Edit page title KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA
Edit meta description KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA - Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA

Редагувати переклад
Одним із найдавніших оберегів українців були візерунки, вишиті на сорочках. Кожен знак та колір ніс у собі глибокий сенс. Взявши до рук вишиванку, вміла майстриня могла «прочитати» символіку та розповісти історію. До

колекції прикрас
 
 KOLO

дизайнерка обрала 6 візерунків із українських вишиванок і перенесли їх на сережки, тим самим способом, як це робили українські пращури. Кожна пара вишивається вручну нашими майстринями  від 6 до 12 годин.
 

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 1

У кожного народу є вічні символи, які відрізняють їх культуру від усіх інших. І такі символи не зникають із плином часу. Колекція KOLO — це нагадуванням про українське коріння і національну ідентичність. Елементами колекції стали маки. Оскільки вишивка маками з давніх-давен мала глибоке значення для кожного українця, адже вважалося, що це чарівна рослина, яка захищає людину від зла. А ще наші прадіди вірили, що будь-яке поле битви навесні завжди вкривається яскраво-червоними маками, що бережуть у собі незнищенну пам’ять роду. Восьмикутна зірка, виконана у техніці виконання « білим по білому». Зірка – один із найпопулярніших геометричних мотивів в українській вишивці. 8 – невипадкове число. Біофізики кажуть, що саме така зірка – октаедрон – зображає модель побудови енергетичного поля довкола будь-якого живого організму. Хрест, яким традиційно зображвали на обличчях ляльок- берегинь. Загалом, хрест – один із найпоширеніших знаків у світовій культурі загалом. Він багатогранний і невичерпний та символізує ідею центричності. Перехрещення двох ліній символізувало зустріч Земного з Небесним. Хрест означає також гармонію чотирьох стихій: вогню, води, землі і повітря. Хрест у колі – астрологічний символ Землі. На орнаменти вишиванок, характерних для різних регіонів України. Хрещатик, який використовували на Київщині. Це геометричні візерунки рослин у коралово-червоних або ж чорних барвах. Хрест та Київ— орнаменти відтворені за схемами з альбому «Український народний орнамент» від 1876 року, що присвячений першій грунтовній етнографічній роботі з української орнаментики Ольги Петрівни Косач (Олени Пчілки).

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 2

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 3

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 4

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 5

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 6

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 7

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 8

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 9

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 10

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 11

KOLO: нова колекція прикрас KOLOMATSKA-Фото 12

Читайте також: ЛЬВІВСЬКИЙ БРЕНД «ҐРОНО» ПРЕЗЕНТУВАВ КОЛЕКЦІЮ ДОМАШНЬОГО ДЕКОРУ ЗА МОТИВАМИ РОЗПИСІВ ПОЛІНИ РАЙКО  

Статті на тему