлення про українську маскулінність. До зимових свят команда Дослідницької платформи привідкриває таємничу завісу чоловічої душі та рекомендує ідеї для трендових модних луків у 2022 році за мотивами образів культових українських художників.

Афіша до виставки Кирила Проценка «Натюрморт на кухню, пейзаж в спальню». 2002. У головних ролях натюрморт, пейзаж та Кирило Проценко в сукні і образі радянської фешн-діви.

Кирило Проценко представляє варіант святкового чоловічого образу в стилі «аллегрова муд» для домашнього новорічного застілля з натюрмортом із олів’є, пейзажем за вікном та переглядом «Блакитного вогнику». Проценко пропонує не обмежувати себе у виборі акценту для мейкапу і бути поза трендами, бо блакитні тіні й червона помада завжди додають чоловічому образу лоску та вишуканості. Ваше застілля прикрасять страви із книги «О вкусной и здоровой пище», а ваш образ продовжуватиме багаторічні традиції стилю пострадянських новорічних святкувань.

Капан

Нікіта Кадан у фешн-зйомці для бренду Dis/order. 2019

На фото український художник Нікіта Кадан поряд з пам’ятником Тарасу Шевченку в Кмитівському музеї образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука. На посаді співробітника цього музею, Кадан організував там ряд виставок за участі сучасних художниць та художників, які кардинально переосмислювали колекцію музею.

Стильний та урочистий лук, представлений Каданом, чудово підійде для відвідування класичного музею, театру, чи філармонії. При зустрічі з класикою ми часто відчуваємо себе скуто, наше сприйняття ніби заздалегідь затиснуте в якісь рамки «правильного» розуміння. Така сукня вільного крою дозволить вам позбутися цього неприємного стану. Ви відчуєте себе розкутим та вільнодумним, як Нікіта Кадан, відкритим до нових несподіваних переосмислень.

Белов

Анатолій Бєлов на тлі роботи Вови Воротньова «Синя панель». Виставка «Українське тіло», 2012.

Художник Анатолій Бєлов вподобав сукню за її багатофункціональність: можна носити і як класичну сукню, і як плащ, розстібнувши ґудзики. «Я в ній ходив по Берліну, а в Києві вже не наважився», зізнається художник. Тільки на території сучасного мистецтва у 2012 році можна було дозволити собі берлінську свободу.

Модні журнали сьогодні стверджують, що Київ новий Берлін. Якщо ви вже відчули внутрішню свободу, але все ще остерігаєтесь її зовнішніх обмежень, сукня-трансформер на ґудзиках ідеальний перехідний варіант. Футболка з символом супермена під сукнею додасть вам впевненості в собі та підсилить відчуття власної неперевершеності в новому сміливому образі.

Куратор та арт-критик Костянтин Дорошенко в перформенсі Марії Гарнак і Лаури Кунцюте «Сукні для Всесвіту», 2016

Поєднання лоску вечірньої сукні та шляхетної стриманості чернечої ряси в образі українського арт-критика та куратора Костянтина Дорошенка, що у 2016 разом з білоруськими митцями і громадськими діячами взяв участь у перформансі «Сукні для Всесвіту» в мінській галереї «Ў». Для кожного з учасників створили сукню персонального дизайну, що відображав унікальність та ідентичність кожного з них. Перформери в сукнях здійснили дефіле навколо галереї. 

Подібне поєднання одночасної розкутості і святості у одязі зробить ваш образ авторитетним та інтригуючим, підкреслить глибину вашої духовності та неординарну красу її зовнішніх проявів.

Юсупов

Ілля Ісупов у відео Катерини Берлової «Спи, Іллюша, спи». 2021

У відео художниці Катерини Берлової, що нагадує чи то сон, чи спогад, чи галюцинацію,  художник Ілля Ісупов з’являється в образі Катерини Берлової. Вони  — в однакових сукнях, з однаковими прикрасами, з однаковими зачісками та мейкапом, з однаково блакитними очима. Катерина відтворює прийом Луїса Бунюєля у фільмі «Цей примарний об’єкт бажання», де одну й ту ж героїню грає дві різні акторки, — ніби втілюючи її різні прояви.

Ви можете відтворити цей експеримент, примірявши на себе  в новорічну ніч образ своєї подруги. Можливо, це дозволить вам її краще зрозуміти. Можливо, ви виявите, що у вас значно більше спільного, ніж ви думали.

Братков

Сергій Братков. Короткометражний фільм «Цукрова лихоманка». 2021. У головній ролі Володимир Будніков у сукні Влади Ралко.

Братков 2

Лаконічна чоловіча сукня і прикраси — найкращий гангста-камуфляж, якщо плануватимете наліт на алкомаркет після 22:00. Трендсеттер ідеального камуфлювання —  художник Володимир Будніков у ролі викрадача цукру з Шаргородського цукрового заводу у гостросюжетному фільмі Сергія Браткова «Цукрова лихоманка». Спонсоркою сукні для зйомок стала художниця Влада Ралко, у монохромності та мінімалістичному крої сукні впізнається вишуканий стиль власниці. Сукня-конспірація — ідеальний вибір, якщо ви таємничий лиходій і прагнете залишитись інкогніто! 

Братков 11

Сергій Братков. Фільм «Краса в обмін на керосин». 2010. В головній ролі Сергій Братков у червоній спідниці та бідон з керосином.

Братков 22

Чим виміряти непересічну чоловічу красу знає Сергій Братков, режисер, сценарист та виконавець головної ролі у фільмі «Краса в обмін на керосин». За сценарієм, розкішна брюнетка в червоному приходить на засідання комісії по розподіленню благ за красу і розписується в журналі про отримання бідону з керосином для приватних потреб. На героїні вільний прямого крою костюм полум’яного кольору з декоративними прихованими кишенями. Темні колготки з туфлями на низьких підборах та червона спідниця — це втілення канонічного тренду про червоне і чорне, про любов і печаль, про красу і самотність.
Червоний костюм зі спідницею — безпрограшний варіант, якщо Пристрасть — ваше друге ім’я, а краса є очевидною для усього поселення міського типу. 

Вова Воротньов у фешн-зйомці для бренду Dis/order. 2017

Якщо ви найсміливіший у компанії й не маєте жодних сумнівів щодо власної мужності — одягайте рожеве. Якщо хочете загострити відчуття  — одягайте прозоре. Головне — зберігайте серйозний вираз обличчя та критичний погляд. І будьте обережні із селфі, інстаграм таку прозорість може забанити. 

Трох Микола. Три фігури. 1994. Із колекції Тетяни і Бориса Гриньових.

Для особливої тематичної вечірки художники Кирило Проценко та Кирило Чічкан пропонують підготуватися завчасно. У трендах на 2022 рік для BDSM-вечірок шовкова міді-сукня, сітчасті панчохи, витончені лакові лофери та шкіряний батіг у якості екстравагантного аксесуару. Шовкова спідниця грайливо приховає делікатні частини чоловічого тіла, а сітчасті колготки додадуть образу розкутості та спокусливості. Натомість батіг підкреслить брутальну мужність, силу та тваринні бажання, що збалансує ваш лук на вечір та зробить його завершеним і красномовним. Адже якщо попереду еротична вечірка і треба бути готовим до всього, то батіг і панчохи в сітку — це те, що потрібно справжньому чоловіку!

Гоп-глем гурт РАПАНИ (Стас Волязловський, Семен Храмцов). 2015. Симпозіум Бірючий.

У цій майже студійній зйомці херсонського гоп-глем гурту РАПАНИ художники Стас Волязловський та Семен Храмцов представляють варіант парного чоловічого луку для найурочистіших моментів життя. Авторський музичний та стильовий напрям гурту РАПАНИ — це суміш кітчу та побутового гламуру, іронія над провінційним гомофобним мисленням та кліше-образами гей-культури.  Художники пропонують надихатися незмінною класикою — елегантність білого та святковий фасон весільних суконь підкреслюють чистоту та невинність чоловіка. Митці переконані, не важливо, чи чоловіку трішки до, або ж трішки за 30, — завжди є нагода приміряти омріяну білосніжну сукню. 

Extraordinary Queer Cabaret Magic Infant. Фотографія Саші Курмаза. 2021

Якщо у планах вечірка із невизначеною тематикою та відкритим фіналом, навіть для досвідчених паті-мейкерів стає важкою задачею обрати найвдаліший лук. Художник Богдан Мороз у сценічному образі Богдани Холодної під час виступу квір кабаре Magic Infant дає підказку — можна одягти всі сукні одночасно. Вам гарантована увага оточуючих! Є ще один секрет: доповнити образ трояндою у целофані — і звання «королеви балу» вам гарантоване.

Фото та текст надано PinchukArtCentre

Читайте також: IN OR OUT: ПІДСУМКИ РОКУ РЕДАКЦІЇ MARIE CLAIRE