Ksenia Schnaider: презентація колекції AW2024 на CPHFW в ексклюзивному інтерв‘ю

Редагувати переклад
KSENIASCHNAIDER із гордістю представила колекцію Осінь-Зима 2024 під вдячним гаслом "Природа завжди перемагає". Саме для нас Ксенія поділилася власними думками та неймовірним баченням символів, натхненням, складнощами воєнних обставин та творчими викликами, що є невід‘ємною частиною життя української дизайнерки.

Презентація відбулася 1 лютого в рамках ініціативи «Підтримай українську моду» Українського Тижня Моди зі сприянням Програми конкурентоспроможної економіки USAID в Україні.

Ksenia Schnaider: презентація колекції AW2024 на CPHFW в ексклюзивному інтерв‘ю-Фото 1
фотограф: Valentina Ferreyra

Чи можете ви детальніше розповісти про тему «Природа завжди перемагає» і як вона надихнула вашу колекцію FW24-25? 

Я вирішила присвятити цю колекцію темі природи, тій непомітній силі яку вона приховує. Щоб не відбувалось у світі — кожної весни все одно розквітають квіти. Ця колекція виспівує цю здатність відновлюватись та квітнути, ця колекція про життя. В ній багато зеленого кольору, який для мене є дуже особливим зараз. Хочу вірити, що ці речі принесуть радість, всі вони створені з любовʼю.

Які конкретні аспекти природи послужили основним натхненням для цієї колекції?

Ніяких конкретних аспектів — лише стан, здатність трави пробивати асфальт. Ця колекція вона скоріше звертає на це увагу, ніж в пряму використувує це як мотив. 

Ksenia Schnaider: презентація колекції AW2024 на CPHFW в ексклюзивному інтерв‘ю-Фото 2
фотограф:  Raimonda Kulikauskiene

Колекція підкреслює стійкість.Чи можете ви поділитися думками про матеріали та методи, які ви використовували, щоб узгодити тему природи та сталого розвитку?

Більшість речей в колекціі це перероблений денім. Також ми попрацювали з дедстоком від ShurShur і перетворили їх панчохи на топи. 

Як, на вашу думку, індустрія моди може продовжувати віддавати пріоритет стійкості, особливо в складні часи, як-от триваюча війна?

Це дуже складно робити і в мирний час, а от в воєнний виклики ще збільшились. Головне в цьому процесі усвідомлювати наслідки і хоча б в чомусь намагатись їх мінімізовувати. У темі сталості дуже важко досягти ідеалу — адже найсвідомішим вибором було б просто перестати займатись виробництвом і задовільнитись тим одягом, що вже є. Тому будь яке виробництво це використання природних ресурсів і я б радила звертати увагу на їх відновлення. 

Ksenia Schnaider: презентація колекції AW2024 на CPHFW в ексклюзивному інтерв‘ю-Фото 3

Оскільки ви зараз перебуваєте у Великій Британії, чи вплинула зміна місця на ваш творчий підхід чи перспективу?

Важко сказати, якщо чесно. Все одно наша студія залишилась у Києві і я приїджаю працювати над колекціями додому і творчий процес та примірки проходять тут. 

Ви демонструєте свої колекції на міжнародному рівні вже більше десяти років. Як ваш глобальний досвід вплинув на естетику та підхід до дизайну?

З першого дня заснування ми поводили себе як глобальний бренд, навіть не будучі таким. Ми завжди намагались працювати у світовому контексті і створювати універсальний дизайн, зрозумілий в будь-якій точці світу. Минулого року ми мали змогу попрацювати з командою adidas Originals в Німеччині і створити кілька колекцій для магазинів adidas на всіх континентах. Це був безцінний досвід який дав ще більше впевненості і розуміння як потрібно працювати над продуктом, щоб він ставав глобальним.

Ksenia Schnaider: презентація колекції AW2024 на CPHFW в ексклюзивному інтерв‘ю-Фото 4

Чому скандинавський ринок важливий для вас і чого ви сподіваєтеся досягти, виступаючи на CPHFW?

Мені дуже імпонують цінності, які проголошує оргкомітет копенгагенського тижня моди. Це єдиний фешн вік, для якого принциповим є етичне та екологічне виробництво представлених брендів. Кожен учасник проходить серйозний відбір, саме тому мені було важливо потрапити на цю платформу і мати змогу представити там нашу колекцію. Сподіваюсь, ми продовжимо там показуватись і надалі. 

Чи є у вашій колекції певні елементи, які, на вашу думку, резонують зі скандинавською аудиторією?

Розслабленість образу, яскраві кольори, екологічні матеріали, прикольні силуети — це все, що дуже люблять у Копенгагені і що є в нашій новій колекції. Думаю нашої настрої співпадають.

Ksenia Schnaider: презентація колекції AW2024 на CPHFW в ексклюзивному інтерв‘ю-Фото 5

Як ви справляєтеся з викликами, з якими стикаються українські дизайнери, зокрема в умовах війни, і продовжуєте реалізувати своє творче бачення?

Інколи це дуже складно, в першу чергу ментально. Але потім ти збираєшся і знаходиш якийсь внутрішній ресурс і продовжуєш працювати. Мене дуже надихає моя команда, вони дуже ініціативні, допомагають один одному, не опускають руки як би складно не було. Також надихаюсь успіхами колег, коли бачу як комусь з українських дизайнерів щось вдається, розумію що значить і ми зможем. Ну і вся моя країна, яка не здається, яка продовжує жити і працювати — також дуже сильно мотивує.

Автор: Хелемендик Катерина

Читайте також: COPENHAGEN FASHION WEEK X UFW: ЯК 5 УКРАЇНСЬКИХ ДИЗАЙНЕРІВ ПРЕЗЕНТУВАЛИ СВОЇ КОЛЕКЦІЇ AW2024

Статті на тему