У світі моди бал правлять 80-ті роки, так що повертаємося в передостаннє десятиліття 20 століття, про яке ще можна говорити як про період, який мав «власну особу», можливо, вже не особливо витончене, але було. Якщо погодитися з думкою, що звучить останнім часом, що мода більше не пропонує нічого нового, а лише робить витки за спіраллю часу і демонструє колекції-репліки, що відроджують почергово попередні модні періоди, то, мабуть, 80-ті роки – це той рубіж, після подолання якого, на жаль, засяяло «світло в кінці тунелю», і стало очевидним, що ідеї практично вичерпані.
[metaslider id=58309]
1980-ті почали відроджувати класичні стилі, щоправда, поки що не просто цитуючи модні напрямки минулих десятиліть, а модернізуючи їх, оскільки традиційні костюми стали здаватися фешн-індустрії надто звичайними та нудними. У моду увійшла «неокласика» – класичні форми стараннями модельєрів перетворювалися на ультрасучасні.
У моді 1980-х переплелися ретрообрази, переосмислені дизайнерами, а також стилі, народжені молодіжними субкультурами, музичними та танцювальними напрямками, бумом спорту. Хіп-хоп, готика, пост-панк, рейв, хаус, техно, брейк-данс, сноуборд, скейтборд, ролики, степ-аеробіка – всі ці явища вплинули на стилістику десятиліття.
Збираючи образ зірки колишніх дискотек, головне – вчасно зупинитись. Наприклад, якщо вже вибрали леопардовий бомбер з еполетами, то утримайтеся від принта, що кричить, внизу.
Брейк-данс вимагав зручного одягу, такого як спортивні костюми та кросівки; рейвери носили мішкуваті джинси, трикотажні куртки з капюшонами; прихильники «кислотної» музики хаус шанували легінси з лайкрою флуоресцентних кольорів. У музичних кумирів, які є прикладом для наслідування, були власні пристрасті, наприклад, члени групи New Kids on the Block носили одяг фірми Nike, а хіп-хоп гурт Run DMC – спортивні костюми Adidas, розшнуровані кросівки і масивні золоті ланцюги.
[metaslider id=58317]
Стиль 1980-х років можна охарактеризувати як надмірність. Все, як би, «надто»: надто вузьке, надто об’ємне, надто яскраве, надто яскраве. Список знакових речей десятиліття стилістичного розгулу значний: підкладні плечі, штани-банани, одяг у стилі «мілітарі» та «сафарі», рукави крою «кімоно», «кажан» і реглан, легінси з яскравими малюнками, чорні ажурні колготки, тканина, так звана варенка, чорні шкіряні куртки, люрекс, масивна біжутерія, ювелірні гудзики на жакетах, об’ємні зачіски або укладання з ефектом «мокрого волосся», каскадні стрижки, спіральна хімічна завивка, волосся декоративних квітів, типу «баклажан» ». Використовувалося багато косметики навмисних відтінків з блискітками та перламутром.
Але, незважаючи на всі крайнощі і суперечності, восьме десятиліття двадцятого століття, для якого ексцентрика і надмірність вважалися хорошим смаком, було неординарним, що запам’яталося, що повернуло у переосмисленому вигляді у світ моди її колишні завоювання, і поки що збагатило його новими ідеями.