Закрити
UA
Мода

Кругообіг речей у природі: що робити з одягом, який вам більше не потрібний

Поділись:

Після традиційного весняного розбору гардеробу багато хто задається питанням – а куди ж тепер подіти весь одяг, який не пройшов дрес-код у новий сезон. На щастя, варіантів чимало і всі вони допоможуть не лише позбутися речей, а й зробити добру справу.

posts-to-db-Фото 1

Насамперед, варто розсортувати речі залежно від їх стану та визначити, які з них ви просто переросли, які вам набридли, але зберегли гарний вигляд, а ось які стануть у нагоді хіба що для дачі. Адже для кожної з цих груп є окреме застосування.

Читайте також: ЯК ПОБУТИСЯ ВІД НЕПОТРІБНИХ РЕЧІВ У ГАРДЕРОБІ РАЗ І НАЗАВЖДИ

Благодійні маркети

Сьогодні в Україні є одразу кілька майданчиків, які займаються продажем речей, які вже відслужили своє колишнім власникам. Так, наприклад, проект Vintage Charity Market проходить в Одесі та Києві, і зібрані від продажу речей гроші передає на закупівлю обладнання для дитячих лікарень. Як відзначають організатори, безкоштовно віддати їм для реалізації можна як жакет Zara, так і пальто Chanel – головне, щоб річ була в хорошому стані. Одяг та взуття можна приносити або в київський чи одеський магазин Apt. 13, або надсилати «Новою поштою» організаторам. Можна навіть попросити про самовивезення речей з вашої оселі – якщо немає можливості передати їх самостійно. 

posts-to-db-Фото 2

@vintage.charity.market

Багатьом добре відомий ще один благодійний маркет. «Кураж». Вже кілька років на цьому майданчику можна продати непотрібні вам речі, зробити свій внесок у благодійність та ще й чудово провести час у компанії активних та веселих городян. Адже за форматом «Кураж» нагадує справжній тематичний фестиваль – із лекціями, фудзоною, танцями та концертами. Для того, щоб продати на «Куражі» свій старий одяг, потрібно зареєструватися та сплатити внесок у розмірі 500 гривень за два дні. Суворих обмежень щодо того, що це мають бути за речі – ні. Єдине табу – жодного натурального хутра. 

posts-to-db-Фото 3

@kurazh.kyiv

комісійні магазини

Це давно відоме поняття, але на хвилі поступового приходу багатьох людей до усвідомленості такі магазини зараз отримують нове життя. 

Одними з перших у такому форматі стали працювати GoodBuyFashion. Цей магазин відкритий у Києві ще з 2005 року та принципи його роботи – як у класичній «комісіоці». Ви здаєте їм речі під реалізацію, і якщо вони продаються, отримуєте свої 50%.

Читайте також: 5 ПРИЧИН, ЧОМУ ВАРТО ПОЛЮБИТИ ГРУПНІ РЕЧІ

Новий товар у магазині приймають по понеділках, але просять заздалегідь надсилати фото речей, щоб у разі чого ви не везли зайвого. Магазин робить ставку на справді цінний вінтаж, тому там є певна селекція брендів.

posts-to-db-Фото 4

@goodbuyfashion

Ще один київський магазин, до якого можна здати свої речі, – «Ласка». Але він працює виключно як благодійний проект, а не як комісійка у звичному вигляді. Тому з одягом, взуттям та аксесуарами, які вам більше не потрібні, розлучатися треба буде безкоштовно. Власники магазину дуже просять приносити ті речі, які мають гарний вигляд. Але навіть з огляду на це правило, далеко не весь одяг потрапляє до магазину – більша частина одразу вирушає до благодійних фондів (тільки за березень у «Ласці» відсортували близько 5000 кг речей).

posts-to-db-Фото 5

@laskastore

Гуманітарна допомога

Якщо ви розумієте, що речі не мають «товарного» вигляду, але в той же час вони не зіпсовані і можуть стати у нагоді, можна безпосередньо віддати їх у благодійні організації. Найзручніше – передати до Товариства Червоного Хреста України, оскільки їх пункти прийому є у кожному районі Києва (список адрес). Попередньо варто зателефонувати і попередити про те, що ви плануєте приїхати.

Також пункт прийому на допомогу незаможним верствам населення є у будівлі Бібліотеки імені В. А. Сухомлинського. Він називається «Банк одягу» та з його представниками, як і з «Червоним хрестом», варто попередньо зв’язатися по телефону.

posts-to-db-Фото 6

Якщо ви не хочете зайвий раз з кимось комунікувати, то старі речі можна здати в спеціальні бокси «Кошик добра», розташовані прямо на вулицях. Поміщати в контейнери можна одяг, взуття та постільна білизна. Волонтери розподіляють ці речі та передають у дитячі будинки, фонди соцзахисту, будинки для людей похилого віку та благодійні організації.

Пункти прийому на переробку

Якщо речі вже зовсім не годяться, не поспішайте їх просто викидати. У це непросто повірити, але з них ще можна створити новий одяг. Особливо досяг успіху в цьому мас-маркет-гігант H&M. Розуміючи відповідальність перед планетою за кількість одягу, що виробляється, шведський бренд обладнав деякі свої магазини пунктами прийому непотрібних речей, які потім відправляються на переробку.

Читайте також: ДАЛІ ПОЧАТОК: ДИЗАЙНЕРИ, ЯКІ ПЕРШИМИ СТАЛИ РОБИТИ МОДУ СВІДОМЛЕНОЇ

У Києві така опція є у магазині H&M у ТРЦ Lavina Mall. До речі, за кожен зданий пакет непотрібного одягу видають сертифікат на 40 гривень для покупки нового. На день на переробку можна здати не більше двох пакетів.