UA
RU

Ігроманія та перевтома: нові захворювання у списку ВООЗ

Редагувати переклад
Всесвітня організація охорони здоров'я оприлюднила нову Міжнародну класифікацію хвороб (МКХ-11), яку буде затверджено на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я у травні 2019 року. За попередніми даними ця класифікація набуде чинності лише з 2022 року.

Тепер ВООЗ стала серйозніше ставитись до емоційного вигоряння. Наразі розлади, пов'язані з професійним емоційним стресом, вважаються повноцінними захворюваннями.

Читайте також: КАВА: ВСЯ ПРАВДА І МІФИ ПРО ЦЬОМУ НАПИТКУ

Ігроманія та перевтома: нові захворювання у списку ВООЗ-Фото 1

Перевтома – це стан організму, який настає через тривалу відсутність відпочинку та впливу на нього шкідливих факторів навколишнього середовища, таких як: шум, кількість людей, яскраве світло, забруднене повітря.

Перевтому називають синдромом емоційного вигоряння або синдромом хронічної втоми. Воно буває як розумове, і фізичне. Найпоширенішими ознаками та симптомами хронічної перевтоми є сонливість, незалежно від часу сну, головний біль, ослаблення імунітету, млявість і дратівливість.

Також у зв'язку з роботою та стресом, поняття емоційного вигоряння характеризується наступною симптоматикою: відсутність енергії, негативне ставлення до роботи та небажання її виконувати, а також зниження професійної ефективності, прокрастинація та негативний настрій.

Читайте також: КАЖЕ НУТРИЦІОЛОГ: ПЛЮСИ І МІНУСИ ВЕГЕТАРІАНСТВА

Ігроманія та перевтома: нові захворювання у списку ВООЗ-Фото 2

Нещодавні дослідження підтвердили, що сучасне молоде покоління вигоряє на роботі швидше за інших, оскільки підвищена активність, ініціативність та ентузіазм дуже енерговитратні. Тому важливо стежити за своїм здоров'ям не лише фізичним, а й ментальним.

У списку нових захворювань, представлених всесвітньою організацією охорони здоров'я, також з'явилася залежність від відеоігор. Вона визнана новим видом психічного розладу, що характеризується надмірним захопленням комп'ютерними та відеоіграми. Однак для діагностування хвороби у людини протягом цілого року мають спостерігатися ознаки ігрового розладу, що негативно впливають на сімейні, соціальні, освітні, професійні та інші сфери життя.

Людина не може контролювати свою залежність, вона ставить відеоігри вище своїх обов'язків та інтересів. Вчені відносять до залежних геймерів, які грають близько 20 годин на день. Такі люди відмовляються від сну, їжі, роботи чи навчання та інших повсякденних справ.

Статті на тему