UA
RU

Колаж як мистецтво у книзі видавництва Gestalten

Редагувати переклад

Видавництво Gestalten випустило книгу «Ера колажу. Том 2» (Art of Collage Vol.2), в якій зібрані роботи найкращих колажистів світу.

theageofcollage2_side_cmyk

Мистецтво колажу зародилося на початку минулого століття. Колекціонування зображень, їх деконструкція та об'єднання у нову композицію художники-колажисти використовують і як абстрактний витвір мистецтва, і як маркер сучасної поп-культури, і як соціальний чи політичний протест. Колажі - це, по суті, візуальні багатошарові поеми, що дуже точно відображають наш час.

theageofcollagevol2_beomiskwon_p28

Беомсік Вон
Південна Корея

У дитинстві Беомсік Вон любив збирати та розбирати одні й ті самі деталі Lego у різних комбінаціях. Цей принцип він переніс і у свої колажі, що є архітектурними фотокомпозиціями. У фантасмагоричних роботах Вона найхимернішим чином переплітаються Захід і Схід, різні архітектурні стилі та епохи, географічні локації.

theageofcollagevol2_keiichitanaami_p70_02

Кейчі Танаамі
Японія

Повітряні американські бомбардування Токіо в 40-х роках залишили в пам'яті тепер уже 80-річного японця Кейчі Танаамі незабутній слід, який досі проглядається в його роботах. Особливо Кейчі запам'яталася золота рибка його дідуся, луска якої блищала на сонці в акваріумі на тлі пекла, що розвертається на вулиці. «Досі я вважаю цей візуальний досвід сильнішим за будь-яку галюцинацію».

theageofcollagevol2_davidhorvath_p10

Пітер Хорват
Канада

Будучи потомственим фотографом, Хорват захопився ідеєю фотомонтажу, ознайомившись із роботами німецьких дадаїстів Джона Хартфілда та Ханни Хех. Крім колажів, Пітер займається відеоартом. «Наслідуючи буяння розумового процесу і ламаючи історичну одномірність кіноекрана, я підтримую ідею про те, що ми багатовимірні істоти за своєю природою».

theageofcollagevol2_blommers_schumm_p83_01

Анушка Бломмерс та Нільс Шумм
Нідерланди

Дует Бломмерс-Шумм спеціалізується на модній фотографії: їх роботи можна знайти як у традиційних, так і альтернативних глянцевих виданнях. У серії фотоколажів, створеної для лондонського журналу Baron, що пере межі між мистецтвом і порнографією, фотографи об'єднали жіночі та чоловічі тіла так, щоб з першого погляду розпізнати стать людини було складно.

theageofcollagevol2_paulburgess_p43

Пол Берджес
Велика Британія

У 70-ті Пол Берджесс співпрацював з Sex Pistols як фотограф і графічний дизайнер. Часто Пол використовує панк-естетику, щоб позначити ширші ідеї: питання стосунків та сім'ї, соціальної нерівності. «Майже всі без винятку колажисти – збирачі всього, що можна вирізати чи відсканувати, щоб використати у своїх роботах. Чи хороший ти колажист, повністю залежить від матеріалу, з яким тобі доводиться працювати».

theageofcollagevol2_akzidenz_p95

Akzidenz
Швейцарія

Цього швейцарського колажиста надихають роботи його співвітчизника, друкаря Еміля Рудера. «Мене завжди приваблювали конструкції та лінії, контраст між природою та витворами рук людини», – зізнається Філіп Больтхаузен, який працює під псевдонімом Akzidenz. У його роботах часто присутні потяги.

theageofcollagevol2_matmaitland_p138_02

Мет Мейтленд
Велика Британія

Використовуючи сучасні графічні інструменти, Мет створює сюрреалістичні колажі, що відображають суть сучасної поп-культури. У його портфоліо – візуальні кампанії для таких музикантів та гуртів, як Basement Jaxx, Snow Patrol, Goldfrapp, Beck. Останнім часом Мейтленд серйозно захопився модою: на його рахунку роботи з Жан-Полем Готьє, брендами Hunter та Kenzo. Про процес роботи над колажами він говорить так: Іноді це може бути хвиля ностальгії або дежавю, сон, який швидко вислизає, але ти намагаєшся утримати його в пам'яті. Якщо говорити предметніше, натхнення походить від дотику з різними креативними сферами: кіно, музикою, модою, образотворчим мистецтвом. Але мені не подобається вивчати речі надто глибоко, бо вони можуть завадити твоєму власному баченню».

theageofcollagevol2_bedelgeuse_p163

 

Bedelgeuse
CША

Тревіс Бедел, відомий під псевдонімом Bedelgeuse, шукає натхнення у навколишньому середовищі. Він живе поруч із пляжем у Сан-Франциско та досліджує у своїх роботах теми здоров'я, кохання, персонального зростання та смерті. Він також створює тривимірні скульптури-колажі з кристалів, анатомічних моделей, штучних кольорів та комах.

theageofcollagevol2_loladupr_p275

Лола Дюпре
Іспанія

Іспанка Лола Дюпре працює з портретами відомих людей, перетворюючи їх на чудовиська Франкенштейна. Художниця почувається у соціальних мережах як риба у воді – там вона знаходить натхнення, а Photoshop вважає майбутнім колажу. При цьому власні роботи вона досі збирає вручну за допомогою клею та ножиць. В середньому над кожною працює близько 25 годин.

theageofcollagevol2_joewebb_p183

Джо Вебб
Велика Британія

Британський колажист завжди залишає місце для політичних та соціальних маніфестів у своїх роботах. «Багато образів я запозичую з реклами, яка є вкрай спотвореною та недосяжною проекцією реальності, створеної, щоб ми відчували себе непривабливими, недостатньо хорошими та споживали більше. Я поєдную ці глянсові картинки з реальними подіями: війною, катаклізмами, бідністю, корупцією».

 

Статті на тему