Сонцезахисні окуляри актуальні будь-якої пори року, але навесні без них зовсім не обійтися. Як правильно вибрати – читайте у статті!
Зміст:
Після зимових холодів та вітряної весни будь-яке, навіть сліпуче сонце – велика радість. А ось ранні мімічні зморшки – завжди велике горе. Тож сонцезахисні окуляри все-таки краще не ігнорувати. Тим більше, що крута пара здатна простий образ перетворити на модний.
Неправильно підібрані сонцезахисні окуляри можуть спричинити різноманітні захворювання очей, найнешкідливіше з яких – кон’юнктивіт.
Медична статистика підтверджує: у 50% випадків розвитку короткозорості, далекозорості, катаракти, глаукоми у здорових людей, які добре бачать від народження, винні саме неякісні окуляри (сонцезахисні в тому числі). Грамотний вибір сонцезахисних окулярів відбувається у два етапи. Для початку потрібно визначитися з технічними параметрами:
Після цього починайте вибирати трендові та стильні моделі, або класичні – до чого душа лежить.
Читайте також: Які сонцезахисні окуляри вибрати цього сезону?
Скляні лінзи дають гарантований захист від ультрафіолету і не дряпаються, якщо, звичайно, не терти ними об асфальт. Можна вибирати окуляри з мінімальним затемненням та бути спокійним за здоров’я своїх очей.
пластикові лінзи легше і тонше, ніж скляні, а сучасні покриття дозволяють надати їм стійкості до подряпин. Але пластик вимагає більш дбайливого ставлення до себе.
Фахівці також радять обирати якісні полімерні матеріали. Їхня ціна вища, але при цьому вони мають переваги скляних і пластикових лінз (легкі, тонкі і одночасно дають гарний захист від ультрафіолету).
Який ви матеріал ви не вибрали, пам’ятайте, що в хороших окулярах лінзи тримаються в оправі міцно, і навіть якщо спробувати зрушити їх руками, вони не змінять положення.
До окулярів із пластиковими лінзами додається етикетка, на якій вказаний відсоток UVA та UVB випромінювань та довжина хвиль, що блокуються окулярами. Хвилі вимірюються в нанометрах, 100% захист дають окуляри з маркуванням 400 нм. Якщо цифра менша за 400 – окуляри пропускають частину ультрафіолету.
Читайте також: Тренд сезону: лакова помада
Прийнято виділяти п’ять ступенів затемнення лінз – від дуже світлих, що пропускають 80-100% світла, які захистять очі від ультрафіолету лише в похмуру погоду, до темних, що пропускають лише 3-8% світла.
Багато хто впевнений, що чим темніший колір лінз, тим краще вони захищають очі. Насправді інтенсивність фарбування лінз не завжди говорить про здатність затримувати сонячне проміння. Якщо лінзи пофарбовані в темний колір, але не мають захисних властивостей, доза ультрафіолету впливає на очі ще гірше, ніж промені, отримані через прозору лінзу.
Фільтри певного кольору здатні посилювати роботу одних фоторецепторів ока та послаблювати інші, що змінює на сітківці якість зображення.
Помічали, що багато спортсменів під час змагань обирають сонцезахисні окуляри з жовтими лінзами? Цей аксесуар стане в нагоді при заняттях спортом на свіжому повітрі. Жовті окуляри покращують контрастність, що полегшує орієнтацію гравця на майданчику, та водночас захищають від надмірного сонячного випромінювання.
Найправильнішими та безпечними для щоденного носіння вважаються лінзи сірого, зеленого та коричневого відтінків.
Вони найменше спотворюють кольори, найкраще поглинають випромінювання і навіть заспокоюють очі.
Майте на увазі – забарвлення лінз має бути рівномірним. Окуляри, в яких на різних ділянках лінзи різний ступінь затемнення, стомлюють очі. Під час вибору кольору лінз сонцезахисних окулярів слідуй головному правилу – при їх надяганні у тебе має з’являтися відчуття комфорту.
Квадратної форми особи виглядають:
Овальної форми особи підходять:
Круглі форми обличчя підходять:
Прямокутної форми особи підходять: